"Kiedy gospodarka ma się dobrze, tłumy nie wyjdą na ulice". Ryszard Petru o protestach w obronie Sądu Najwyższego

- Co może dzisiaj porwać Polaków? - pytał w TOK FM Piotr Kraśko. - Taką propozycję przedstawia się w roku wyborczym - odpowiedział Ryszard Petru stwierdzając, że tylko gospodarka może wyprowadzić ludzi na ulice.

Ryszard Petru był dzisiaj pod Sądem Najwyższym, aby symbolicznie zaprotestować przeciw zmianom w polskim sądownictwie. Były lider Nowoczesnej nie ma jednak pomysłu na to, jak zwrócić większą uwagę obywateli na problem łamania Konstytucji przez PiS

- Rok temu były olbrzymie protesty. Teraz to nie są setki tysięcy ludzi na ulicach, niemniej jednak ważne jest, że ten opór społeczny jest. Będę dzisiaj pod SN, żeby symbolicznie pokazać moją niezgodę, ale pamiętajmy, że aby uzyskać efekt, potrzebne są setki tysięcy ludzi na protestach - mówił polityk w Poranku Radia TOK FM. 

Według Ryszarda Petru używanie wielkich słów, jak "koniec demokracji" doprowadziło do tego, że Polacy nie widzą problemu, nie odbierają zmian w taki sposób. - Większość z nas nigdy nie była w budynku Sądu Najwyższego, czy nawet sądu - zaznaczył polityk. 

Gospodarka jest najważniejsza

- To, co się dzisiaj dzieje, to jest osłabianie polskiej demokracji. Granica jest bardzo płynna pomiędzy krajem niedemokratycznym, a o słabej demokracji. Ale tak długo jak gospodarka ma się relatywnie dobrze, to tłumy nie wyjdą na ulice. W historii zawsze czynnik ekonomiczny był tym głównym - Ryszard Petru wyjaśniał dlaczego obecne protesty nie przyciągają już tylu osób, co rok czy dwa lata temu. 

- Teraz nie ma też lidera? Jak przekonać ludzi, że dzieją się dzisiaj rzeczy historyczne? - pytał prowadzący program Piotr Kraśko. 

- To nie jest moment do obalania rządu PiS, bo nie ma setek ludzi na ulicach, ale kropla drąży skałę. To co jest krytyczne, to żeby nie dopuścić do fałszowania wyborów - stwierdził Petru i dodał - Zmiana władzy będzie za 1,5 roku przy wyborach i to jest krytyczny moment. Wtedy trzeba ludzi najbardziej zmobilizować. 

- Ale co może dzisiaj porwać Polaków? - nie dawał za wygraną Piotr Kraśko.

- Taką propozycję przedstawia się w roku wyborczym, a nie dwa lata przed - podsumował polityk.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (100)
Ryszard Petru: Najważniejsze to nie dopuścić do fałszowania wyborów
Zaloguj się
 • tomaselli

  Oceniono 17 razy 11

  Lud gwizdze na tzw. demokracje, gdy nikt ich nie wyrzuca z mieszkan i nie musza cierpiec biedy jak za kadencji ministra "Nie ma pinindzy".

 • elektronik_99

  Oceniono 12 razy 8

  Petru to niech się lepiej schowa, mógł stworzyć liberalną opozycję a zamiast tego ją rozwalił a resztki zostały przybudówką platfusów.
  Miałeś Rysiek złoty róg...

 • qawsedrftg

  Oceniono 16 razy 8

  Ryszardzie Wszechmądry, proszę o wyjaśnienia w następującej sprawie: obiecałeś że twoja Partia będzie w opozycji do POPiSu, doskonale pamiętam że chciałeś (słusznie) wstawić POPiS do muzeum. Dlaczego zrezygnowałeś z tej obietnicy, i dołączyłeś do POPiSu jako kryzysowy zamiennik PO?

 • siekieraaxe

  Oceniono 13 razy 7

  Mam urlop
  mam 150 zł na zasieki kulczyków:
  -dajcie mi 20 tys miesięcznie
  -dajcie mi robote z jednym pismem do napisania dziennie
  -dajcie mi bezkarnosc na promile i drobne swiństwka
  -dajcie mi stan nieczynny
  A ZARAZ WSADAM W AUTO I JADE WAS WESPRZEC
  Nie bujam!
  To normalny. ludzki odruch.

 • elektronik_99

  Oceniono 8 razy 6

  Póki Polska jest w UE a prawo swobodnego przepływu osób będzie działało, mało kto będzie protestował na ulicach. Łatwiej niż zmieniać kraj jest zmienić kraj na inny..

 • miastomakow

  Oceniono 10 razy 6

  ryszard na rubikoniu w dniu ośmiu króli porwałby tłumy.

 • komentator.81

  Oceniono 24 razy 6

  UPRZYWILEJOWANI i ustawieni "Liberalni demokraci" chcieliby powrotu sądownictwa z czasów III RP, które skutecznie UTRZYMYWAŁO ich stan posiadania. Często WBREW interesom Polski .

  Na szczęście uczciwych ludzi jest więcej i udało się przeprowadzić reformę.

 • totmelek45

  Oceniono 10 razy 4

  Czy Bolesław IV WałęsowIcz przybył już ze swoimi chorągwiami do Warsiawy?

 • gruzja08

  Oceniono 3 razy 3

  Rychu i Grzechu - wladzy to wy nigdy nie dostaniecie. Mieliscie szanse 2007-2015 i spieprzyliscie ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX