Kamiński o interwencjach pod Sejmem: Dlaczego policja jest brutalna? Bo przykład idzie z góry

Podduszanie i bicie - takim traktowaniem ze strony policji mieli spotkać się protestujący przeciw zmianom w prawie sądowniczym. - To wina rządzących - ocenił w TOK FM Michał Kamiński.

Czterech mężczyzn, zatrzymanych w trakcie piątkowej demonstracji przed Sejmem, usłyszało zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Grozi im do trzech lat więzienia. Zapowiadają złożenie skargi na służby.

Demonstracje przeciw zmianom w sądownictwie trwają przed Sejmem od środy.

Sprawę komentowali politycy w programie wybory w TOK-u. Michał Kamiński z Klubu poselskiego PSL stwierdził, że skandaliczny jest fakt, że obecna władza odgrodziła Sejm od protestujących barierkami.

- Dlaczego policja jest brutalna? Bo przykład idzie od góry. Ryba psuje się od głowy. Jeżeli słyszymy, jak pani premier mówi, że mogła sobie sama przyznać nagrodę, bo jej się należała, to pokazuje arogancję władzy, którą widzimy codziennie. Przykład myślenia “mam władzę, więc wolno mi wszystko” idzie od rządzących - ocenił.

Natomiast Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej mówił, że był świadkiem brutalnego zachowania policji pod Sejmem:

- Jeżeli mamy takie scenki, że wokół protestującego stoi 10 policjantów, szturchają go i popychają, to to jest coś skandalicznego. Policja jest traktowana przez rządzących jak prywatna ochrona panów Kaczyńskiego i Kuchcińskiego - przekonywał.

"Nie ma prawa do wandalizmu"

Agnieszka Ścigaj z Kukiz 15 stwierdziła, że jeżeli policjanci przekroczyli swoje uprawnienia to powinni za to odpowiedzieć:

- Jeżeli reakcja była nieadekwatna i w jakiś sposób wymuszona, to powinno być postępowanie. Obywatele mają prawo protestować. Nie ma ją za to prawa do wandalizmu, do łamania prawa - argumentowała.

W piątek Sejm uchwalił przygotowaną przez PiS nowelizację ustaw m. in. o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze.

Chodzi między innymi o zmiany procedur wyboru I prezesa SN i kwestie obsady stanowisk w tym sądzie. Za głosował klub PiS, przeciw był klub Kukiz'15, a kluby PO, Nowoczesnej i PSL-UED nie wzięły udziału w głosowaniu. Teraz ustawą zajmie się Senat.

Posłuchaj całej, godzinnej audycji Dominiki Wielowieyskiej Wybory w TOK-u!

Marcin Kierwiński z PO: policja jest traktowana jako prywatna ochrona panów Kaczyńskiego i Kuchcińskiego

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (39)
Michał Kamiński o interwencjach pod Sejmem: Dlaczego policja jest brutalna? Bo przykład idzie z góry
Zaloguj się
 • tomaselli

  Oceniono 20 razy 6

  Idol Pana Kaminskiego, czyli chilijski dyktator Augusto Pinochet to dopiero potrafil rozprawic sie z lewicowa opozycja, prawda Panie Michale ?

 • Kamila Rusiniak

  Oceniono 7 razy 5

  Ryba psuje się od głowy . Prezydent wiarołomca , ministrowie to oszuści i złodzieje , posłowie i senatorowie PiS to oszuści i wielu ma korzenie z PRL więc jaka ma być policja ? Przykład idzie z góry . Zapłacą za to ...

 • tlen69

  Oceniono 8 razy 4

  Każdy obywatel, na podstawie Konstytucji RP ma prawo wejścia do sejmu, wysłuchania obrad oraz nagrywania ART. 61 (mogą to dokonywać też niezależne media , ale coraz bardziej są ograniczane. PiS zawłaszczył media narodowe i na komunistycznych czerwonych paskach manipuluje wiadomościami. To działanie kogoś chorego, który cierpi nie tylko na kończyny, ale na lęki ? Najwięcej rozrabia i obraża opozycję, a później jest zdziwiony, gdy są obywatelskie protesty!
  Co robi policja pod sejmem, przymuszana do obrony różnych ogrodzeń i ataków. DLACZEGO ataki są na obywateli, którzy stają w obronie niezależności , nieusuwalności sędziów ? Policja i prokuratura winna niezwłocznie zajmować się tymi politykami PiS, którzy łamią konstytucję !

 • cezar_szylko

  Oceniono 6 razy 4

  ZAŁOSNY KRAJ,,,DEBILOWATCH LUDZI,,KTÓRZY NIGDY NIE POWINNI DOSTAC WOLNOSCI

 • usera

  Oceniono 6 razy 4

  Często dopiero w akcji wychodzi, że ktoś zdecydowanie policjantem być nie powinien. Oby PiS wykazał się zdrowym rozsądkiem i pozbył się PATOLOGII z szeregów policji. Jest wiele relacji, że policjanci działali z nieadekwatną agresją w czasie interwencji (nie tylko na protestach). Zapominali, że po drugiej stronie jest CZŁOWIEK. Osoby te mając umocowanie w policji stanowią zagrożenie. Powinny być wydalone ze służby, bo następnym razem może być tylko gorzej.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 8 razy 4

  Milicja zawsze tłukła tych, których im partia tłuc kazała. Ufam jednak, że nie posuną się do strzelania do społeczeństwa, nawet jeśliby im politycy kazali.

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 12 razy 4

  Kaminski ma racje, policja zawsze jest na uslugach tych co rzadza, nawet jesli sa to zamordysci. Ja bym w ogole od polskiej policji za duzo nie wymagal. Czy ktos jeszcze wierzy w to, co gada polska policja?

 • wedrowieczdaleka

  Oceniono 6 razy 2

  po dekaczyzacjii pozbawimy ich emerytur, ustawa już przegotowana przez pis tylko trzeba trochę uściślić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX