Kłopoty TVP1? Kanał pierwszy telewizji publicznej z najgorszą oglądalnością w historii

Portal Wirtualne Media opublikował wyniki zeszłotygodniowej oglądalności. TVP1 spadł z pierwszego miejsca, za Polsat i TVN. Więcej osób wolało obejrzeć prognozę w TVN niż "Wiadomości" w TVP1.

W zeszłym tygodniu pierwszy kanał telewizji publicznej zanotował najgorszy tygodniowy wynik w historii nadawania - informuje portal Wirtualne Media.

Z przeprowadzonego badania wynika, że programem, który zgromadził w dniach 16-22 lipca największą liczbę widzów było wtorkowe wydanie "Faktów" TVN. Średnio oglądało je 2,78 mln widzów. 

"Wiadomości" Telewizji Publicznej zajęły dopiero 10. pozycję. Program informacyjny na TVP1 oglądało ok. 1,85 mln. 

Jakie programy miały większe wzięcie, niż sztandarowy dziennik telewizji publicznej? 

I tu znów triumfy święciły produkcje TVN: program "Milionerzy", serial "Na Wspólnej" oraz program "Doradca Smaku". 

Czytaj też: Do prokuratury trafi zawiadomienie o brutalności policji pod Sejmem. "Łapanie za gardło, wbijanie krtani"

Dopiero na miejscu piątym znalazła się "Sprawa dla reportera". Teleexpress uplasował się natomiast na 13. pozycji, zaraz za "Wydarzeniami" Polsatu. 

Co ciekawe, więcej osób oglądało wtorkową prognozę pogody na TVN, niż którekolwiek wydanie "Wiadomości" z zeszłego tygodnia. 

Polsat i TVN dla młodszych?

Ciekawie wygląda również zeszłotygodniowa oglądalność, mierzona wśród widzów w wieku od 16 do 59 lat. W tej grupie, wśród 20 programów z największą oglądalnością, znalazł się jedynie jeden program telewizji publicznej... a jest nim Prognoza Pogody i to plasująca się dopiero na 20., czyli ostatnim miejscu.  

W zeszłym tygodniu największą oglądalnością cieszyła się telewizja Polsat, na drugim miejscu uplasował się TVN. Dopiero na trzecim znalazł się TVP1. Co ważne, tydzień wcześniej, to TVP 1 było na pierwszym miejscu.

Również w tej kategorii, wyniki różnią się w grupie 16-59-latków. W tej grupie wiekowej TVP 1 zajmuje czwartą lokatę, za Polsatem, TVN i TVP2. Tak samo, jak przy danych dotyczących widzów w każdym wieku, tak i tutaj,  pierwszy kanał telewizji publicznej spadł z pierwszego miejsca zajmowanego w poprzednim tygodniu. 

TOK FM PREMIUM