Pearl Jam wsparł ze sceny protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce

Podczas koncertu, który zespół zagrał pierwszego lipca w Pradze, wokalista Eddie Vedder pokazał na scenie transparent promujący dzisiejszy protest w Krakowie.

Drugiego lipca w wielu polskich miastach odbywają się protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

W Sejmie komisja polityki społecznej i rodziny miała dziś pracować nad obywatelskim projektem Kai Godek, który w marcu uzyskał już pozytywną opinię sejmowej komisji sprawiedliwości. Zakłada on zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu.

Komisja zdecydowała jedynie o powołaniu podkomisji, która przeanalizuje proponowane przepisy. Na razie nie wiadomo, kiedy podkomisja zbierze się po raz  pierwszy.

Czytaj też: Sejm wraca do aborcji, Polki protestują. "Dlaczego to my, kobiety, zbieramy cięgi od dobrozmieńców"

Podczas wczorajszego koncertu w Pradze, wokalista legendarnych Pearl Jam Eddie Vedder postanowił wyrazić  wsparcie dla uczestników polskich pikiet pro-choice. Pokazał ze sceny plakat promujący dzisiejszy protest w Krakowie.

Fotografia z tego zdarzenia obiegła media społecznościowe.


Zespół znany jest ze swojego zaangażowania w kwestie społecznie i polityczne. Wystarczy przypomnieć słynny, nagrany dla MTV koncert z cyklu Unplugged, podczas którego Eddie Vedder napisał na swoim ramieniu hasło “pro choice”.

Pearl Jam, który od początku lat 90 cieszy się ogromną popularnością i uznaniem krytyków, wystąpi 3 lipca w Krakowie.

 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM