Piotrowicz - symbol "dobrej zmiany". To on pomaga Kaczyńskiemu przejąć władzę nad sądami [WIDEO]

Nocna zmiana wraca do Sejmu. Stanisław Piotrowicz na 23 zwołał posiedzenie komisji sprawiedliwości. Chodzi o to, by PiS jak najszybciej mógł przegłosować piątą nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym i tym samym przejąć nad nim kontrolę.

Rewolucję w wymiarze sprawiedliwości PiS lubił przeprowadzać w nocy. Nie raz, nie dwa, późnym wieczorem partia rządząca zaczynała procedowanie przepisów dotyczących zmian w sądownictwie.

Dziś od 23 posłowie z sejmowej komisji sprawiedliwości mają pracować nad najnowszą, piątą już nowelizacją przepisów o Sądzie Najwyższym. Rano zaczęło się pierwsze, ekspresowe czytanie nowelizacji. Jeśli PiS utrzyma tempo, jutro będzie mógł skończyć sejmowy etap prac nad przepisami, dzięki czemu PiS będzie mógł obsadzić swoimi ludźmi stanowiska w Sądzie Najwyższym.

Opozycja krytykuje pomysł PiS i wskazuje, że partia rządząca ściga się z czasem, by niezgodnych z Konstytucją RP zmian nie mogła zablokować Unia Europejska.

Prokurator, poseł Piotrowicz

Sejmową "twarzą" rewolucji w wymiarze sprawiedliwości jest poseł Stanisław Piotrowicz, były prokurator stanu wojennego i szef komisji sprawiedliwości i praw człowieka, który realizuje plan Jarosława Kaczyńskiego ws. wymiaru sprawiedliwości.

Czytaj też: Prof. Matczak: "Reforma sądów jest taka, jakim demokratą jest jej symbol, poseł Piotrowicz">>>

Poseł PiS marginalizuje posłów opozycji, pomija ich wnioski, przywołuje do porządku i wyłącza mikrofon, kiedy padają niewygodne dla rządzących pytania lub stwierdzenia.

Tak stało się wczoraj, gdy poseł Piotrowicz odebrał głos Adamowi Bodnarowi, bo rzecznik praw obywatelskich ośmielił się krytykować Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej. RPO stwierdził m.in., że w TK "zasiadają osoby nieuprawnione do orzekania" (chodzi o tzw. dublerów, czyli nominatów PiS wybranych na zajęte już stanowiska sędziowskie).

Według posła Stanisława Piotrowicza rzecznik "zachował się skandalicznie".

Jak komentowała w TOK FM Kamila Gasiuk-Pihowicz, to co wydarzyło się w środę pokazuje, że posłowi Piotrowiczowi trudno jest wyjść z butów prokuratora. - Prokuratora stanu wojennego - przypomniała posłanka Nowoczesnej.

Przypomnijmy, Stanisław Piotrowicz zaczął pracę w prokuraturze w 1980 roku, w czasach stanu wojennego oskarżał w procesach działaczy opozycji demokratycznej.

W 1984 roku został nagrodzony przez władze PRL Brązowym Krzyżem Zasługi. Obecnie jest posłem PiS>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Stanisław Piotrowicz - dobra zmiana ma jego twarz. Zmiany w Sejmie i sądach
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Sedziowie wydaja wyroki w imieniu republiki czyli suwerena. Zadaniem suwerena jest iz by wyroki byly sprawiedliwe oparte o prawde materialna udowadnialna na bazie racjonalnego rozumu. Chca byc kasta to niech to robia za wlasne pineiadze w neoliberalnych sprywatyzowanych sadach.

 • villk

  Oceniono 4 razy 0

  Pan Piotrowicz zasługuje na zaszczytne miejsce przed

  TRYBUNAŁEM STANU

  h ttps://villk308488492.wordpress.com/2018/07/19/obywatel-w-bagazniku/

 • endrju1521

  Oceniono 8 razy 0

  "Twarz", to błędne określenie.

  Na moje oko, to ryj wściekłej świni.

 • Irek Schnitzer

  Oceniono 1 raz -1

  bolszewik komuch, -nawrócony szczesliwy inaczej. Przyjdzie czas, bedzie siedział.

 • nemilek

  Oceniono 3 razy -1

  Proponuję zaktualizować słynną, prześmiewczą piosenkę Kazika "12 groszy". Zamiast "Jaskiernia stróż prawości " powinno być teraz : "Piotrowicz stróż prawości". Liczba sylab jest ta sama, więc można już odtąd śpiewać nową, aktualną wersję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX