Policja złapała mężczyznę, który znęcał się nad kaczkami. Dusił bezbronne zwierzę, a potem wrzucił do torebki

Poznańska policja zatrzymała mężczyznę, który znęcał się nad kaczkami na poznańskim kampusie uniwersyteckim Morasko. Na nagraniu, które trafiło do sieci widać, jak wabi ptaki, następnie łapie jednego z nich i zabiera do auta.

Incydent wydarzył się w zeszły piątek na Stawach Umultowskich na Morasku. To popularne miejsce odpoczynku i spacerów poznaniaków. Na opublikowanym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce nagraniu widzimy, jak mężczyzna o kuli łapie młodą kaczkę. Na pomoc rusza ptasia matka, ale bezskutecznie. Agresor dusi ręką bezbronne zwierzę, a później wrzuca do foliowej torby.

Zgłoszenie na policję

Oprócz tego nagrania miłośnicy zwierząt mają jeszcze jeden film nagrany przed złapaniem kaczki. Na nim widzimy, jak mężczyzna karmi specjalnie ptaki, które zbawione podpływają do niego. W pewnym momencie energicznie rzuca się na młodą kaczkę, łapie ją rękami i nie pozwala uciec. 

Mężczyzna, który zabrał kaczkę ze stawu na UmultowieMężczyzna, który zabrał kaczkę ze stawu na Umultowie Kadr z filmu na FB

Według obrońców zwierząt materiał jest jednoznaczny. Wskazuje, że doszło do przestępstwa. Sprawę na policję zgłosiło Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do trzech lat więzienia. Jeśli okaże się, że działał ze szczególnym okrucieństwem, kara może być wyższa. Nawet do pięciu lat więzienia. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Policja złapała mężczyznę, który znęcał się nad kaczkami. Dusił bezbronne zwierzę, a potem wrzucił do torebki
Zaloguj się
 • Weronika Marciniak

  0

  Wszystko rozumiem, tylko jaki cel miało znęcanie się nad kaczkami ? Zwierzęta te nie zrobiły nikomu krzywdy. Co inne gdyby człowiek ten musiał pracować z tymi zwierzętami przez cały dzień. Mimo wszystko takie zachowania nigdy nie kończą się dobrze. W stargradzkiej agrofirmie takie zachowania doprowadziły przed sąd pracowników firmy stargard.dziennikarstwoobywatelskie.pl/pracownicy-agrofirmy-witkowo-znecali-sie-nad-zwierzetami-sa-zarzuty/
  Ciekawe jaką karę otrzyma ten Pan za swoje zachowanie.

 • 2bxornot2b

  0

  Latami czerska znecaliscie sie nad kaczkami i zadnej kary za to nikczemne zachowanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX