Awantura w Sejmie. Bodnar mówi, że TK nie jest niezależny. Piotrowicz przerywa obrady [WIDEO]

- Uważam, że w sprawach, które mają znaczenie ustrojowe, w których istnieje głęboki interes polityczny, nie można liczyć na niezależność TK - przekonywał w Sejmie Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wygłaszał sprawozdanie na temat swojej działalności oraz o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela w 2017 roku.

Wystąpienie zostało przerwane przez przewodniczącego komisji Stanisława Piotrowicza, po tym, jak Adam Bodnar skrytykował działalność Trybunału Konstytucyjnego.

 - Dostrzegliśmy zmiany składu Trybunału Konstytucyjnego w taki sposób, aby nie pojawiły się zdania odrębne. To był jeden z powodów wycofania niektórych wniosków z TK

- mówił Bodnar.

- Uważam, że w sprawach, które mają znaczenie ustrojowe, w których istnieje głęboki interes polityczny, nie można liczyć  na niezależność TK. To jest związane z orzekaniem osób, które nie są do tego, moim zdaniem, uprawnione - dodał Rzecznik Praw Obywatelskich.

Posłanka Kamila Gasiuk -  Pihowicz przypomniała, że taką opinię wyraziła też Komisja Europejska, Komisja Wenecka, ONZ i szereg innych instytucji.

- Jesteśmy w Polsce, w państwie suwerennym, zgroza, że takie treści padają z ust przedstawiciela władzy konstytucyjnej. Pańskie wystąpienie jest manifestem politycznym. Pan nie reprezentuje obywateli! - oburzał się na słowa Adama Bodnara Stanisław Piotrowicz.

Następnie zadecydował o zakończeniu posiedzenia.

Adam Bodnar był dziś gościem Analiz w TOK FM. Posłuchaj, jak skomentował tę sytuację.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (110)
Awantura w Sejmie. Bodnar mówi, że TK nie jest niezależny. Piotrowicz przerywa obrady [WIDEO]
Zaloguj się
 • orion57

  Oceniono 46 razy 36

  Bodnar- czapki z głów. Piotrowicz ja znałem prokuratorów stanu wojennego-wcześńiej czy później odpowie Pan za to co zrobił wtedy i dzisiaj.Reżim pisu minie.

 • Krzysztof Kopeć

  Oceniono 31 razy 25

  Czyli tylko pis może reprezentować obywateli.
  Wszyscy, którzy partii nie popierają mają iść do diabła.

 • ziaburek

  Oceniono 36 razy 22

  Jedno trzeba przyznać - w PRL-u wiedziano, kogo mianować prokuratorem. Lepszy sort.

 • kataryniarski

  Oceniono 40 razy 22

  Kiedy wreszcie tego wyszczerzonego komucha osądzą i skażą???

 • kromek13

  Oceniono 24 razy 20

  mam żal do siebie że nie znam odpowiedniego słowa aby określić to obślizłe komusze indywiduum

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 25 razy 19

  Przypomnę! - PiS otrzymał w czasie wyborów poparcie 18,6 % obywateli. To mniej niż jedna piąta Polaków. A zachowuje się tak jak gdyby miał poparcie ponad 50%!!!
  W pełni podzielam zdanie Bodnara!!!

 • Jan Taranowski

  Oceniono 25 razy 19

  Mam 60 lat,pamiętam te czasy(raz miałem z nimi doczynienia).TO JEST KOMUNISTYCZNY PROKURATOR.Oni skazywali za byle co,to była kasta panów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX