Adam Nawałka żegna się z reprezentacją po mundialu. "Biorę całkowitą odpowiedzialność"

- Największym zarzutem są przede wszystkim personalia. Nie trafiłem ze składem - mówił na konferencji prasowej trener Adam Nawałka, żegnając się tym samym z reprezentacją Polski.

Dzisiaj (3 lipca), Adam Nawałka selekcjoner reprezentacji Polski mężczyzn w piłce nożnej ogłosił, że odchodzi. Trenerem polskiej kadry będzie tylko do 30 lipca

"Popełniliśmy wiele błędów"

- Największym zarzutem są przede wszystkim personalia. Nie trafiłem ze składem. To trzeba jasno powiedzieć. Przed mistrzostwami zdawaliśmy sobie sprawę, że wielu zawodników miało kłopoty zdrowotne i kłopoty z grą. Biorę to na siebie - powiedział na konferencji prasowej Adam Nawałka.

Trener pochwalił jednak zawodników za ich postawę. - Wszyscy byli w pełnej gotowości, chcieli dać z siebie wszystko. Chcieliśmy, wyjść z tego obronną ręką, ale nie wszyscy byli w optymalnej formie.

Nawałka zaznaczył, że pierwszy mecz na mundialu był najważniejszy, natomiast błąd w wyborze składu zaważył na obranej taktyce i w konsekwencji na jego wyniku. 

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, zaznaczył, że związek nie chciał się rozstawać z obecnym trenerem. 

- Chcę podziękować Zbigniewowi Bońkowi, bo była to bardzo dobra współpraca. Zawsze czułem bardzo duże wsparcie. Długo o tym rozmawialiśmy. Pewien etap się jednak zakończył. Wyczerpała się pewna formuła współpracy. Mistrzostwa były zwieńczeniem tego etapu - wyjaśniał Nawałka oraz dodał: - Widzę, że przyszedł czas, żeby inny selekcjoner objął reprezentację Polski. 

Czy Adam Nawałka poda się do dymisji? "Umowa obowiązuje mnie do końca mundialu"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
Adam Nawałka odchodzi. Nie będzie już trenerem reprezentacji piłkarskiej
Zaloguj się
 • Marek Trybut

  Oceniono 1 raz 1

  W piłce są wzloty i są upadki. Niepowodzenie na mundialu to nie jest katastrofa.

  Oprócz Polski nie zaliczą tych Mistrzostw do udanych: Niemcy, Portugalczycy, Hiszpanie, Argentyńczycy nie wspominając o wielkich nieobecnych Włochach czy Holendrach.

  Potrzebny nowy trener, nowy sztab i uwolnienie się z poprzednich układów.
  Adamowi Nawałce nalezą się gorące podziękowania.

 • endrju1521

  Oceniono 1 raz 1

  ...ciszej, nad tą trumną...

 • 2bxornot2b

  0

  Naturalna konsekwencja pieknej katastrofy, sadze iz mimo wszystko Adam Nawalka moze zaliczyc swoj okres pelnienia funkcji selekcjonera jako udany dwa razy zakwalifikowal sie do rozgrywek UEFA i FIFA, bilans spotkan korzystny.

 • pn-ski

  Oceniono 1 raz -1

  Trzeba spytać kapelana kadry, czy buty były poświęcone...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX