Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski!

Jerzy Brzęczek będzie selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski - poinformował PZPN. Zastąpi na tym stanowisku Adama Nawałkę, z którym nie przedłużono kontraktu po nieudanym występie w mistrzostwach świata w Rosji.

- Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, którym zostanie Jerzy Brzęczek. Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12:30 w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym. Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski - czytamy w komunikacie.

Jak dodano, w ciągu najbliższych dni będą trwały formalności związane z zatrudnieniem Brzęczka, w tym m.in. zatwierdzenie jego kandydatury przez zarząd związku, który ma się zebrać w sobotę.

Eksperci spodziewali się innego trenera

- To zaskoczenie na tyle duże, co przejście Cristiano Ronaldo z Realu do Juventusu Turyn. Nazwisko Brzęczka wprawdzie pojawiało się na giełdzie potencjalnych trenerów kadry, ale z Polaków większe szanse dawało się Michałowi Probierzowi, którego trenerskie CV jest bardziej okazałe. Brzęczek sukces - owszem - ma na koncie bardzo duży, ale jako piłkarz - komentuje wybór nowego trenera dziennikarz Radia TOK FM Przemysław Pozowski.

- Eksperci spodziewali się jednak, że prezes Zbigniew Boniek postawi na zagranicznego trenera, a wśród potencjalnych kandydatów wymieniało się między innymi Włocha Cesare Prandelliego czy Chorwata, Slavena Bilicia. Wygrała jednak najwyraźniej opcja ekonomiczna - ocenia Pozowski. 

Kim jest Jerzy Brzęczek? 

Nowy trener reprezentacji Polski w piłce nożnej ma 47 lat. Występował na pozycji pomocnika, 42 razy w reprezentacji, której też był kapitanem. Zdobył cztery bramki. Był kapitanem drużyny olimpijskiej, która w 1992 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie zdobyła srebrny medal.

Syn Brzęczka, Robert, jest młodzieżowym reprezentantem Polski oraz zawodnikiem Błękitni Stargard. Brzęczek jest wujkiem innego polskiego piłkarza, Jakuba Błaszczykowskiego.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM