Majchrowski o wyborach w Krakowie: Gazety powiązane z PiS podrzucają tematy CBA

- To jest przykre, bo pojawiają się ataki przygotowane przez różne gazety krakowskie powiązane z innym kandydatem. Podrzucają prokuraturze czy CBA różne tematy - powiedział w TOK FM Jacek Majchrowski.

Prof. Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, potwierdził na antenie TOK FM, że trwają rozmowy w sprawie utworzenia wspólnych list wyborczych do nadchodzących wyborów samorządowych w stolicy Małopolski.

- Do pojutrza wszystko zostanie zamknięte. Chodzi o otwartą koalicję. To będzie stowarzyszenie Przyjazny Kraków, PO, Nowoczesna, SLD, PSL. Na listach znajdą się także działacze terenowi. Chcemy by były na nich osoby, które zajmują się samorządem, a nie polityką - tłumaczył gość Doroty Warakomskiej w Poranku Radia TOK FM. 

Wybory w Krakowie: uzyskać większość w Radzie Miasta i pokonać PiS

Prezydent zaznaczył, że najważniejszym celem porozumienia będzie uzyskanie przewagi w Radzie Miasta. 

- Do tej pory, szczególnie jedna partia działała na tej zasadzie, że nie było decyzyjności na poziomie miasta, a zawsze był telefon do Warszawy z pytaniem, jak zachować się w sytuacjach krytycznych. Chodzi o PiS - tłumaczył prof. Majchrowski i podkreślił, że przeprowadzone wczoraj (17 lipca) rozmowy były bardzo owocne. 

Samorządowiec dodał również, że pokonanie partii Jarosława Kaczyńskiego w wyborach w Krakowie jest jednym z celów mającej powstać koalicji. 

- Jakich prawdziwych ataków spodziewa się pan w kampanii wyborczej? - pytała Dorota Warakomska. 

- Wie pani, to jest przykre, bo pojawiają się też ataki przygotowane przez różne gazety krakowskie powiązane z pewnym innym kandydatem. Podrzucają prokuraturze czy CBA różne tematy i potem o tym piszą - wyjaśniał prof. Majchrowski.

- Ma pan na myśli kandydata PiS? - pytała prowadząca.

- Nie. Ale osobę powiązaną z PiS przez koneksje rodzinne - podsumował prezydent. 

Chcesz wiedzieć więcej? Słuchaj! Z podcastu dowiesz się:

  • jak Kraków walczy ze smogiem;
  • dlaczego w Krakowie zabiera się liście z posesji mieszkańców;
  • czy Kraków będzie walczyć z krótkoterminowym najmem.

Czytaj też: Majchrowski nie zostawia suchej nitki na Wassermann. "Nie byłaby samodzielnym prezydentem. Jest zależna od PiS"

Pearl Jam podczas koncertu w Krakowie wsparł Strajk Kobiet. To nie pierwszy taki gest

DOSTĘP PREMIUM