Żakowski bezlitosny dla marszałka Sejmu. "Kuchciński staje się Leslie Nielsenem polskiej polityki"

- Panie marszałku, trzeba zmienić ubranie - apelował do Marka Kuchcińskiego Jacek Żakowski. Wszystko przez zdjęcie marszałka Sejmu "przebranego" w mundur pogranicznika z NRD.

Fotomontaż, który przedstawia Marka Kuchcińskiego jako pogranicznika z NRD zamieścił "SuperExpress". Fotografia to ilustracja artykułu pod tytułem: "Kuchciński pilnuje Sejmu jak granicy NRD".

Tekst to podsumowanie działań marszałka, który skutecznie odgrodził Sejm od obywateli. Jego ostatnie decyzje to m.in. nakaz przeszukiwania samochodów posłów, którzy wjeżdżają na teren Sejmu oraz zakaz parkowania autem przy budynku parlamentu dla posłów Joanny Schmidt, Joanny Scheuring-Wielgus i Ryszarda Petru.

- Kurcze, jak on dobrze wygląda w wojskowej czapeczce z NRD. Panie marszałku, trzeba zmienić ubranko. Można byłoby Kuchcińskiego zapraszać na wybiegi, obok Anji Rubik. Byłby atrakcją niejednego pokazu - żartował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

Według dziennikarza, "Kuchciński staje się Leslie Nielsenem polskiej polityki". - Nie obrażając Leslie Nielsena - dodał.

Jak można?

Jacka Żakowskiego niezwykle zaskoczyła dzisiejsza okładka dzisiejszej "Rzeczpospolitej".  Jak stwierdził, ma do czynienia z sytuacją kuriozalną.

- Na okładce "Rz" m.in.: "Windykator szuka inwestora", "Szorstki wdzięk Kazimierza Rudzkiego", "Podatnicy jak chłopi pańszczyźniani"... Czy to jest gazeta sprzed 10 lat? Czy to dziennik, który ukazał się dziś 21 lipca w Polsce, gdzie właśnie dewastowany jest ostatecznie jest parlamentaryzm, rządy prawa, system wolnościowy? - pytał dziennikarz.

"Czy to jest gazeta sprzed 10 lat?" - Żakowski pyta o okładkę dzisiejszej "Rz"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (51)
Żakowski bezlitosny dla marszałka Sejmu. "Kuchciński staje się Leslie Nielsenem polskiej polityki"
Zaloguj się
 • zapatero333

  Oceniono 15 razy 9

  SEJMOWE WARCHOLSTWO DOPROWADZIŁO DO ROZBIORÓW POLSKI. CZY HISTORIA MA SIE POWTARZAĆ? PÓKI CO, TRZEBA PAWŁOWICZOWEJ ZAMKNĄC USTA KARĄ 30.000 PLN. NOWY REGULAMIN JUZ JEST, TYLKO GO STOSOWAĆ.

 • green_is_bad

  Oceniono 10 razy 8

  Ej, ale Leslie Nielsena to ty szanuj!

 • newbashi ron

  Oceniono 4 razy 4

  Zakowski juz od dawna jest Koziolkiem Matolkiem polskiego dziennikarstwa.

 • ilenka50

  Oceniono 12 razy 4

  Trochę to krzywdzące dla Nielsena:((((

 • art_102

  Oceniono 14 razy 4

  Gdzie mu tam do Nielsena czy pogranicznika! Jeden to był inteligentny gość, a na granicy też trzeba było kawałka chłopa, a Kuchciński, to bardzo niezbyt bystry potworny tchórz.
  Taki ze strachu o własną skórę wykona każdy rozkaz.

 • buzhidao

  Oceniono 5 razy 3

  To Enrico Pallazzo!

 • mrmarmark

  Oceniono 6 razy 2

  Panie Redaktorze, litości!!! :( Porównanie co najmniej niestosowne... Leslie Nielsen to postać przede wszystkim SYMPATYCZNA! :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX