Zamknięte szlaki w Tatrach. Ratownicy apelują o ostrożność

Turyści spędzający urlop w polskich górach nie mają powodów do radości. Po niedawnych ulewach wiele szlaków jest zamkniętych. Zniszczone są trakty i mostki.

Na południu Małopolski po kilku dniach ulew zaświeciło słońce. Chociaż pogoda zachęca do górskich wędrówek, wiele szlaków w Tatrzańskim, Pienińskim i Gorczańskim Parku Narodowym jest zamkniętych. Wezbrane wody uszkodziły trakty i mostki.

Zamknięte szlaki w Tatrach

Z powodu zalania lub uszkodzenia w Tatrach zamknięte są szlaki: z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów oraz z Wodogrzmotów na Psią Trawkę i dalej na Cyrhlę. Nie przejdziemy też z Brzezin do Murowańca. Zalane są także Wąwóz Kraków w Dolinie Kościeliskiej, szlak nad Czarny Staw pod Rysami, z Małej Łąki na Przełęcz Kondracką i na Przysłop Miętusi. Zamknięta jest też droga z Zakopanego do Morskiego Oka na odcinku Brzeziny - Wierch Poroniec. 

Czytaj też: GOPR pontonami dostarcza jedzenie. Dunajec wylał w Krościenku

Zamknięty jest również szlak wokół Morskiego Oka oraz z Kuźnic na przełęcz Między Kopami przez Dolinę Jaworzynki. Częściowo zalana jest także jaskinia mroźna. Została zamknięta do odwołania. 

Naprawa niektórych szlaków może potrwać wiele tygodni, bo wszystkie prace, a zwłaszcza te przy wysokogórskich szlakach, muszą być prowadzone ręcznie.

Czytaj też: Zapowiada się pogodny weekend. Czas na słoneczne lato i mniej opadów

Ratownicy apelują o rozwagę i zachowanie ostrożność. 

Zamknięte są także niektóre szlaki po słowackiej stronie Tatr.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM