"Gra PiS-u Kają Godek jest jak gra ekshibicjonisty z ludnością w parku". Żakowski rozmawia z Nowacką

- W tym momencie PiS ma projekt, który może w każdym momencie wyciągać, żeby podburzać społeczeństwo - mówiła w Poranku Radia TOK FM Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej.

Projekt Kai Godek "Zatrzymaj aborcję" uzyskał pozytywną opinię od sejmowej komisji sprawiedliwości. Wczoraj, 2 lipca, miała zająć się nim kolejna komisja: polityki społecznej i rodziny. Ich obradom towarzyszył protest zorganizowany przed Sejmem przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Zdecydowano jednak o powołaniu podkomisji, która przeanalizuje proponowane przepisy. Jak długo będzie czekał, aż znów pochylą się nad nim posłowie - nie wiadomo. 

- To jest bardzo dobra wiadomość. To znaczy, że barbarzyńskie przepisy, które promuje prawica, nie wejdą jeszcze w życie. Czyli nadal będzie szansa na bezpieczną i legalną aborcję, kiedy okaże się, że płód ma wady letalne - mówiła w Poranku Radia TOK FM Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej.

Nowacka: Zaufajcie kobietom

Według niej nadal jest jednak tak, że zamożne kobiety, jadą wykonać zabieg za granicę, jeśli zachodzi taka potrzeba.

- To jest potworne, dlatego, że jest to potężna dyskryminacja i krzywda kobiet uboższych. To jest taka właśnie hipokryzja PiS: masz pieniądze, wyjedź sobie za granicę, żyj bezpiecznie - tłumaczyła Nowacka, przekonując, że politycy Prawa i Sprawiedliwości lekceważą problemy kobiet, które dowiadują się, że mają urodzić bardzo chore dziecko. 

- Ci fanatycy opowiadają o dzieciach z zespołem Downa. To nieprawda, że aborcje w Polsce są wykonywane w większości przy wadach płodu z powodu Downa. To bzdura, która obraża każdego rodzica, który ma dziecko z zespołem Downa - powiedziała. 

Barbara Nowacka podkreślała, że każdy rodzić ma prawo do podjęcia indywidualnej decyzji w tej sprawie. 

- Zaufajcie kobietom. Przestańcie traktować kobiety jak osoby niezdolne do podjęcia najlepszej, najmądrzejszej decyzji. Dzisiaj protestujemy przeciwko barbarzyńskiemu prawu, ale niedługo nadejdzie czas, kiedy coraz więcej osób będzie uważało, że ustawa, która dzisiaj działa jest nieskuteczna i należy ją zwyczajnie zliberalizować - podkreśliła. 

Żakowski: Kaja Godek jak ekshibicjonista

Jak zaznaczyła liderka Inicjatywy Polskiej, za Kają Godek stoi grupa polityków oraz przede wszystkim Episkopat poganiający parlament. Mowa o komunikacie wydanym przez Episkopat Polski, w którym popiera projekt "Zatrzymaj aborcję".

- W tym momencie PiS ma projekt, który może w każdym momencie wyciągać, żeby podburzać społeczeństwo. Podejrzewam, że jednym z powodów, dla których ta komisja była powołana, było to, że postanowili trochę podzielić protestujących. Odwrócić uwagę społeczeństwa i mediów od sądów - mówiła Nowacka.

- Gra PiS-u Kają Godek jest jak gra ekshibicjonisty z ludnością w parku. Jak tylko zobaczą, że czymś się zajmujemy, to "Kaja Godek". "Aaa" - krzyczymy i rzucamy się do ucieczki - stwierdził na to Jacek Żakowski.

Czytaj też: Pearl Jam wsparł ze sceny protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce

Dziennikarz zaznaczył, że na wczorajszym proteście pod Sejmem było jednak tylko około tysiąca osób, czym jest rozczarowany.

- Przez wiele lat nasze społeczeństwo było kompletnie uśpione, na demonstracje prawie nikt nie chodził. Teraz jest wręcz przeciwnie. Coraz więcej osób protestuje. Protestowano też poza Warszawą, w różnych miastach - odpowiedziała Nowacka i dodała: Trzeba zaapelować do każdego, żeby poświęcił 1,5 godziny i przyszedł pod sądy. Dlatego, że to, co się będzie wydarzać, to tak naprawdę jest decyzja o tym, czy Polska ma szansę być w orbicie państw prawa, czy nie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
"Gra PiS-u Kają Godek jest jak gra ekshibicjonisty z ludnością w parku". Żakowski rozmawia z Nowacką
Zaloguj się
 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 22 razy 18

  Kaja Godek jest wygodna, bo jest głupia.
  Kaję Godek ZAWSZE można wywlec jako etykietę zastępczą do przykrycia czegokolwiek.
  Ale...
  Postulatów Kai Godek się NIGDY nie spełni, bez względu na cokolwiek, bo:
  a. straci się pożyteczną idiotkę
  b. narobi się dymu o napoczętą zygotę dużo większego, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

  Żal mi Kai Godek, serio.
  Nie radzi sobie z własnymi wyborami.
  Nie radzi sobie z ciężko niepełnosprawnym dzieckiem.
  Próbuje w ten sposób odreagować to wszystko.
  I nawet tu jest tylko zwykłą pacynką.
  Pożyteczną kretynką.
  Smutne to.

 • pinio67

  Oceniono 15 razy 11

  dlaczego to p. Żakowski próbował zastopować p. Nowacką, kiedy zaczęła opisywać jak wygląda urodzony płód z wadą letalną? Aż taki z pana wrażliwiec? Tak się pan boi oburzenia katoli? Ja wciąż mocno się dziwię, że np. siedziba niejakiego chazana (nawet komp nie chce napisać tego nazwiska z dużej litery - mądra maszyna) nie jest obklejona zdjęciami jego ofiary - nieszczęsnego dziecka skazanego przez tego psychopatę na powolne umieranie.
  Z fundamentalistycznym katolskim chłamem jedyny sposób postępowania to zastosowanie ich metod - w szczególności w sytuacji, kiedy tzw. państwo staje po ich stronie.
  Pani Nowacka - brawo!!! Tak trzymać. I zawsze przypominać:
  Jest kobieta w ciąży - a nie matka nienarodzonego dziecka.
  Jest zygota, zarodek, płód - a nie dziecko nienarodzone.

 • nemilek

  Oceniono 15 razy 7

  Nasz ukochany Papa Lolek jak zasiadał na Stolcu Piotrowym i będąc zastępcą Pana Boga na ziemi powiedział nam wyraźnie, że naród, który dokonuje Holocaustu nienarodzonych i zabija dzieci z rozszczepieniem kręgosłupa, porażeniem mózgu, niedorozwjem kończyn czy dzieci z niewykształconymi narządami anatomicznymi nie ma przyszłości, bo każdy płód jest święty i każde nienarodzone dziecko, nawet takie z martwym mózgiem jest święte i zasługuje na chrzest święty. Marnowanie spermy poprzez używanie kondomów czy pigułek to grzech i dlatego należy zakazać zabijania dzieci poczętych i antykoncepcji i ścigać także onnistów a bogobojne niewiasty powinny denuncjować do organów ścigania swoich mężów uprawiającech stosunek przerywany. Amen

 • rasta-mw

  Oceniono 11 razy 5

  Godek wyciągają jak królika z kapelusza gdy rząd PiS ma coś do ukrycia. Życie nienarodzonych mają tak naprawdę w głębokim poważaniu.

 • boshary

  Oceniono 7 razy 3

  Robią z niej idiotkę a nie jest to trudne, sama się podkłada albo i nią jest?

 • Henryk Gasior

  Oceniono 9 razy 3

  Jedno wyjście : Referendum w sprawie nowych wyborów parlamentarnych i zmiana tego układu.

 • yankes1968

  Oceniono 4 razy 2

  Opozycja (bez pobożnej PO) powinna nastawić się nie na obronę przed straszącym ekshibicjonistą, wyskakującym co chwila z krzaków, tylko walczyć o liberalizację tego tzw. kompromisu, który jak wszyscy wiemy, nie jest żadnym kompromisem, tylko tworem z epoki kamienia wygenerowanym przez patriarchalnych dziadów na spółkę z episkopatem.

 • pan.szklanka

  Oceniono 12 razy 2

  Pani Godek, Terlikowscy i cała reszta nie dostali objawienia będąc dojrzałymi ludźmi z odrobiną krytycyzmu.
  Zostali zaprogramowani, gdy byli małymi dziećmi. Gdyby zacząć z pełną powagą nauczać od przedszkola o Latającym Potworze Spaghetti, to kolejne pokolenie będzie karać za rozgotowany makaron.
  Nie bez przyczyny najmłodszych chronimy przed przemocą i pornografią. Najwyższy czas zacząć chronić przed religią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX