Kopacz o "Himalajach arogancji PiS: Takiego chamstwa nie widziałam przez 17 lat". I cytuje wpis Pawłowicz

- Po nowym SN nie można się spodziewać niczego dobrego - uważa była premier Ewa Kopacz. Jak mówiła w TOK FM, niedługo PiS przejmie zupełną kontrolę nad SN. Rządy PiS podsumowała - To Himalaje arogancji.

Dziś Sejm zajmie się kolejną już nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. Zmiana przepisów ma pomóc rządzącym w obsadzaniu stanowisk w SN własnymi nominatami.

Była premier Ewa Kopacz nie ma wątpliwości, że oznacza to ostateczne przejęcie przez rządzących kontroli nad SN. - To kwestia tylko kilkudziesięciu godzin, bo będziemy procedować w trybie przyspieszonym. Już dziś jest I czytanie tej nowelizacji - mówiła w Poranku Radia TOK FM.

Jak podkreśliła, PiS "pod płaszczykiem dobrej zmiany będą szkodzić Polsce i obywatelom". - Ci którzy potrafią czytać konstytucję widzą, jak każdego dnia bezkarnie ta władza ją niszczy, realizując swoje cele polityczne - uważa była premier.

Zamkną drzwi SN przed prof. Gersdrof?

Zgodnie z konstytucją pierwszą prezes SN do 2020 roku jest prof. Małgorzata Gersdorf. Wróciła ona do pracy z kilkudniowego urlopu. Co zrobi władza, kiedy już przepchnie najnowszą nowelizację?

- Przyjdzie policja? Wyprowadzą ją? - zastanawiała się Dorota Warakomska, prowadząca Poranek Radia TOK FM.

- Jak to powiedział kiedyś Jarosław Kaczyński, naczelnik naszego państwa, zabierzemy pani prezes identyfikator, który pozwala jej wejść do SN. Podejrzewam, że tak to się będzie odbywać. Po prostu nie zostanie wpuszczona do swojego miejsca pracy, Niezależnie od tego, ile racji leży po jej stronie. Oni sobie z tego nic nie robią - stwierdziła Ewa Kopacz.

Była premier podkreśliła, że to co robi PiS, to "Himalaje arogancji".

- Czegoś takiego nie było. Jestem 17 lat w Sejmie i takiej arogancji, cynizmu... Wiem, że to nie jest język parlamentarny, ale: takiego chamstwa nie widziałam przez te 17 lat - oceniła.

Zdaniem Kopacz doskonałym przykładem, ilustrującym obowiązujący wśród rządzących styl, jest wczorajszy wpis Krystyny Pawłowicz. Opisując opozycję posłanka PiS m.in. użyła określenia "bydło poselskie z lewej strony sali".

- To są te elity PiS. To jest elitarność w wydaniu PiS. To jest poziom debaty, który fundują Polkom i Polakom - stwierdziła.

Była premier nie liczy na to, że marszałek Marek Kuchciński dopuści do merytorycznej debaty na temat najnowszej nowelizacji ustawy o SN. - Nie łudzę się. Od 2,5 roku wiemy, na co stać marszałka Kuchcińskiego - podkreśliła polityczka. 

Manifestacja

Tak jak wczoraj - Obywatele RP, KOD i Strajk Kobiet organizują manifestację przed budynkiem parlamentu.

Według organizatorów manifestacji - przed nami "Czarny Czwartek Polskiej Demokracji".

Chcesz wiedzieć więcej? Słuchaj! Z podcastu dowiesz się:

 • protestach pielęgniarek, które domagają się podwyżek
 • przesłuchaniu Jacka Rostowskiego przed komisją Amber Gold

Ewa Kopacz o "Himalajach arogancji PiS: Takiego chamstwa nie widziałam przez 17 lat". I cytuje wpis Pawłowicz

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (173)
Ewa Kopacz gościem Poranka Radia TOK FM
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 49 razy 41

  Nie trzeba było uciekać przed głosowaniem,

  o postawienie przed Trybunałem Stanu ! ! ! ! ! !!! !! ! ! !

 • qwertura

  Oceniono 39 razy 17

  Motłoch wybrał motłoch do Sejmu. Motłoch jest szczęśliwy, bo wreszcie ktoś "mówi" ich językiem, nareszcie mogą cokolwiek zrozumieć.

 • pysio62

  Oceniono 30 razy 14

  Kopacz ma racje, wszystko sie zgadza, tylko kto ponosi odpowiedzialnosc za nierozliczenie tak zwanej IVRP, dopuszczenie do tego, ze tacy osobnicy jak Kaczynski, Ziobro i wielu innych mogli dalej dzialac, niszczyc Polske i Polakow, a nie wyladowali w wiezieniu? W przyszlosci nie mozna dopuscic do powtorki tej sytuacji.

 • Krystyna Gajęcka

  Oceniono 16 razy 12

  ogromna czesc tu piszących o to co wyprawie pis obwinia Platworme Obywatelska a ja pytam dlaczego siebie nie oskarżacie, ze siedzieliście w domu lub wprost głosowaliście na pis. Kto zatem jest winien? Mamy to co wybraliśmy, ale możemy to naprawić tylko w jeden sposób , nigdy, nigdy NIE glosowac na pis.

 • Waldemar Golec

  Oceniono 10 razy 10

  Pani Kopacz straciła pani prawo do gębowania w chwili gdy jako przewodnicząca nie stanęła na wysokości zadania i czmychnęła przed głosowaniem ws Ziobry by jako szefowa PO pilnować tej sprawy. To jest pani wina i niejakiego L.Milera który skończył jak skończył by PIS pozbierał głosy lewicy i teraz robi co chce a TVN go ściąga do studia, po co? by się dowiedzieć jak go Ogórkowa w jajo zrobiła?

 • brzucho-prezesa

  Oceniono 22 razy 10

  Nazywajmy sprawy po imieniu: to nie arogancja, ale zbrodnia. Tak, zbrodnia. Zbrodnia zamachu stanu i zdrady stanu. 25 lat, minimum 10. Art. 127 i 128 KK.

 • single_malt

  Oceniono 14 razy 6

  Panstwo masz zawsze takie na jakie sobie zasluzyles.
  Pania Przylebska ktos przepchnal przez studia - tym wlasnie sie zaczyna

 • kocanka1954

  Oceniono 22 razy 6

  Jeżeli pani Pawłowicz jest elitą PiSu to z pewnością jej "elitaryzm" wywodzi się z knajackich korzeni. Dobre i złe wychowanie wynosi się z domu. Widać dom rodzinny tej pani pozostawiał wiele do życzenia. Dobrze, że ta osoba nie ma dzieci bo wychowałaby je na takich knajackich chamów jak ona.

 • agenttomekcba

  Oceniono 12 razy 6

  Pawłowicz powinna być natychmiast odizolowana i poddana leczeniu psychiatrycznemu. Poziom nienawiści jaki kipi z tego indywiduum powinno budzić podejrzenie, że może być niebezpieczna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX