Piotrowicz dostanie propozycję nie do odrzucenia? Kolanko: PiS wie, że ma kłopot z Sejmem

- W kuluarach politycy PiS przyznają, że to, jak prowadzone są obrady, jak zachowuje się marszałek, te ograniczenia, barierki... to nie wpływa dobrze na postrzeganie Sejmu - powiedział Michał Kolanko w TOK FM.

Gościem Agaty Kowalskiej w Analizach był Michał Kolanko, dziennikarz "Rzeczpospolitej". Jego zdaniem negatywny wizerunek Sejmu to obciążenie dla partii rządzącej. Jej członkowie przewidują, że to się może źle skończyć.

- Oczywiście nikt tego nigdy nie powie przed kamerą, ani przed mikrofonem - zastrzegł Michał Kolanko. - Obóz rządzący ma kłopot z Sejmem i samym marszałkiem Kuchcińskim. Gdyby nie miał, to nie byłoby tej informacji, o której pisała "Rzeczpospolita", że jest plan, aby to pani Małgorzata Wassermann była nowym marszałkiem Sejmu już po wyborach samorządowych - powiedział Kolanko.

PiS będzie udawał, że nie jest PiS-em?

- Po co odzyskiwać powagę Sejmu? - zapytała Agata Kowalska. Według Michała Kolanko to kwestia kalendarza wyborczego. - Wydaje się, że to jest tryb wyborczy, bo w 2015 r. jednym z kluczy do sukcesu PiS było przekonanie Polaków, że jest nowy PiS, na którego czele stoi Andrzej Duda i Beata Szydło.

- Wersja light? - wtrąciła dziennikarka TOK FM. - Taka była przecież kampania wyborcza Andrzeja Dudy, taka była kampania Beaty Szydło... - odpowiedział Kolanko.

- Czyli chodzi o to, by znów odsunąć Piotrowiczów i tego typu osoby? - zapytała Agata Kowalska.

- Nie zdziwiłbym się, gdyby przed wyborami okazało się, że jest jakaś ważna posada którą Piotrowicz obejmie i nie będzie to posada w Sejmie - przewiduje dziennikarz.

Z podcastu dowiesz się więcej. Posłuchaj!

 • Jaki jest jedyny sposób na to, by posłowie opozycji powstrzymali niekonstytucyjne działania PiS?
 • Dlaczego partia rządząca tak szybko przepchnęła przez Sejm ustawę o przejęciu Sądu Najwyższego?
 • Czy grożą nam rękoczyny w Sejmie?

Adam Bodnar o Trybunale Konstytucyjnym przed sejmową Komisją Sprawiedliwości i Praw Człowieka

Czy myślisz, że Jarosław Kaczyński "schowa" swoich najbardziej kontrowersyjnych polityków przed wyborami?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (145)
Michał Kolanko w TOK FM. Stanisław Piotrowicz i Marek Kuchciński zostaną schowani przez PiS przed wyborami?
Zaloguj się
 • an_ma_o

  Oceniono 40 razy 34

  Nikt nie będzie po tym dziadu płakał....trzeba odświeżyć te zużyte twarze jak to powiedział kiedyś kaczor ....zresztą zacznijmy od kaczora ostatnio na zdjęciach wygląda na mocno zużytego dziada jedną nogą w grobie

 • gromek1

  Oceniono 28 razy 22

  pajac zrobił swoje pajac musi odejść.
  wycofają go na ławkę i przywołają gdy znów trzeba będzie łapy w g.e ubrudzić

 • Piotr Smieja

  Oceniono 30 razy 22

  To tylko dowodzi, ze na PiS glosuja debile (osoby o slabo rozwinietej mozliwosci logicznego myslenia)

 • vito60

  Oceniono 28 razy 20

  Szpieg z Krainy Deszczowców, komuszy prokurator zamelduje wykonanie zadania i zejdzie z widoku by nie wqrówiac suwerena.

 • gj61

  Oceniono 31 razy 19

  Ja mam posadę dla tego knura Piotrowicza!!! Może zostać radcą prawnym Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej w Rzeszowie.

 • poppers68

  Oceniono 20 razy 14

  Widzę po godzinach wstawienia poszczególnych postów krytycznych wobec PIS oraz momentalnie pojawiających się minusach w Ich ocenach, że nasza polonia amerykańska jest aktywna jak nigdy :)

  Czy kolejny manewr schowania autentycznych twarzy Dobej Zmiany zagwarantuje jesienny sukces tak jak Duda i Szydło w 2015 roku ? Nie zakładałbym się o to.
  W 2015 PIS był po 8 latach bycia w opozycji oraz po kapitalnym wsparciu mediów komercyjnych zgodnie z panującą wtedy modą walenia w PO. Mieliśmy oburzające i mające wpływ na życie Polaków zegarki Nowaka oraz nagrane wyznanie ministra, który przyznał, że nie lubi innego ministra. O oburzającym stwierdzeniu : " Chodź Szogunie" prezydenta Komorowskiego nie wspominając
  To tak słusznie oburzyło Polaków, że wystarczyło schowanie paru panów z PIS i gotowe.
  Obecnie mamy sytuację kompletnie odmienną a kraj po 3 latach rządów Dobrej Zmiany.
  Czy to oznacza ciągle potężne poparcie dla władzy?
  Jeśli nastroje są takie jak strajkujących pielęgniarek na Ścianie Wschodniej ( a przecież to matecznik PIS ) to ja nie byłbym pewien zwyciestwa partii rządzącej w kolejnych wyborach.

 • miromaz

  Oceniono 28 razy 14

  Żaden PiSowiec nie przeciwstawi się Jarkowi bo są umoczeni całymi rodzinami - posady w spółkach Skarbu Państwa dla braci, sióstr, rodziców, dzieci - jeśli któryś się postawi leci razem z nim cała rodzina. Takiej pajęczyny powiązań z władzą nie było od 89 roku dlatego też nie bedzie łatwo ich wszystkich oderwać od koryta. Tym bardziej, że zdecydowana wiekszość naszego społeczeństwa kompletnie nie rozumie o co chodzi z tym Sądem Najwyższym, KRS-em i Trybunałem Konstytucyjnym. PiSiory znów wyskoczą z Niemcami i Żydami i ludziska polecą z jęzorami na brodzie głosować na PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX