Andrzej Rozenek nowym kandydatem SLD na prezydenta stolicy. Andrzej Celiński przeprasza

SLD przedstawiło nowego kandydata na prezydenta stolicy. Został nim Andrzej Rozenek, były poseł Ruchu Palikota. "Popełniłem trudny do wybaczenia błąd" - przeprosił z kolei Celiński.

Andrzej Celiński nie jest już kandydatem SLD na prezydenta Warszawy. Stracił rekomendację partii po obraźliwych wpisach, których dopuścił się w internecie. 

Chodzi o to, w jaki sposób polityk nazwał swojego kontrkandydata, Jana Śpiewaka. Użył mocnych, niecenzuralnych słów.

Czytaj też: Andrzej Celiński nazwał swojego rywala "ch..em". Poszło o wpis kandydata na prezydenta Warszawy na Facebooku

Emocjonalną reakcję polityka SLD, spowodowały zarzuty prezesa stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, który stwierdził, że Andrzej Celiński może być powiązany z osobą zamieszaną, jego zdaniem, w aferę reprywatyzacyjną. 

Andrzej Rozenek nowym kandydatem Sojuszu

SLD przedstawiło nowego kandydata na prezydenta Warszawy podczas dzisiejszej (27 lipca) konferencji prasowej.

- Postaram się nie zawieść zaufania kolegów i myślę, że udowodnię w najbliższym czasie, że trzecia siła polityczna w Polsce ma dobrego kandydata na prezydenta Warszawy - mówił nowy kandydat oraz zapewnił: - Jako człowiek związany z Warszawą, znam problemy stolicy i niedługo zaprezentuję program, który, mam nadzieję, będzie atrakcyjny dla każdego warszawiaka. 

Podczas prezentacji kandydata zabrakło Andrzeja Celińskiego. Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty zapewniał jednak, że członkowie sojuszu pozostają z Celińskim w przyjaźni - a on sam nie zamierza startować jako kandydat niezależny.

- Dwa dni temu zapanował kryzys, ale został opanowany. Mamy świetnego kandydata. Kłaniamy się panu Andrzejowi Celińskiemu i dziękujemy mu za współpracę - mówił z kolei o decyzji Sojuszu Włodzimierz Czarzasty.

Andrzej Rozenek to ósmy kandydat w wyborach na prezydenta Warszawy. O władzę w stolicy powalczą także Rafał Trzaskowski, Patryk Jaki, Jan Śpiewak, Justyna Glusman, Jacek Wojciechowicz, Jakub Stefaniak i Piotr Ikonowicz.

Kto wygra wybory w Warszawie?

TOK FM PREMIUM