Zamiast kilkudziesięciu mandatów dziennie, zero. "Protest policjantów będzie trwał do skutku"

Od tygodnia policjanci nie wypisują mandatów za drobniejsze wykroczenia. To element akcji protestacyjnej, prowadzonej nie tylko przez policję, ale i inne służby mundurowe. Funkcjonariusze chcą podwyżek.

Mundurowym zależy, by w przyszłym roku ich zarobki wzrosły o 650 złotych. Bo jak stwierdził Andrzej Szary, szef Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, przy niskim bezrobociu i podwyżkach dotyczących innych grup zawodowych, mało kto decyduje się na pracę w policji.

Czytaj też: Szejnfeld poparł protest policjantów. "To dziwne, bo policjanci domagają się odwrócenia reform PO"

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski uważa, że akcja związana z zaniechaniem wypisywania mandatów spotkała się wśród policjantów z bardzo szerokim odzewem.

 - Słyszałem nawet o komendach, w których liczba wypisywanych mandatów spadła z kilkudziesięciu dziennie do zera. Trudno mi to komentować, to jest oczywiście decyzja policjanta - mówił.

- Protest będzie trwał do skutku. Mam nadzieję, że nie będzie długi - dodał.

Do protestów przyłączają się przedstawiciele innych służb mundurowych - funkcjonariusze straży granicznej, służby więziennej, strażaków oraz służby celno - skarbowej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (40)
Policjanci wystawiają coraz mniej mandatów. "Protest będzie trwał do skutku"
Zaloguj się
 • smiki48

  Oceniono 12 razy 6

  ze wszystkimi dodatkami policjanci zarabiają średnio ponad 20 tysięcy. Skoro chcą podwyżek, to należy odebrać im uprawnienia emerytalne i tym podobne. Jak chcecie się porównywać z resztą społeczeństwa, to porównujcie się na równych zasadach. A nie podajecie zarobki brutto, ale zapominacie, ze od tych zarobków nie odprowadzacie żadnych składek na ZUS. Gdyby tylko przyjąć, ze policjant pracuje do 65 roku życia, to świeżo przyjęty policjant po przeszkoleniu zarabia ponad 4000 zł brutto. Zaraz po przeszkoleniu. Ilu z was w pierwszej pracy zarabia 4 tysiące?
  Obecnie w policji praktycznie nie ma ludzi w wieku powyżej 50 lat. Jest ich tylko jeden procent. A służba w policji jest i bezpieczna i bardzo pewna i stabilna. Policjanta nie można zwolnić za trzymiesięcznym wypowiedzeniem. Jak nie pije w pracy i się nie spóźnia, to praktycznie jest nie do ruszenia. Gdzie macie taką pewność zatrudnienia?

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 11 razy 3

  Ziobro mandatów?

 • Google mnie wkurza

  Oceniono 3 razy 1

  Ale jak potem swój strajk zakończą i będą chcieć te mandaty wystawiać, obawiam się, że napotkają na uzasadniony sprzeciw delikwentów. Bo wszyscy właśnie widzimy, że można i bez mandatów.

 • takkietam

  Oceniono 3 razy 1

  A teraz historyk Mateuszek dostanie lekcje ekonomii co oznacza w długim terminie polityka populistycznego rozdawnictwa i rozbudzenia oczekiwań społecznych :)

 • zwyklaosoba

  Oceniono 5 razy 1

  Mandaty powinny być za wykroczenia, a nie ze względu na plany ustanowione przez jakichś idiotów. Jak dostaną podwyżkę, to będą wystawiali mandaty za cokolwiek, byle w podzięce za podwyżkę wykonać plany mandatowe z nadwyżką ?

 • Irko Kordal

  0

  jestem za tym, aby nie dawać policjantom żadnych podwyżek ani nie przywracać żadnych przywilejów, tak aby kontynuowali swój protest i dawali pouczenia zamiast mandatów do końca świata i jeden dzień dłużej

 • benzyl

  Oceniono 16 razy 0

  Reforma policji za pana premiera Tuska była słuszna, bo nie może być 35-letnich emerytów, czym innym jest domaganie się poprawy wynagrodzenia, które jest skandalicznie niskie. Kulsony, za wysługiwanie się PiS-faszystomi prześladowanie zwykłych ludzi za białe róże kij wam w oko.

 • ar.co

  Oceniono 3 razy -1

  Po nalocie trolli z KC PiS widać, jak bardzo ten protest jest dla pisiorków niewygodny. Aż tak liczyli na pieniądze z mandatów? Na 500+ zabraknie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX