Komentarze (29)
Protestujący pod Pałacem Prezydenckim - relacje młodych ludzi
Zaloguj się
 • corey999

  Oceniono 8 razy 4

  Swoją droga po takich komentarzach przestałem sie dziwic niemcom z lat trzydziestych. Takie samo ogłupienie.

 • tomaselli

  Oceniono 16 razy 2

  Dziewczeta cos Wam opowiem. W 1980 roku na ulicy dlugiej , zaraz po strajku w Stoczni Gdanskiej im. W.I.Lenina wraz z kolega , dolaczylismy do demonstracji skandujacej "Wolnosc dla Leszka Moczulskiego" i tak pomaszerowalismy pod pomnik Sobieskiego. szczerze mowiac, to wraz z kolega, Grzeskiem, myslelismy , ze chodzi o autora tekstow piosenek, gdyz innego Moczulskiego nie znalismy. W nastepnym roku zaangazowalem sie w dzialalnosc w ruchu Solidarnosc, za co w "nagrode" dostalem troche milicyjnych pal i paszport w jedna strone .
  Moja rada: jezeli nie wiecie o co chodzi , to zajmijcie sie raczej innymi rzeczami, jak chocby pojscie do fryzjera i uzywajcie zycia , poki jestescie mlode. "Smietanke" spije kto inny , bardziej cwany i czlowiek bez skrupulow, jak chocby taki TW Bolek, czy tez ostatnio tak lansowana niejaka Krzywonos, o ktorej przedtem nikt nie slyszal. Prawdziwi rewolucjonisci , jak np. Panstwo Gwiazda pozostali do dnia dzisiejszego w cieniu i chwala im za to i szacunek.

 • edwardrydz

  Oceniono 1 raz 1

  Boze jakie to debile. Starzy to ubeki, mlodzi niesamowite glupki. PJK moze spac spokojnie.

 • a1k5

  Oceniono 18 razy 0

  Powiem tak jak 80 % POLAKÓW: Kocham PiS za: 500 plus, za obniżenie wieku emerytalnego. za darmowe leki-dla ludzi starszych, za 2 tyś najmniejszej pensji, za zniesienie śmieciowych umów, za 18 zł godzinnej stawki pracy, za dbanie o pracowników za co chwali prezes Solidarności Andrzej Duda, za obniżenie wieku emerytalnego, ZA pozbycie się Milicjantów z Policji, Za reformę prokuratury i Sadownictwa, gdyż były to ŚWIĘTE KROWY Za Nie wpuszczenie do Polski tzw. "TERRORYSTÓW" = Za przeciwstawienie się Żydom gdyż chcieli zagarnąć razem z Gronkiewicz Walc Hanną nasze Kamienice, Za WSZYSTKO –
  ALE za to nie lubię partii PO za CO Wiec odpowiem: Za niszczenie biednych ludzi za podwyższenie podatku WAT, Za niszczenie Polskiej gospodarki ( FSO, STOCZNIE i inne…) za KOLESIOSTWO i wkręcanie na stanowiska: rodziny i przyjaciół oraz syna burmistrza za Niemiecką telewizje TVN. - Możecie pisać i pisać ale Sondaże wyborcze mówią o wszystkim. TAKA JEST PRAWDA KTÓRA BOLI Partii PO i Bankowca NOWOCZESNEJ Petru !. A PO Czym Się Pochwali ? Przez 8 Lat Niszczyli Nasz Kraj i To Co Merkel kazała To Tusk Robił i W Nagrodę Dostał Się Do Sztrasburga – Taka Prawda !. Biedny człowiek na ulice nie wyszedł, gdyż się bał i był po-prostu za słaby !. A TERAZ WAS TO BOLI PRYWACIARZE I BANKOWCY GDYŻ NIE MOŻECIE KRAŚĆ !

 • antypalikot2

  Oceniono 3 razy -1

  "Napisy były robione sprayem, to ważny element naszego protestowania. Rok temu były piękne transparenty, poezja, spektakle. W tym roku zostało nam tylko kopanie w barierki i napisy na murach i barierkach.". Czyli Policja powinna im pozwalać mazać po murach, bo oni uważają, że tak jest ok? Gdybym tam przychodził i spotkałbym mażącego po murach np. Dawidka Winiarskiego to w ramach "akcji oddolnej" spuścił bym mu taki wpie... że faktycznie potrzebny byłby kołnierz ortopedyczny. Tą lewacka hołota to żadni "młodzi" tylko idioci. Może niech powiedzą gdzie pracują i czym się zajmują, że mają czas na "aktywizm"?

 • villk

  Oceniono 15 razy -1

  Wraz z podpisem Andrzeja Dudy (nie pisze o nim Prezydent bo nie wypełniając prezydenckiej przysięgi przestał być dla mnie Prezydentem), my Obywatele straciliśmy swe Państwo . Straciliśmy Polskę rozumianą jako Demokrację , jako wspólnotę obywatelską opartą o trójpodziale władzy.
  Kiedyś obecnym rządzącym usiłowałem tłumaczyć w sposób dla nich zrozumiały czym jest ten trójpodział ( villk308488492.wordpress.com/2017/07/13/trojpodzial/ ) jak widać daremnie.
  Już dawno stwierdziłem, że to jest ZAMACH STANU
  ( villk308488492.wordpress.com/2017/07/20/zamach/ ) dokonany 9 marca 2016 roku, teraz po podpisie Andrzeja Dudy ostatecznie dokończony . Dwa lata zajęło Pisowi rozmontowanie demokratycznych struktur państwa prawa. Czy to długo? Nie wiem .Wiem że mają determinacje aby to samo zrobić z mediami i strukturami siłowymi , które praktycznie już przejęli. Od dziś za Państwo, za jego istnienie odpowiada imiennie Jarosław Kaczyński jako niekwestionowany Dyktator . Od dziś każda kula wystrzelona z policyjnej broni jest wystrzeliwana w jego imieniu.
  Co pozostaje nam Obywatelom? Nadzieja, pamięć i konieczność tłumaczenia szeregowym członkom pisowskiej struktury władzy kim są i co z nimi robą ich wodzowie , tłumaczyć by mieli szanse się z tego wycofać.
  Pamiętajmy … na .sejm.gov.pl/ są wszytkie głosowania , wszystkie nazwiska , nie zapomnimy o nich , archiwizujmy je bo być może one znikną pamiętajmy ,kto jak głosował,..za 3 ..czy 5 lat a może dopiero z a10 czy 15 te nazwiska będą nam potrzebne . Dziś Instytut Pamięci Narodowej ma wielka szanse dokumentować na bieżąco dokonania obecnej władzy , róbcie to zapisujcie fakty i zdarzenia , dokumentujcie wypowiedzi będzie jak znalazł.
  W Polsce nie udało się zrobić dekomunizacji i wiele komunistyczno –konformistycznego śc.ierwa właśnie dorwało się do władzy.
  Nie zróbmy tego błędu przy depisalizacji Polski za jakiś czas, znajmy i miejmy udokumentowane miejsca , czyny i osoby.
  Ja , tak jak napisałem w jednym komentarzy na tokfm , „Każdego ,kto czy to z przekonania czy tylko z konformizmu i wygody wspiera politykę reprezentowana przez PIS i jego przywódcę, uważam za szkodnika państwowego .
  Uważam ich działania nie tylko za sprzeczne z prawem ale za szkodzące wprost polskiej państwowości. Mam nadzieję że wszyscy oni odpowiedzą nie tylko moralnie ale karnie przed polskimi niezawisłymi sądami i trybunałami . Polska ma 1000 lat państwowości, poplątana historię, ale demokracja zawsze zwyciężała dlatego mam pewność że i obecna DYKTATURA UPADNIE, a sprawiedliwość dosięgnie wszelkich przedstawicieli i utrwalaczy pisowskiej "dobrej zmiany ".
  Uważam że PIS w celu utrzymania władzy nie cofnie się już przed niczym, jeśli będzie potrzebował polskiej krwi na polskich ulicach to … , to zrobi , prowokacja nie jest trudna i nawet takie patałachy organizacyjne jak oni sobie z tym poradzą.
  W krótkiej perspektywie czasowej (rok , dwa) tylko masowe protesty, powtórzę MASOWE , lub załamanie się gospodarki może odsunąć ta dyktaturę , kwestie wyborów mamy już za sobą struktury sądu są przejęte przez pis wiec mówienie o wolnych wyborach jest farsą.
  Jeżeli to nie wyjdzie to pozostaje perspektywa generacyjna 15-20 lat ale czy wtedy jeszcze będzie Polska? Czy jeszcze będzie Unia Europejska, czy znów jak już tyle razy w swej historii będziemy zmuszeni szukać swych „diamentów” w popiele swych dokonań i marzeń.
  Życzę nam wszystkim byśmy byli mądrzejsi niż zazwyczaj.
  27.07.2018
  Villk
  W nawiązaniu do

  villk308488492.wordpress.com/2017/07/20/zamach/

 • teraz8

  Oceniono 6 razy -2

  UWAGA!! alk5 jest oddelegowany ze służb, jest świetnie poinformowany, mniej więcej tak, jak Morawiecki junior...

 • oko2009

  Oceniono 10 razy -2

  Policja stając po stronie zorganizowanej grupy przestępczej wydaje komunikat o napierającym tłumie. Ciekawe, że w telewizji policyjnej (TVP) zawsze podawali, że była tylko garstka osób. A teraz nagle tłum ludzi. Nawet marszałek senatu Karczewski mówił kiedyś, że było tylko kilku czubków.

 • villk

  Oceniono 12 razy -2

  ażdego ,kto czy to z przekonania czy tylko z konformizmu i wygody wspiera politykę reprezentowana przez PIS i jego przywódcę, uważam za szkodnika państwowego .

  Uważam ich działania nie tylko za sprzeczne z prawem ale za szkodzące wprost polskiej państwowości. Mam nadzieję że wszyscy oni odpowiedzą nie tylko moralnie ale karnie przed polskimi niezawisłymi sądami i trybunałami . Polska ma 1000 lat państwowości, poplątana historię, ale demokracja zawsze zwyciężała dlatego mam pewność że i obecna DYKTATURA UPADNIE, a sprawiedliwość dosięgnie wszelkich przedstawicieli i utrwalaczy pisowskiej "dobrej zmiany ".

 • 66kropek

  Oceniono 12 razy -2

  "Hultaje i Huncwoty.' Świetne, świetne , takie cieplutkie .A więc młodzi na proteście byli, na co mamy dowód w postaci audycji pana Maślaka i zdjęć na portalu. A propos zdjęć: Dziewczyny! Może troszkę wam pomoże na wasze przygnębienie i ból mała wizyta u fryzjera?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX