Poseł Wróblewski z PiS o bojkocie opozycji podczas Zgromadzenia Narodowego: To nieeleganckie

- Opozycja nie ma powodu, by nie spotkać się z nami z okazji 550-lecia parlamentaryzmu - w ten sposób skomentował obchody Zgromadzenia Narodowego poseł Bartłomiej Wróblewski.

Dzisiaj na dziedzińcu Zamku Królewskiego odbyły się obchody 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. W posiedzeniu nie wzięli udziału posłowie opozycji, którzy przekonywali, że pod rządami Prawa i Sprawiedliwości parlamentaryzm przestał istnieć.

- Opozycja jest bardzo krytyczna, ale nie pamięta, że przez ostatnie 20 lat to ona w większości kontrolowała parlament. Tak jest w demokracji, że raz się wygrywa, raz się przegrywa. Rzadko się zdarzają sytuacje, że monopol władzy trwa bardzo długo - skomentował na antenie Radia TOK FM poseł Bartłomiej Wróblewski.

Opozycja powinna krytykować, ale... 

Zdaniem polityka parlament w Polsce funkcjonuje przez ostatnie 30 lat podobnie.

- Mówi pan, że nie wiele się zmieniło, ale czy pamięta pan ustalanie ustaw w sześć godzin, czy kryzys sejmowy podobny do tego z grudnia 2016 roku - zapytał prowadzący audycję Roch Kowalski.

- Dobre pytania - odparł poseł Wróblewski. - Jeśli chodzi o szybkie uchwalanie ustaw, to bardzo szybko przyjęto zmiany o OFE. Nie było to sześć godzin, ale wszystkie procedury zostały maksymalnie wykorzystane - dodał.

- Moim zdaniem opozycja powinna nas krytykować, to jest normalne w demokracji. Natomiast podgrzewanie atmosfery przez nieeleganckie, niewłaściwe zachowania niczemu nie służy - ocenił poseł PiS.

- To PiS proponował pakiet demokratyczny w poprzedniej kadencji. Chcieliście dać opozycji więcej głosu - przypomniał dziennikarz.

- Opozycja powinna mieć głos w parlamencie, mam wrażenie, że ma, ale atmosfera byłaby lżejsza, łatwiej byłoby o różnych sprawach rozmawiać, gdyby nie było takiej chęci podgrzewania jej przy każdej okazji - odpowiedział polityk, dodając, że Andrzej Duda miał wystąpienie i nie było w nim nic obraźliwego dla opozycji.

- Ale nie chodziło o wystąpienie Andrzeja Dudy, tylko oto jak opozycja jest traktowana w w tej kadencji Sejmu. To wyraz sprzeciwu wobec tego, co robi marszałek Kuchciński - odparł prowadzący.

Z tej rozmowy dowiesz się znacznie więcej! Posłuchaj!

  • Która grupa zawodowa idzie na zwarcie według posła Wróblewskiego?
  • Kto jest prezesem Sądu Najwyższego według PiS?
  • Który poseł opozycji zachowuje się zdaniem Wróblewskiego wyjątkowo niewłaściwie?
  • Czego poseł Wróblewski oczekuje od Trybunału Julii Przyłębskiej ws. aborcji?

TOK FM PREMIUM