"A część ludzi uważa, że Ziemia jest płaska" - tak poseł Kukiz'15 komentuje zarzuty dotyczące nowej KRS

- To jakaś równoległa rzeczywistość - tak Tomasz Rzymkowski skomentował zarzuty wobec nowej KRS. Poinformował, że nie brał udziału w tym, jak poseł Pawłowicz przepytywała sędziów.

Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 jest członkiem nowej Krajowej Rady Sądownictwa, której skład został wymieniony przez PiS.

- Nie ma pan wrażenia, że uczestniczy w żenującym wydarzeniu? Sędziowie mówią, że to tak, jakby egzekutywa PZPR przepytywała kandydatów na sędziów - pytała Dominika Wielowieyska. I dopytywała o "czarną listę" sędziów przygotowaną przez poseł Krystynę Pawłowicz (PiS). Chodzi o procedurę opiniowania sędziów Sądu Najwyższego, którzy skończyli 65 lat - zgodnie z nowymi przepisami przygotowanymi przez PiS powinni przejść w stan spoczynku. Będą mogli dalej orzekać, jeśli poprosili o zgodę prezydenta Andrzeja Dudę.

Na liście były nazwiska sędziów, którzy zdaniem posłanki PiS "donosili na Polskę" w Brukseli i brali udział w protestach przeciwko upartyjnianiu wymiaru sprawiedliwości przez PiS. Posiedzenie, na którym doszło do tego zdarzenia, odbyło się w ubiegłym tygodniu.

Poseł Rzymkowski - jak sam stwierdził - nie wstydzi się pracy w nowej KRS. A o "czarnej liście" Pawłowicz dowiedział się z mediów. Twierdzi, że nie wiedział też nic o tym, że posłanka Pawłowicz zadawała sędziom pytanie o to, kto jest pierwszym prezesem Sądu Najwyższego.

Zgodna z Konstytucją RP odpowiedź na to pytanie, a więc że I prezesem SN jest prof. Małgorzata Gersdorf, oznaczała zdobycie negatywnych głosów członków KRS z nadania PiS.

- Nie uczestniczyłem. Nie widziałem - odpowiadał poseł Kukiz'15.

- Czy pan uczestniczy w tych posiedzeniach? - dopytywała gospodyni Poranka Radia TOK FM.

- Uczestniczę. A pani redaktor mówi o jakiejś równoległej rzeczywistości. Posiedzenia trwają od 8 do 16 i zdarza się, że jako parlamentarzyści mamy inne obowiązki i musimy wyjść - przekonywał.

Płaska Ziemia

Zdaniem Wielowieyskiej, poseł powinien bardziej się zainteresować tym, co dzieje się w KRS. - Sędziowie mają poczucie, że to jest żenujący spektakl. Zacytuję panu słowa prof. Krystiana Markiewicza, prezesa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, który mówi, że konkurs na wakujące miejsca w SN ogłoszony przez prezydenta jest nieważny, w związku z brakiem kontrasygnaty premiera. "Wybór sędziów będzie nieważny, a upolityczniona KRS nie ma legitymacji do działania" - cytowała dziennikarka.

- Nie znam do końca tej sprawy - odparł poseł Rzymkowski.

- To nie interesuje się pan tym, że bierze udział w bezprawnej procedurze? - dopytywała Wielowieyska.

- Gdybym brał, to bym się zastanowił. Natomiast nie biorę udziału, bo konkursy na wakujące miejsca są rozpisane. W chwili obecnej nie mogę ingerować w decyzje prezydenta czy ministra sprawiedliwości. Nie mam takiej możliwości - bronił się polityk.

- Nie ma pan poczucia, że uczestniczy w przedsięwzięciu które jest niezwykłym chaosem prawnym, bo jest pan członkiem nowej KRS. Kukiz'15 zdecydował wziąć udział w wykreowaniu tej rady, którą część sędziów uważa za ciało nieistniejące - podkreśliła gospodyni Poranka Radia TOK FM.

- Część ludzi uważa, że Ziemia jest płaska, co nie zmienia faktu, że jest kulista - odparował Rzymkowski.

Donald Tusk przyjedzie na przesłuchanie?

Poseł Rzymkowski jest wiceprzewodniczącym sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Przewodnicząca komisji - posłanka PiS Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jesienią chce przesłuchać Donalda Tuska. Przewodniczącemu Rady Europejskiej zaproponowano trzy terminy, pierwszy to 25 września.

W głosowaniu dotyczącym wezwania Tuska wzięły udział zaledwie trzy osoby z dziewięcioosobowej komisji. W tym czasie, jak informował poseł Krzysztof Brejza, cztery osoby przechodziły kontrolę pirotechniczną.

Przypomnijmy Wassermann to kandydatka PiS na prezydenta Krakowa. A wybory odbędą w między 17 października a 9 listopada.

Komisja dziś przesłucha byłego wiceministra finansów Andrzej Parafianowicza, a jutro byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego. - Chciałbym przede wszystkim zapytać o jego wiedzę: kiedy dowiedział się o Amber Gold, kiedy dowiedział się, że to szwindel - zapowiedział poseł Kukiz'15.

Putin lepszy od Trumpa

Poseł Tomasz Rzymkowski jest wśród tych, którzy cieszyli się z wyboru Donalda Trumpa na prezydenta USA. I przekonywał, że będzie to miało duże znaczenia dla ocieplenia relacji polsko-amerykańskiej.

Jak dziś patrzy na politykę Trumpa? - Putin chwilami wchodził w rolę adwokata Donalda Trumpa - tak podsumował konferencję prasową po rozmowach Trump-Putin. Jak dodał, konferencja - czyli to co mieliśmy okazję zobaczyć - nie była oszałamiająca. - O wiele lepiej wypadł Władimir Putin. Donald Trump ma duży problem  wizerunkowy - stwierdziła Rzymkowski w rozmowie z Dominiką Wielowieyską.

Czyta też: AK kłamała ws. kolaboracji Brygady Świętokrzyskiej NSZ z gestapo? Poseł Kukiz'15: Oczywiście!>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (104)
Wielowieyska pyta posła Kukiz'15 o KRS: Nie ma pan poczucia, że bierze udział w żenującym wydarzeniu?
Zaloguj się
 • andrzej1.61

  Oceniono 24 razy 20

  Facet po prostu włazi w tyłek nie tylko Kaczyńskiemu ale wszystkim członkom PiS. Nie tylko włazi ale jeszcze ucałuje tyłek oczywiście na zlecenie szefa swojej partii, takie są wytyczne całej partii jak można to tak nazwać.

 • wujojano

  Oceniono 29 razy 15

  Taka sama PiS-owska prostytuta, jak większość posłów od Kukiza. PiS-owcy mogą przynajmniej sobie tłumaczyć, że biorą w tym udział, a nie tylko dają ciała.

 • kemor234

  Oceniono 30 razy 14

  Niektórzy mają również zupełnie płaskie mózgi. Bez żadnych pofałdowań.
  To się określa jako "debilizm" ...

 • endrju1521

  Oceniono 16 razy 12

  A gdzie konstytucja i art. 32. ? ? ? ? ?

  Czy konstytucja jeszcze obowiązuje ? ? ? ? ? ?

 • gebe14

  Oceniono 14 razy 12

  po co pokazujecie to coś ?

 • pioterek

  Oceniono 13 razy 11

  Tak, PiS to płaskoziemcy. Nie wyrosli po 30 latach ze strarych sowieckich tradycji.
  Wszak demokratyczne Państwo rynkowe jest złe. Lepszy plan 5cioletni, gospodarka sterowana ręcznie i rozdawnictwo.

 • sir.fred

  Oceniono 18 razy 10

  Akurat w Kukiz15 odsetek wierzących w płaską Ziemię jest wyjątkowo wysoki...

 • Mieszko EM

  Oceniono 11 razy 9

  kukiz 15 to bękart pisobolszewi, a lider kukiz 15 niech zajmie się tym co umie najlepiej , czyli niczym

 • ks.pedofil

  Oceniono 16 razy 8

  Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości czym jest Kukiz i jego banda oszołomów? Oni nie są zdrajcami Polski oni po prostu dobrze wykonują polecenia swojego rządu. A ten jest w Moskwie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX