Morawiecki już wie, kiedy wygramy mundial i dlaczego kobiety rodzą. 7 cytatów z wywiadu "Sieci"

Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu tygodnikowi "Sieci". W rozmowie z braćmi Karnowskimi polityk PiS wyjaśnia między innymi, dlaczego partia wykreśliła karę więzienia z ustawy o IPN.

1. o porażce Polski na mundialu 

Sukcesu nie było, to prawda. Ale uważam, że mamy jednak do czynienia z powolnym odradzaniem się polskiej piłki nożnej, tak jak powolnie odradza się polska myśl państwowa, solidarnościowa. (...) Mistrzem świata w piłce nożnej będziemy w najbliższych 20 latach.

2. o tym, dlaczego rząd PiS nie dał niepełnosprawnym 500 plus

Niepełnosprawnym przekazaliśmy więcej niż, niż opozycja przekazała w ciągu ośmiu lat swoich rządów.

3. o tym, dlaczego kobiety rodzą

Według prognoz GUS z 2014 r. w zeszłym roku miało się urodzić w Polsce 345 tys. dzieci. Urodziło się 403 tys. To jest efekt naszej polityki.

4. o lotnisku w Baranowie

Centralny Port Komunikacyjny to może nawet coś więcej niż Gdynia dla II Rzeczypospolitej, bo CPK to skok modernizacyjny Polski w XXII w.

5. o polityce PiS ws. sądownictwa

Dziś jesteśmy jednym z najbardziej praworządnych państw w Europie, mam co do tego pełne przekonanie. Musimy tylko przeprowadzić reformy, których nie przeprowadzono przy wychodzeniu z komunizmu. A to, że procedura art. 7 trwa, to nie jest koniec świata.

6. o tym, dlaczego PiS wykreślił karę więzienia ze swojej ustawy o IPN

Powiedzmy sobie jasno, skuteczność zapisów o ściganiu i zamykaniu w więzieniach autorów nieprawdziwych słów o Polsce wypowiedzianych gdzieś w mediach na innych kontynentach była raczej niewielka. 

7. o pozycji Polski 

Ze względu na nasze położenie geopolityczne mamy szanse zbudować bardzo mocny kraj. Filar systemu międzynarodowego. Najpiękniejsze miejsce do życia pod słońcem.

Tomasz Wołek: Morawiecki nie ustąpi Komisji Europejskiej. Walczy o schedę po Kaczyńskim?

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM