"Po prostu jesteśmy bydłem". Prof. Władyka nie wątpliwości, jak PiS traktuje obywateli i obywateli

- Ile będziemy wychodzić z tego gnoju, do którego PiS ciągnie praworządność? - pytał w TOK FM Tomasz Lis. Prof. Wiesław Władyka zwrócił uwagę na "prostactwo i chamstwo", towarzyszące demontażowi wymiaru sprawiedliwości.

Zdaniem prof. Wiesława Władyki, w Polsce dokonuje się demontaż wymiaru sprawiedliwości.Publicysta nie ma wątpliwości, że PiS szybko wprowadzi w życie nowe przepisy dotyczące Sądu Najwyższego.

Sposób w jaki się to odbywa jako upadek parlamentaryzmu. - Kryzys jest bardziej ogólny, ale w polskim wydaniu jest to prostackie i chamskie. Sposób w jaki się traktuje posłów i obywateli, to jest coś nieprawdopodobnego. Po prostu jesteśmy bydłem - mówił w Poranku Radia TOK FM.

Prof. Władyka w ten sposób nawiązał do słynnego wpisu posłanki Krystyny Pawłowicz pod adresem opozycji. Posłanka PiS, przypomnijmy, nazywa opozycję parlamentarną "bydłem". Zrobiła tak we wpisie na Twitterze. Słowa "bydło" używała też podczas obrad komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

Piotrowicz w formie

Publicysta "Polityki" obok posłanki Pawłowicz postawił Stanisława Piotrowicza. Szef komisji sprawiedliwości  - można powiedzieć, że zgodnie z tradycją - podczas obrad nie dostrzegał posłów opozycji, którzy chcieli zabierać głos, skrócił czas na zadawanie pytań do 30 sekund. A dzień wcześniej przerwał sprawozdanie RPO, bo uznał, że Adam Bodnar nie ma prawa do krytykowania Trybunału Konstytucyjnego, na czele którego stoi Julia Przyłębska.

- Poseł Piotrowicz... jak z jakiejś karykatury państwa dyktatorsko-bananowego. Tak to wygląda - ocenił prof. Władyka.  - Jak ze słynnej formuły: i prokurator też świnia - podsumował działania posła Piotrowicza Jacek Żakowski.

Czytaj też: Piotrowicz - symbol "dobrej zmiany". To on pomaga Kaczyńskiemu przejąć władzę nad sądami [WIDEO]>>>

Zdaniem Tomasza Lisa, mimo wszystko “gra się nie kończy”.

- Zamiast złorzeczyć, jakie złe rzeczy się dzieją, powinniśmy się zastanowić, co zrobić, żeby np. Komisja Europejska zdążyła zadziałać - przekonywał.

Zaznaczył jednak, że niełatwo będzie odwrócić zmiany, które właśnie zachodzą. - Ile będziemy wychodzić z tego gnoju, do którego PiS ciągnie praworządność? - pytał.

Chcesz wiedzieć więcej? Słuchaj! Z podcastu dowiesz się:

  • o wysokim poparciu dla PiS
  • szczycie Trump-Putin

DOSTĘP PREMIUM