Katolicki portal bije na alarm. "Linia 666 kursująca na Hel, godzi w porządek państwa polskiego"

"Szatańska głupota na Helu" - piszą autorzy z katolickiego portalu, zgorszeni linią autobusową PKS Gdynia. Co ich bulwersuje? Na Hel - "Hel(l)" jak piszą pobożni autorzy - kursuje linia o numerze 666.

"Na Helu od lat obecna jest gorsząca propaganda antychrześcijańska, w gruncie rzeczy - wprost satanistyczna" - ostrzega portal Fronda.

Następnie autorzy odnoszą się do rozkładu jazdy autobusu 666. "Od Dębek położonych na Zachód od Władysławowa aż po sam Hel kursuje od dłuższego czasu autobus o numerze 666. Zabawne, prawda? Autobusem 666 na Hel(l), czyli do piekła. Niby niewinny żart, ale trudno nie uznać w nim złośliwej inspiracji, nazywając rzeczy po imieniu - diabelskiej" - oceniają.

Autorzy Frondy są przygotowani na falę wesołości, jaką wywoła ich tekst. "Podniosą się zaraz głosy, że to przewrażliwienie, średniowiecze i ciemnota. Tak jednak nie jest" - przekonują. Następnie odnoszą się do symboliki swojej religii. "Człowiek zdrowy na umyśle nie przykłada ręki do jakiejkolwiek formy lekceważenia rzeczywistości wiecznego potępienia" - twierdzą katoliccy publicyści.

Jednak na samym narzekaniu się nie kończy. Fronda apeluje do PKS Gdynia, a jeśli to nie poskutkuje, do organów państwa. "Wzywamy stąd władze PKS Gdynia do przemyślenia swojej polityki i zmiany numeru linii na inny. Jeżeli tak się nie stanie, to prosimy o interwencję stosowne organy państwa polskiego. Linia autobusowa 666 kursująca na Hel, mówiąc krótko i dosadnie, godzi w chrześcijański porządek państwa polskiego i jego fundamenty" - podsumowują.

Czy zgadzasz się z katolickimi publicystami, że trzeba zmienić numer linii 666?

DOSTĘP PREMIUM