Prof. Monika Płatek złożyła zawiadomienie do prokuratury na Cezarego Gmyza z TVP. Chodzi o słowa o prof. Gersdorf

Prof. Monika Płatek napisała na Facebooku, że złożyła w prokuraturze zawiadomienie o publicznym znieważeniu organu państwa. Chodzi o słowa Cezarego Gmyza, korespondenta TVP w Niemczech.

"Skierowałam zawiadomienie do Prokuratury o publicznym znieważeniu organu państwa jakim jest I Prezes Sądu Najwyższego sędzia Małgorzata Gersdorf" - napisała na Facebooku prof. Monika Płatek. Dlaczego? Z powodu słów Cezarego Gmyza, pracownika TVP, który 4 lipca umieścił na Twitterze wulgarny wpis o szefowej Sądu Najwyższego.

Co napisał Cezary Gmyz z TVP

"Sorry ale jak słyszę, że taka szlampa jak I prezes SN robi za wzór cnót to mi się miesiączka cofa" - napisał Cezary Gmyz, korespondent TVP w Niemczech, który został zatrudniony w telewizji publicznej po tym, jak PiS wygrał wybory. W zawiadomieniu do prokuratury prof. Monika Płatek zwraca uwagę na fakt, że nawet telewizja publiczna - pracodawca Gmyza - uznała wpis za obraźliwy.

"Określenie 'szlampa' (niem. Schlampe) jest wysoce obraźliwe i deprecjonujące. Pierwszy Prezes SN jest organem wymienionym w Konstytucji (art.186), jako osoby reprezentującej i kierującej pracami SN, a więc czołowej instytucji trzeciej władzy konstytucyjnej (art. 10 Konstytucji)" - pisze prawniczka.

Prof. Płatek zwraca uwagę, że 4 lipca nikt (PiS i prezydent Duda - red.) nie miał wątpliwości co do tego, że I Prezes Sądu Najwyższego jest prof. Małgorzata Gersdorf. Podkreśla też, że w Polsce postępuje brutalizacja języka w sferze publicznej, a wcześniej prokuratura reagowała nawet na takie słowa jak "wkurw", więc liczy przynajmniej na identyczne zaangażowanie organów ścigania.

Małgorzata Gersdorf jest I Prezes SN

Na początku lipca w TOK FM prof. Monika Płatek odniosła się do sytuacji, którą PiS wytworzył wokół Sądu Najwyższego. - Małgorzata Gersdorf jest pierwszą prezes SN - powiedziała w TOK FM prof. Monika Płatek. Prawniczka przypomniała, że prezydentowi Andrzejowi Dudzie może przyjść zapłacić za łamanie Konstytucji RP.

- Bez względu na to, co mówi prawnik pana prezydenta, sam prezydent nie podjął postanowienia, by zmienić na stanowisku pierwszego prezesa SN osobę, która to stanowisko piastuje. Prof. Gersdorf ma zagwarantowane to stanowisko do 2020 roku, bo określa to Konstytucja RP - tłumaczyła prof. Płatek w "Salonie" Daniela Passenta w TOK FM. Gośćmi audycji byli też dr Paweł Kowal i Adam Szostkiewicz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (245)
Prof. Monika Płatek złożyła zawiadomienie do prokuratury. Powód? Cezary Gmyz z TVP znieważył I Prezes Sądu Najwyższego "szmatą"
Zaloguj się
 • morsel

  Oceniono 43 razy 35

  gmyz z kulturą się nigdy nie widział. Trolle pisowskie nie przeczytały dobrze - 4 lipca pani Gersdorf nawet przez du.ę była uznana I. prezes (nadal nią jest), więc ten palant znieważył przedstawicielkę SN. Kara się należy ale jak znam życie powiedzą, że to był taki skrót myślowy...

 • qwertura

  Oceniono 55 razy 31

  Przypomnę tylko (pewnie jeszcze nie raz), że "gmyz" czyli czeski "hmyz" to insekt, robactwo, pluskwa, a w przenośni to po prostu ludzkie zero.

 • rbik53

  Oceniono 37 razy 21

  .
  …...jednocześnie ogłaszam, że przed Gmyzem przestajemy dodawać "pan", bo czereśniakom, sierściuchom, kurom, krowom i Gmyzowi "pan" nie przysługuje....

 • Oceniono 23 razy 19

  Za ten jego chamski i knajacki ozór powinno się misiowi załatwić kolonię karną gdzieś na Kamczatce. Maciar ma kontakty. Podobnie jak cała reszta tej zgraji.

 • szlachcic

  Oceniono 38 razy 16

  Pislamski katolik jako ktos lepszy ma prawo i musi obrazac
  Bog wlasnie do dego stworzyl pislamska holote
  Czym sie charakteryzuje pislamskie glupie bydle?
  Pislamski katolik kazdego dnia obraza innych i oczekuje kazdego dnia zeby inni go przepraszali

 • teraz8

  Oceniono 24 razy 16

  Przedstawiciel Nowej Polski narodowo- katolickiej- obywatel Gmyz-,I kategoria! przy nim nawet Piszczyk, to wzór odwagi i poświęcenia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX