Tęcza z orłem z Marszu Równości do prokuratury? Partia Razem: Na nas też naślijcie policję

Joachim Brudziński zareagował na transparent z orłem na tle tęczy, z Marszu Równości w Częstochowie. Sprawą ma zająć się prokuratura. Tego samego chce Partia Razem, która przygotowała własną tęczową grafikę.

W czasie, gdy ulicami Częstochowy szedł Marsz Równości, na Jasnej Górze trwała 27. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Uczestnikom marszu próbowali przeszkodzić kontrmanifestanci. Interweniowała policja.

W sprawę zaangażował się wywołany do odpowiedzi na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji. Joachim Brudziński (PiS) zareagował na skargę jednego z użytkowników serwisu społecznościowego, który zamieścił zdjęcia transparentów z białym orłem na tle tęczowej flagi. Minister zapowiedział, że do prokuratury trafi zawiadomienie o profanacji i znieważeniu symboli narodowych.

Dziękował również policji za zaangażowanie i perfekcyjne zabezpieczenie marszu. "Oczywista kulturowa i religijna prowokacja środowisk LGBT wymierzona wobec pielgrzymów licznie zgromadzonych u stóp Jasnej Góry, dzięki policji na szczęście bezpiecznie się skończyła" - podsumował szef MSWiA. A policja za te słowa podziękowała w osobnym wpisie. 

Partia Razem: Na nas też naślijcie prokuraturę

O komentarz do tej sytuacji pokusiła się Partia Razem, która na Twitterze zamieściła grafikę podobną do tej, która pojawiła się w czasie częstochowskiego Marszu Równości.

"Prawdziwy patriotyzm nie wyklucza. Kochamy Polskę - więc walczymy o prawo milionów Polek i Polaków do bezpieczeństwa, rodzinnego szczęścia i miłości. Panie ministrze Brudziński, prosimy na nas też nasłać prokuraturę i policję" - czytamy we wpisie opatrzonym tęczą z białym orłem i hasłem: Polska dla wszystkich! Bez nienawiści.

Sąd Najwyższy: drukarz z Łodzi nie miał prawa odmówić organizacji LGBT

TOK FM PREMIUM