"Wiesiek, do jasnej cholery, weź zaryzykuj za swoje!". Żakowski ruga sędziego Johanna

Były sędzia TK Wiesław Johann przekonuje, że trzeba było zaryzykować zmiany w SN, choć nie jest pewien skutków. - Jak na starego adwokata, w dodatku starego opozycjonistę, beztroskie - ocenia Jacek Żakowski.

Gospodarz Poranka Radia TOK FM rozpoczął przegląd prasy od - jak sam stwierdził - pastwienia się nad Wiesławem Johannem. Były sędzia Trybunału Konstytucyjnego, a obecnie wiceprzewodniczący zmienionej przez PiS Krajowej Rady Sądownictwa, powtarza w mediach (m.in. "Dzienniku Gazecie Prawnej"), że "nie jest pewien wszystkich skutków reformy SN, ale należało zaryzykować".

– No Wiesiek, do jasnej cholery, weź ty zaryzykuj, kup akcje jakiejś upadającej korporacji, wpakuj w to całą kasę swojego życia, zastaw dom - ryzykuj za swoje. Za moje, do cholery, nie ryzykuj! - komentował Jacek Żakowski.

Jak zauważył publicysta, sprawa zmiany systemu sądownictwa jest jedną z kluczowych kwestii dla państwa i obywateli. - To jest los kilkudziesięciu milionów ludzi w Polsce, wpływający na los kilkuset milionów ludzi w Europie. I ty tak sobie beztrosko o tym ryzykowaniu? Jak na starego adwokata i w dodatku starego opozycjonistę – powiedziałbym… beztroskie. Gdyby to jakiś Jaki mówił, ale Wiesław Johann... do jasnej cholery?! - pytał gospodarz Poranka Radia TOK FM.

Wiesław Johann, jak przypomniał Jacek Żakowski, był jego adwokatem "w ciężkich czasach". W PRL obecny wiceszef KRS wielokrotnie bronił przed sądem opozycjonistów.

Czytaj też: Sędzia Johann "żartuje" z nazwiska byłego rzecznika KRS. "Dno. Dziwi mnie poziom knajactwa">>>

"Wiara jest siłą bezsilnych"

Nie tylko sędzia Johann podpadł Jackowi Żakowskiemu. Dziennikarz przyjrzał się też komentarzowi posła PiS Marka Asta, który opublikował "Super Express". Wypowiedź posła to odpowiedź na artykuł rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara, który uważa, że PiS wypacza ducha Konstytucji RP. 

- "Opozycja robi anarchię, nic jej to nie da” - cytował Asta Żakowski. - No po prostu czystym Gomułką wali! Panie pośle, za długa pamięć językowa, a te kalki językowe - kiepskie. Nic to nie da opozycji? To się okaże. W sprawie ustawy o IPN niektórzy robili dym i coś to dało. Trzeba mieć wiarę, zwłaszcza jak się jest w opozycji. Wiara jest wielką siłą bezsilnych. Ja mam wiarę, że Markowi Astowi te wszystkie kombinacje nic nie dadzą - podsumował dziennikarz.

Dlaczego PiS chce obezwładnić Sąd Najwyższy? "Prezes SN to również przewodniczący Trybunału Stanu"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (91)
"Wiesiek, do jasnej cholery, weź zaryzykuj za swoje!". Żakowski ruga sędziego Johanna
Zaloguj się
 • tojamyszka

  Oceniono 16 razy 10

  Wiesław Jerzy Johann (ur. 9 września 1939. Czy on aby nie za stary ? Ma przecież prawie 80 lat. To on może oceniać sędziów , a o 10-15 lat sędziowie nie mogą orzekać. To jakaś paranoja. To nie zgodne z Konstytucją. Narusza równość społeczną. Jak taki gość pójdzie w odstawkę w wieku 65 lat to może i ustąpię i nie będę stawiała sprzeciwu / obywatelskiego/ wobec sędziów SN . Jesli ma być granica to dla wszystkich. Posłom , senatorom też. To jest obrzydliwe , żeby steryczały i bezrozumny bardzo letni poseł uważał, że on może sądzić, może ustanawiać prawo , a sędzia 65 letni ma odejść na emeryturę. To tak jak by rodzic powiedział swojej 65 letniej córce albo 65-letniemu synowi , że skoro udało mu się dożyć takiego wieku swojego dziecka to tera to 65 letnie dziecko ma słuchać rodzica . Ktoś powie bzdury piszesz. Tak , łopatologiczne to wyjaśnienie , ale takie właśnie bzdury tworzy dzisiejszy rząd , dzisiejszy elektorat PiS / Państwowe Idiotyzmy Suwerena / . Nie spoczniemy , nim dojdziemy , nie spoczniemy .... choćby miało to trwać do wyborów w przyszłym roku. A potem nie będzie PO PIS , tylko będzie po PiS-ie .

 • siwywaldi

  Oceniono 25 razy 9

  Red Żakowski. "Wiesiek" NIE PO TO po latach doszedł do wniosku, że karierę łatwiej jest robić przez układy partyjne niż przez własną i UCZCIWA pracę, żeby teraz z tych konfitur rezygnować.
  I niech pan się nie martwi. Odpowiedni wywiad partyjny już go musiał solidnie przetrzepać, skoro zaproponowano mu taki stołek

  Bo parafrazując pewne stare przysłowie powiem tak: Czego by się Wiesiek się nie nauczył,
  tego towarzysz "Wiesław" by nie umiał :-))

 • agonda

  Oceniono 14 razy 6

  Ślepota Johanna zastanawia czy nie stracił przypadkiem zdolności poznawczych - nie widzi jak "usprawniły" pracę TK i prokuratury deformy pisowskie, jak zwiększyło pluralizm tv przejęcie jej przez PiS albo jak poprawił debatę w parlamencie "pakiet demokratyczny"? P. Johann, takiej postawy nie da się wymazać czy usprawiedliwić.

 • tadjan

  Oceniono 16 razy 6

  ten pański wiesiek, panie Żakowski, to niezła menda..... włos się mi jeżył jak słuchałem tego pissssdzielca u Moniki Olejnik.

 • Marek Trybut

  Oceniono 10 razy 6

  Z racji wieku i "dobrego wychowania" i zgodnie z głoszona wykładnia prawa, Wiesław Johann (ur. 1939 r.) powinien ustąpić ze stanowiska wiceprzewodniczącego KRS.
  Jak wszyscy, to wszyscy, Wiesio też.

 • endrju1521

  Oceniono 20 razy 6

  Pamiętam to z lekcji historii...

  ...to Polska przedrozbiorowa, wiek XVIII .

 • 34 bezel

  Oceniono 9 razy 5

  Ciągle słyszę zmiany, zmiany trzeba dokonać zmian. W sadownictwiw, w Konstytucji. A ja się pytam jakie zmiany, co wam nie odpowiada? Konstytucja - bo jest i trzeba jej przestrzegać, że ma role nadrzędną?
  Sądy - bo działają jak działają czy wyroki nie takie jak chce władza więc sędziowie muszą być uzależnieni od rządzącej partii?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX