"Gdyby Brudziński oszalał, to ja mu bardzo podziękuję". Kasprzak uważa, że policja nie będzie blokować SN

- To po prostu się nie ma prawa zdarzyć, żeby oni próbowali blokować Sąd Najwyższy barierkami - Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP nie sądzi, aby sędziowie mieli mieć problem z wejściem do budynku.

Dzisiaj, 3 lipca o godz. 21, odbędzie się protest pod Sądem Najwyższym zorganizowany przez Obywateli RP. Zgromadzenie nie zostało zgłoszone w Urzędzie Miasta Warszawy.

- Władza miała w przeszłości skłonność uznawać te protesty za nielegalne. Stwierdziliśmy, że skoro domagamy się od sędziów rodzaju sędziowskiego nieposłuszeństwa, które polega na tym, że uznają prawo wyższe, nie przejmując się niższym, to obywatelom wypada zrobić to samo - mówił w Poranku Radia TOK FM Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP.

"Gdyby Brudziński oszalał, to ja mu bardzo serdecznie podziękuję"

Czy I prezes SN, Małgorzata Gersdorf, zostanie jutro wpuszczona do budynku sądu? - pytał Jacek Żakowski. Jej kadencja w myśl ustawy wygasa bowiem dzisiaj o północy. 

- Moim zdaniem nikt ze służb mundurowych nie ośmieli się stanąć jej na drodze. Policjanci także składają przysięgę na wierność konstytucji - odpowiedział Kasprzak i dodał, że w ustawie o policji dopuszcza możliwość odmowy wykonania rozkazu, jeśli oznaczałoby to popełnienie przestępstwa. 

- Nie mieści mi się w głowie, żeby tym razem, kiedy nie ma sporu interpretacyjnego, jest czarno na białym napisane w konstytucji, kiedy kończy się kadencja I prezes SN, żeby się tam nikt odważny nie znalazł, kto by tego rozkazu odmówił - tłumaczył lider Obywateli RP, dodając, że minister Joachim Brudziński musi brać to pod uwagę. 

- To po prostu się nie ma prawa zdarzyć, żeby oni próbowali blokować Sąd Najwyższy barierkami, a gdyby nawet Brudziński oszalał, tak jak oszalał Mariusz Błaszczak i to wykonał, to ja mu bardzo serdecznie podziękuję, bo to wpłynie być może na przyśpieszenie i zaostrzenie procedur uruchomianych w UE - stwierdził Kasprzak i dodał: - Uważam, że nic się nie stanie, że sędziowie spokojnie wejdą do budynku. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
"Gdyby Brudziński oszalał, to ja mu bardzo podziękuję". Kasprzak uważa, że policja nie będzie blokować SN
Zaloguj się
 • villk

  Oceniono 9 razy 5

  PIS kradnie , kradnie historię zastępując ja propagandą , okrada społeczeństwo z przestrzeni obywatelskiej grodząc barierkami Polskę, okrada Konstytucje uchwalając niezgodne z nią uchwały. Okrada Polki z ich prawa do bycia Obywatelem. Okrada też wręcz z pieniędzy Obywateli rozdając jak leci 500+ czy 300+ . PIS nie gospodaruje tylko TRWONI dorobek ostatniego pokolenia. Wbrew swym szumnym zapowiedziom nie staje się gospodarzem Polski tylko sprzedaje Polskę Bankom .
  Przesadza mu próg możliwości zadłużenia Polski zapisany w Konstytucji dlatego chce ją zmienić by móc zadłużyć nas jeszcze bardziej.
  Pięknym przykładem kłamstwa pisowskiego są te bloki w Białej Podlaskiej opisane w „czarno na białym”. Zamiast budować komunalne mieszkania gdzie czynsz dla mieszkańca wynosił by ok. 350 zł to według tego gotowego już projektu wybudowano mieszkania projekcie mieszkanie + , gdzie najemca płaci 700 złoty za dokładnie takie samo mieszkanie , właścicielem mieszkania jest bank a najemca nie jest chroniony zapisami ustawy o najmie lokatorskim co skutkuje tym że w przypadku eksmisji po trzykrotnym nie zapłaceniu czynszu ma 14 dni na opuszczenie lokalu.
  I tak zamiast bloków komunalnych , których właścicielem jest miasto mamy własność banku ,który ta czy inaczej traktuje ta „miejską tkankę” jako tylko i wyłącznie narzędzie zwroty inwestycji i powiększania swego majątku, kosztem tych mieszkańców tego miasta , którzy nie mieli szczęścia zamieszkać w mieszkaniach komunalnych.
  Na czyją więc korzyść działają politycy pisu? Tych ludzi co płaca 700 zł zamiast 350zł, czy banku dając mu do ręki narzędzie do „strzyżenia” Obywateli?
  Pamiętamy kto wręczał klucze do tych mieszkań +,- Morawiecki , pamiętamy kto wbijał pierwszą łopatę na ich budowie,….- Kaczyński.
  Niech więc niech nikt nie twierdzi że ci politycy nie działają na korzyć banków kosztem polskiego społeczeństwa.
  Pis po swych rządach zostawi Polskę w ruinie i to jest jedyna prawda z ich kampanii wyborczej.

  Widźmy” kształt rzeczy w ich sensie istotnym” , pomiędzy kłamstwami pisu szukajmy ich ukrytych celów , zastanówmy się czemu pis tak wspiera oligarchę z Torunia , czemu posługuje się w swej polityce postpezetpeerowskimi aparatczykami. Jaki cel chce osiągnąć ubożąc Polskę i skłócając ją z UE. Komu tak naprawdę służy i kto odnosi polityczne korzyści w Europie i Świecie z polityki , której patronuje Jarosław Kaczyński.

  Pis to „wiersz idioty odbity na powielaczu”, a polityka uprawiana przez takich polityków to „w krysztale pomyje”.

  Cytaty za:
  Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński- Autoportret Witkacego

  villk308488492.wordpress.com/2018/07/03/widzimy-ksztalt-rzeczy-w-ich-sensie-istotnym/

 • sop3

  Oceniono 5 razy 3

  Pan Kacprzak był uprzejmy dziś zasugerowac że PiS chce rozwiązac problem p.Gersdorf strzałem w tył głowy.Pan Żakowski tylko zarechotał.Panowie zle si.e bawicie!

 • kamilarasok

  Oceniono 2 razy 2

  HIT Uczniowie nagrali jak obmacują nauczycielkę na lekcji zobacz wideo na: polzkinews.pl

 • 34 bezel

  Oceniono 6 razy 2

  Szef Obywateli RP, ktory protestował gdy Warszawa była oplotkowana i pilnowana przez policję w czasie misiecznic, gdy sejm byl oplptkowany przy puczu kanapkowym, gdy straż marszałkowska nie wpuszczała Janiny Ochojskiej czy starszej pani z AK do protestujących niepelnosprawnych - teraz wierzy w zdrowy rozsądek i opamiętanie Brudzińskiego???
  Zapomniał jak go policja wynosiła, przeszukiwała, spisywała, nachodziła w domu, przepytywała sąsiadów i pracodawców, składała wnoiski do sądu o ukaranie?
  Spokojne załatwienie sprawy SN może wynikać tylko z faktu, że obserwuje to UE.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Podziekuje po ubewatelsku.

 • dert4

  Oceniono 3 razy 1

  Tryzub będzie strzelał razem z Bolkiem ?

 • jancio-utopiec

  Oceniono 12 razy -8

  A po co robić cyrk i blokować im wejście, w zupełności wystarczy jak zablokuje im się płace i ciekaw jestem czy w ramach wolontariatu zechcą pracować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX