Stanisław Piotrowicz wygwizdany w drodze na Zgromadzenie Narodowe PiS. "Precz z komuną!" [WIDEO]

Stanisław Piotrowicz szedł na Zgromadzenie Narodowe PiS, gdy nagle ludzie na ulicy zaczęli gwizdać i krzyczeć "Precz z komuną!". Sytuację z udziałem byłego prokuratora czasów PRL, a obecnie posła, nagrał Tomasz Fenske, reporter TOK FM.

Zgromadzenie Narodowe zwołał marszałek Marek Kuchciński. Uroczystość jest częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. To właśnie na to wydarzenie zmierzał poseł PiS Stanisław Piotrowicz, gdy został wygwizdany.

W Zgromadzeniu Narodowym PiS nie wezmą udziału posłowie i senatorowie PO. Jak mówił w Poranku Radia TOK FM Tomasz Siemoniak, "dla uczciwych posłów i senatorów tam po prostu nie ma miejsca".

- To sytuacja jakby podpalacze organizowali święto straży pożarnej. Parlamentaryzm to nie tylko budynek, nie tylko marszałek przechadzający się ze strażnikami po budynku. Ale parlamentaryzm to przestrzeń do debaty, prawa opozycji. A to wszystko się załamało i twarzami tego są panowie Kuchciński i Karczewski. W związku z tym, świętowanie (rocznicy polskiego parlamentaryzmu - red.) jest kompletnym nieporozumieniem i obłudą - mówił wiceprzewodniczący PO.

Protesty w okolicy Zamku Królewskiego organizuje Komitet Obrony Demokracji (KOD).

Stępień: W stanie wojennym siedziałem na dołku w Krośnie. Piotrowicz z PiS był tam prokuratorem. Teraz tacy ludzie triumfują

Czy gwizdy to dopuszczalny sposób wyrażania dezaprobaty wobec polityków?

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM