"Posłanka, która mówi o opozycji, że to jest bydło... Jak można tak do kogoś powiedzieć?"

Wg Joanny Scheuring-Wielgus, nazywanie opozycji "bydłem" pokazuje, że "przyzwolenie na takie zachowanie sięgnęło zenitu". - ta pogarda będzie trudna do wyleczenia - uważa posłanka.

Posłanka Scheuring-Wielgus przyznała w Poranku Radia TOK FM, że nie ma "słów na określenie tego, w czym uczestniczymy", przy okazji nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.

- W upadku parlamentaryzmu w Europie Wschodniej - podpowiedział Jacek Żakowski.

- Posłanka, która mówi o opozycji, że to jest bydło... to znaczy, że przyzwolenie na takie zachowanie sięgnęło zenitu. Ta pogarda będzie trudna do wyleczenia w ludziach. Jak można tak do kogoś powiedzieć? - krytykowała Joanna Scheuring-Wielgus, odnosząc się do słów Krystyny Pawłowicz.

Posłanka PiS, najpierw we wpisie na Twitterze, określiła sejmową opozycje mianem "bydła". Powtarzała też to określenie podczas trwających 10 godzin obrad sejmowej komisji sprawiedliwości.

Czytaj też: Kopacz o "Himalajach arogancji PiS: Takiego chamstwa nie widziałam przez 17 lat". I cytuje wpis Pawłowicz>>>

"Następne wakacje będą w dyktaturze"

Zdaniem byłej posłanki Nowoczesnej, "PiS ma w nosie suwerena", a świadczy o tym sposób, w jaki traktuje obywateli i opozycję, którym utrudnia się dostęp do budynku Sejmu.

Według Scheuring-Wielgus, protesty będą przybierały na sile. Bo jak przekonywała, powołując się na własne obserwacje, uczestniczy w nich coraz więcej młodych ludzi.

- Słuchacze TOK FM, wyjdźcie na ulice! Nie można być obojętnym, nie można się poddać! - apelowała. - Co z tego, że są wakacje? Następne wakacje będą w dyktaturze - ostrzegała.

Od środy manifestacje przed parlamentem organizują Obywatele RP, KOD i Strajk Kobiet. Organizacje apelują o udział w piątkowych protestach.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (210)
Joanna Scheuring-Wielgus gościem Poranka w TOK FM
Zaloguj się
 • ewa5.0

  Oceniono 35 razy 13

  Takie indywidua jak Pawłowicz,należy rugowac z życia politycznego,tylko prostak i cham może na nią powtórnie głosować!

 • lepiregenre

  Oceniono 25 razy 11

  Gdy brakuje argumentów do dyskusji, a szczególnie gdy brakuje uzasadnionych tez, to przeważnie pojawiają się w dyskusji słowa, podobne do takich jakie używa pani "profesor". Ot zagubienie i bezradność. Agresja i chamstwo w jednym. A potem nieunikniony i bolesny etyczny upadek.

 • kemor234

  Oceniono 37 razy 9

  Zachowanie pawłowicz nie jest przypadkiem. wPISuje się w pewien schemat.
  Powoduje, że krytyka jej wypowiedzi, (oczywiście jak najbardziej słuszna!) niejako odsuwa na bok dyskusję o meritum sprawy, dając przy tym "pożywkę" fanatycznym pisiorom, których to ... po prostu cieszy.

 • ukw8087

  Oceniono 32 razy 8

  nie pamiętam , żeby posłanka PiS , Krystyna Pawłowicz , kiedykolwiek wypowiedziała z mownicy sejmowej jakąś merytorycznie sensowną kwestię.
  Jedyne co potrafi , to chamski belkot , to bezczelność i arogancja.
  PiS w pigułce , kwintesencja.
  Trzeba jednak było dorznac watahe.

 • rozsy

  Oceniono 16 razy 4

  jak wpuszcza się barbarzyńców na salony to zrobią kupę na środku i poproszą o papier

 • hen-live

  Oceniono 17 razy 3

  Gruba Krycha "sałatka" to nieuleczalne chamidło.A pamiętam jak w czasie kampanii wyborczej płakała i użalała się prezesowi Kaczyńskiemu że nikt ją nie popiera więc Kaczyński się zlitował i zareklamował ją na zgubę parlamentu.Ludzie kto na takie coś oddał głos?

 • az555

  Oceniono 4 razy 2

  w sumie jest jakiś postęp.Ludzie pokroju Pawłowskiej ,Nycza,Rydzyka nie palą już ludzi w stodołach,nie wbijają umarłym osikowych kołków,nie odprawiają egzorcyzmów nad czarownicami co opuściły Mszę Św....Mimo wszystko -trzeba to obserwować,bo...kto wie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX