Łabędzi śpiew prezesa Kaczyńskiego? Wiceszef PSL wieszczy koniec rządów PiS

Wg Adama Struzika coraz więcej wyborców zaczyna być zniechęconych do PiS. - Przez pierwsze 1,5 roku było "och i ach". Później zaczęło się milczenie, a teraz zaczyna się krytyka - mówił w TOK FM polityk PSL.

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" stwierdził, że opozycja w Polsce "łamie wszystkie reguły i ma potworne poczucie bezkarności. Rzucili przeciwko nam wszystkie zasoby. Podeptali wszelkie zasoby życia parlamentarnego i politycznego".  

Prezes PiS mówił również o tym, że w Hiszpanii osoby, które wzywały do buntu przeciwko demokratycznemu rządowi, siedzą w więzieniach. Uspokoił jednak, że w Polsce to się nie zdarzy, a "Grzegorz Schetyna jest bezpieczny". 

- Wielki łaskawca z pana prezesa. Niech on najpierw pokaże, gdzie my -opozycja to prawo łamiemy. Łamią prawo ci, którzy łamią konstytucję - stwierdził w Wywiadzie Politycznym Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego i wiceprezes PSL.

- Nie chcę tego nazwać łabędzim śpiewem pana prezesa, ale mam takie nieodparte wrażenie, że chyba nastąpił przełom w mentalności bardzo wielu Polaków. Następne wybory będą na to dowodem - dodał gość TOK FM.

Nadarzyn barometrem nastrojów?

Prowadząca program Karolina Lewicka, zwróciła uwagę, że sondaże nadal pokazują przewagę PiS.

- Sondaże mają to do siebie, że ludzie często albo ze strachu, albo z oportunizmu, albo dla świętego spokoju, a czasami nawet dla dowcipu, odpowiadają, że będą głosować na PiS - odpowiedział Struzik. - Najlepszym sondażem są wybory. A najlepszym sondażem były wybory w Nadarzynie - ocenił.

Przypomnijmy. W przedterminowych wyborach na wójta w podwarszawskim Nadarzynie na początku marca 2018 roku zwyciężył reprezentujący lokalny komitet - Dariusz Zwoliński. Jego najgroźniejszym rywalem był polityk PiS Dariusz Nowak, który po śmierci wójta Nadarzyna, pełnił funkcję komisarza w gminie.  To właśnie Nowak wyrzucił z pracy dyrektorkę lokalnego ośrodka kultury za zorganizowanie koncertu Natalii Przybysz - piosenkarki, która przyznała się w mediach do dokonania aborcji

W czasie kampanii sondaże wskazywały na zwycięstwo kandydata PiS, a tymczasem niemalże 68 proc. głosów zdobył kandydat opozycji. 

Adam Struzik zaznaczył, że jako samorządowiec bardzo dużo rozmawia z ludźmi i zauważa zmieniające się nastroje. 

- Przez pierwsze 1,5 roku było "och i ach" wobec PiS. Później zaczęło się milczenie, a teraz zaczyna się krytyka - stwierdził w TOK FM. Jak mówił w rozmowie z Karoliną Lewicką, "wirtualny świat wiecznego szczęścia, który PiS zaproponował, nie jest prawdziwy". - To jest świat wyidealizowany. Myślę, że następuje refleksja w społeczeństwie. To już widać i to się czuje - przekonywał. 

Zdaniem marszałka postawa prezesa Kaczyńskiego jest dowodem na rozpoczynającą się w PiS panikę. - To jest takie pobrzękiwanie szabelką - stwierdził wiceszef PSL.  O podkreślił, że "młyny wyborców i opinii publicznej może mielą powoli, ale skutecznie". 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM