Piotrowicz dostanie propozycję nie do odrzucenia? Kolanko: PiS wie, że ma kłopot z Sejmem

- W kuluarach politycy PiS przyznają, że to, jak prowadzone są obrady, jak zachowuje się marszałek, te ograniczenia, barierki... to nie wpływa dobrze na postrzeganie Sejmu - powiedział Michał Kolanko w TOK FM.

Gościem Agaty Kowalskiej w Analizach był Michał Kolanko, dziennikarz "Rzeczpospolitej". Jego zdaniem negatywny wizerunek Sejmu to obciążenie dla partii rządzącej. Jej członkowie przewidują, że to się może źle skończyć.

- Oczywiście nikt tego nigdy nie powie przed kamerą, ani przed mikrofonem - zastrzegł Michał Kolanko. - Obóz rządzący ma kłopot z Sejmem i samym marszałkiem Kuchcińskim. Gdyby nie miał, to nie byłoby tej informacji, o której pisała "Rzeczpospolita", że jest plan, aby to pani Małgorzata Wassermann była nowym marszałkiem Sejmu już po wyborach samorządowych - powiedział Kolanko.

PiS będzie udawał, że nie jest PiS-em?

- Po co odzyskiwać powagę Sejmu? - zapytała Agata Kowalska. Według Michała Kolanko to kwestia kalendarza wyborczego. - Wydaje się, że to jest tryb wyborczy, bo w 2015 r. jednym z kluczy do sukcesu PiS było przekonanie Polaków, że jest nowy PiS, na którego czele stoi Andrzej Duda i Beata Szydło.

- Wersja light? - wtrąciła dziennikarka TOK FM. - Taka była przecież kampania wyborcza Andrzeja Dudy, taka była kampania Beaty Szydło... - odpowiedział Kolanko.

- Czyli chodzi o to, by znów odsunąć Piotrowiczów i tego typu osoby? - zapytała Agata Kowalska.

- Nie zdziwiłbym się, gdyby przed wyborami okazało się, że jest jakaś ważna posada którą Piotrowicz obejmie i nie będzie to posada w Sejmie - przewiduje dziennikarz.

Z podcastu dowiesz się więcej. Posłuchaj!

  • Jaki jest jedyny sposób na to, by posłowie opozycji powstrzymali niekonstytucyjne działania PiS?
  • Dlaczego partia rządząca tak szybko przepchnęła przez Sejm ustawę o przejęciu Sądu Najwyższego?
  • Czy grożą nam rękoczyny w Sejmie?

Adam Bodnar o Trybunale Konstytucyjnym przed sejmową Komisją Sprawiedliwości i Praw Człowieka

Czy myślisz, że Jarosław Kaczyński "schowa" swoich najbardziej kontrowersyjnych polityków przed wyborami?

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM