To się nazywa trolling. Kupują dzieciom szczepionki z okazji urodzin liderki antyszczepionkowców

Prowadzona od 4 czerwca akcja "Bukiet dla Justyny" pomogła zebrać już ponad 10 tys. szczepionek dla UNICEF. Wszystko dzięki prywatnej inicjatywie osób sprzeciwiających się działaniom "STOP NOP".

Na Facebooku rozprzestrzenia się prywatna inicjatywa "Bukiet dla Justyny". Nie chodzi jednak o zbiórkę pieniędzy, ani tym bardziej kwiatów. Organizatorzy apelują bowiem o kupowanie szczepionek dla dzieci z krajów rozwijających się. 

Kim jest tytułowa Justyna? Chodzi o Justynę Sochę, liderkę ruchu antyszczepionkowców. Do dnia jej urodzin, czyli 28 września, organizatorzy akcji, chcą by jak najwięcej osób wykupiło szczepionki w ramach programu prowadzonego przez UNICEF

Do wykupionej szczepionki można załączyć dedykację. Organizatorzy apelują by było to "Dla Justyny Sochy" wraz z urodzinowymi życzeniami. 

Zdjęcie ze strony na Facebooku 'Bukiet dla Justyny'.Zdjęcie ze strony na Facebooku 'Bukiet dla Justyny'. Fot. Organizatorzy akcji

Do wyboru są m.in szczepionki na polio, odrę oraz tężec. To jednak nie wszystko. Akcję można też wesprzeć kupując inne produkty medyczne, jak testy wykrywające malarię, apteczki pierwszej pomocy oraz lodówki konieczne do transportu szczepionek. 

Do tej pory akcję wsparło już kilkaset osób, które w sumie wykupiły ponad 10 tys. dawek szczepionek. Koszt np. 30 dawek szczepionki przeciwko odrze to około 40 zł. 

Tymczasem STOP NOP...

Justyna Socha to prezeska zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepionkach "STOP NOP", które zbiera podpisy pod obywatelską ustawą znoszącą obowiązek szczepień. Ich akcja będzie trwać do 10 lipca

Według osób działających w stowarzyszeniu szczepionki niosą ze sobą możliwość groźnych powikłań (np. autyzm) i to rodzice powinni decydować czy chcą zaszczepić swoje dziecko. Tezy antyszczepionkowców nie mają pokrycia w faktach - naukowcy alarmują, że pod ich wpływem wzrasta liczba zachorowań na choroby zakaźne, które dzięki szczepionkom udało się opanować. Szczególnie narażone na powikłania zdrowotne, ze śmiercią włącznie, są osoby o obniżonej odporności - w tym dzieci i osoby starsze.

Lekarze rezydenci w obronie polskiej służby zdrowia

Czy popierasz akcję "Bukiet dla Justyny"?

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM