Komentarze (29)
Protestujący pod Pałacem Prezydenckim - relacje młodych ludzi
Zaloguj się
 • corey999

  Oceniono 8 razy 4

  Swoją droga po takich komentarzach przestałem sie dziwic niemcom z lat trzydziestych. Takie samo ogłupienie.

 • tomaselli

  Oceniono 16 razy 2

  Dziewczeta cos Wam opowiem. W 1980 roku na ulicy dlugiej , zaraz po strajku w Stoczni Gdanskiej im. W.I.Lenina wraz z kolega , dolaczylismy do demonstracji skandujacej "Wolnosc dla Leszka Moczulskiego" i tak pomaszerowalismy pod pomnik Sobieskiego. szczerze mowiac, to wraz z kolega, Grzeskiem, myslelismy , ze chodzi o autora tekstow piosenek, gdyz innego Moczulskiego nie znalismy. W nastepnym roku zaangazowalem sie w dzialalnosc w ruchu Solidarnosc, za co w "nagrode" dostalem troche milicyjnych pal i paszport w jedna strone .
  Moja rada: jezeli nie wiecie o co chodzi , to zajmijcie sie raczej innymi rzeczami, jak chocby pojscie do fryzjera i uzywajcie zycia , poki jestescie mlode. "Smietanke" spije kto inny , bardziej cwany i czlowiek bez skrupulow, jak chocby taki TW Bolek, czy tez ostatnio tak lansowana niejaka Krzywonos, o ktorej przedtem nikt nie slyszal. Prawdziwi rewolucjonisci , jak np. Panstwo Gwiazda pozostali do dnia dzisiejszego w cieniu i chwala im za to i szacunek.

 • edwardrydz

  Oceniono 1 raz 1

  Boze jakie to debile. Starzy to ubeki, mlodzi niesamowite glupki. PJK moze spac spokojnie.

 • a1k5

  Oceniono 18 razy 0

  Powiem tak jak 80 % POLAKÓW: Kocham PiS za: 500 plus, za obniżenie wieku emerytalnego. za darmowe leki-dla ludzi starszych, za 2 tyś najmniejszej pensji, za zniesienie śmieciowych umów, za 18 zł godzinnej stawki pracy, za dbanie o pracowników za co chwali prezes Solidarności Andrzej Duda, za obniżenie wieku emerytalnego, ZA pozbycie się Milicjantów z Policji, Za reformę prokuratury i Sadownictwa, gdyż były to ŚWIĘTE KROWY Za Nie wpuszczenie do Polski tzw. "TERRORYSTÓW" = Za przeciwstawienie się Żydom gdyż chcieli zagarnąć razem z Gronkiewicz Walc Hanną nasze Kamienice, Za WSZYSTKO –
  ALE za to nie lubię partii PO za CO Wiec odpowiem: Za niszczenie biednych ludzi za podwyższenie podatku WAT, Za niszczenie Polskiej gospodarki ( FSO, STOCZNIE i inne…) za KOLESIOSTWO i wkręcanie na stanowiska: rodziny i przyjaciół oraz syna burmistrza za Niemiecką telewizje TVN. - Możecie pisać i pisać ale Sondaże wyborcze mówią o wszystkim. TAKA JEST PRAWDA KTÓRA BOLI Partii PO i Bankowca NOWOCZESNEJ Petru !. A PO Czym Się Pochwali ? Przez 8 Lat Niszczyli Nasz Kraj i To Co Merkel kazała To Tusk Robił i W Nagrodę Dostał Się Do Sztrasburga – Taka Prawda !. Biedny człowiek na ulice nie wyszedł, gdyż się bał i był po-prostu za słaby !. A TERAZ WAS TO BOLI PRYWACIARZE I BANKOWCY GDYŻ NIE MOŻECIE KRAŚĆ !

 • antypalikot2

  Oceniono 3 razy -1

  "Napisy były robione sprayem, to ważny element naszego protestowania. Rok temu były piękne transparenty, poezja, spektakle. W tym roku zostało nam tylko kopanie w barierki i napisy na murach i barierkach.". Czyli Policja powinna im pozwalać mazać po murach, bo oni uważają, że tak jest ok? Gdybym tam przychodził i spotkałbym mażącego po murach np. Dawidka Winiarskiego to w ramach "akcji oddolnej" spuścił bym mu taki wpie... że faktycznie potrzebny byłby kołnierz ortopedyczny. Tą lewacka hołota to żadni "młodzi" tylko idioci. Może niech powiedzą gdzie pracują i czym się zajmują, że mają czas na "aktywizm"?

 • villk

  Oceniono 15 razy -1

  Wraz z podpisem Andrzeja Dudy (nie pisze o nim Prezydent bo nie wypełniając prezydenckiej przysięgi przestał być dla mnie Prezydentem), my Obywatele straciliśmy swe Państwo . Straciliśmy Polskę rozumianą jako Demokrację , jako wspólnotę obywatelską opartą o trójpodziale władzy.
  Kiedyś obecnym rządzącym usiłowałem tłumaczyć w sposób dla nich zrozumiały czym jest ten trójpodział ( villk308488492.wordpress.com/2017/07/13/trojpodzial/ ) jak widać daremnie.
  Już dawno stwierdziłem, że to jest ZAMACH STANU
  ( villk308488492.wordpress.com/2017/07/20/zamach/ ) dokonany 9 marca 2016 roku, teraz po podpisie Andrzeja Dudy ostatecznie dokończony . Dwa lata zajęło Pisowi rozmontowanie demokratycznych struktur państwa prawa. Czy to długo? Nie wiem .Wiem że mają determinacje aby to samo zrobić z mediami i strukturami siłowymi , które praktycznie już przejęli. Od dziś za Państwo, za jego istnienie odpowiada imiennie Jarosław Kaczyński jako niekwestionowany Dyktator . Od dziś każda kula wystrzelona z policyjnej broni jest wystrzeliwana w jego imieniu.
  Co pozostaje nam Obywatelom? Nadzieja, pamięć i konieczność tłumaczenia szeregowym członkom pisowskiej struktury władzy kim są i co z nimi robą ich wodzowie , tłumaczyć by mieli szanse się z tego wycofać.
  Pamiętajmy … na .sejm.gov.pl/ są wszytkie głosowania , wszystkie nazwiska , nie zapomnimy o nich , archiwizujmy je bo być może one znikną pamiętajmy ,kto jak głosował,..za 3 ..czy 5 lat a może dopiero z a10 czy 15 te nazwiska będą nam potrzebne . Dziś Instytut Pamięci Narodowej ma wielka szanse dokumentować na bieżąco dokonania obecnej władzy , róbcie to zapisujcie fakty i zdarzenia , dokumentujcie wypowiedzi będzie jak znalazł.
  W Polsce nie udało się zrobić dekomunizacji i wiele komunistyczno –konformistycznego śc.ierwa właśnie dorwało się do władzy.
  Nie zróbmy tego błędu przy depisalizacji Polski za jakiś czas, znajmy i miejmy udokumentowane miejsca , czyny i osoby.
  Ja , tak jak napisałem w jednym komentarzy na tokfm , „Każdego ,kto czy to z przekonania czy tylko z konformizmu i wygody wspiera politykę reprezentowana przez PIS i jego przywódcę, uważam za szkodnika państwowego .
  Uważam ich działania nie tylko za sprzeczne z prawem ale za szkodzące wprost polskiej państwowości. Mam nadzieję że wszyscy oni odpowiedzą nie tylko moralnie ale karnie przed polskimi niezawisłymi sądami i trybunałami . Polska ma 1000 lat państwowości, poplątana historię, ale demokracja zawsze zwyciężała dlatego mam pewność że i obecna DYKTATURA UPADNIE, a sprawiedliwość dosięgnie wszelkich przedstawicieli i utrwalaczy pisowskiej "dobrej zmiany ".
  Uważam że PIS w celu utrzymania władzy nie cofnie się już przed niczym, jeśli będzie potrzebował polskiej krwi na polskich ulicach to … , to zrobi , prowokacja nie jest trudna i nawet takie patałachy organizacyjne jak oni sobie z tym poradzą.
  W krótkiej perspektywie czasowej (rok , dwa) tylko masowe protesty, powtórzę MASOWE , lub załamanie się gospodarki może odsunąć ta dyktaturę , kwestie wyborów mamy już za sobą struktury sądu są przejęte przez pis wiec mówienie o wolnych wyborach jest farsą.
  Jeżeli to nie wyjdzie to pozostaje perspektywa generacyjna 15-20 lat ale czy wtedy jeszcze będzie Polska? Czy jeszcze będzie Unia Europejska, czy znów jak już tyle razy w swej historii będziemy zmuszeni szukać swych „diamentów” w popiele swych dokonań i marzeń.
  Życzę nam wszystkim byśmy byli mądrzejsi niż zazwyczaj.
  27.07.2018
  Villk
  W nawiązaniu do

  villk308488492.wordpress.com/2017/07/20/zamach/

 • teraz8

  Oceniono 6 razy -2

  UWAGA!! alk5 jest oddelegowany ze służb, jest świetnie poinformowany, mniej więcej tak, jak Morawiecki junior...

 • oko2009

  Oceniono 10 razy -2

  Policja stając po stronie zorganizowanej grupy przestępczej wydaje komunikat o napierającym tłumie. Ciekawe, że w telewizji policyjnej (TVP) zawsze podawali, że była tylko garstka osób. A teraz nagle tłum ludzi. Nawet marszałek senatu Karczewski mówił kiedyś, że było tylko kilku czubków.

 • villk

  Oceniono 12 razy -2

  ażdego ,kto czy to z przekonania czy tylko z konformizmu i wygody wspiera politykę reprezentowana przez PIS i jego przywódcę, uważam za szkodnika państwowego .

  Uważam ich działania nie tylko za sprzeczne z prawem ale za szkodzące wprost polskiej państwowości. Mam nadzieję że wszyscy oni odpowiedzą nie tylko moralnie ale karnie przed polskimi niezawisłymi sądami i trybunałami . Polska ma 1000 lat państwowości, poplątana historię, ale demokracja zawsze zwyciężała dlatego mam pewność że i obecna DYKTATURA UPADNIE, a sprawiedliwość dosięgnie wszelkich przedstawicieli i utrwalaczy pisowskiej "dobrej zmiany ".

  • a1k5

   Oceniono 7 razy 3

   @villk
   NIE powtarzaj się !/ gdzie admin - innych wywala a ciebie nie ,może jesteś z redakcji/
   MEDIALNE - radiowe i telewizyjne, też internetowe ale i niektóre papierowe - macki totalnej opozycji, ich wyrobnicy, manipulacjami lub bezpośrednio, bez skrępowania nawołują do blokowania reform i obalenia demokratyczne wybranych polskich władz. Podkręcają emocje nienawiści, instruują na bieżąco bojówki i chuliganerię zbowidowsko-lewacką.
   CZY jednak zachęcanie, a nawet WZYWANIE DO OBALENIA legalnych władz jest zadaniem dopuszczonym koncesjami na nadawanie programów rtv ?
   Art.18 urtv: "...audycje lub inne przekazy NIE MOGĄ PROPAGOWAĆ działań SPRZECZNYCH z prawem i z polską racją stanu..."
   Art.36 ust.2 urtv zezwala na cofnięcie koncesji rtpajacyk.ply działalność nadawcy "stwarza ZAGROŻENIE dla BEZPIECZEŃSTWA i obronności państwa". Najwcześniej, bo w 2023 roku, wygasa koncesja dla Tok FM. Pięć lat później straci ważność ta dla Radia Zet i RMF FM. W 2024 roku wygasną z kolei koncesje dla Polsatu i TVN.
   KRAJOWA RADO RADIOFONII i TELEWIZJI – DO ROBOTY!!! Proszę wykonywać swe konstytucyjne i ustawowe zadania, stosować przyznane Radzie środki prawne!!!
   Czy tam w ogóle ktoś urzęduje???

  • villk

   0

   @a1k5
   1.fakt powtrzyłem czesc tekstu zniknoł mi z przodu cydzysłów i litera K.
   2 wyrażam tu w komentarza jak i na swym blogu tylko i wyłacznei swe własne opinie na temat rzecywistośći politycznej naszego kraju i świata , owszem kozystałem z platfory tokfm do prowadzenia swego bloga , ale redakcja jak widac wolała zanichac dziłalności blogowej , jak sadze pewnie i z tego powodu by nie podpoadac pod przywołany przez Ciebie artykuł
   3. Demokracja nie jest doskonała to wie praktycznie każdy ale naprawde sądziśz że jakakowiek dyktatura jest od niej bardzoej sprawiedliwa?
   uważam że dyktatura to jak by tego nie nazywac to tak narawde traktowanie obywateli jak głupiego bydła z tym też się nie zgodzisz?
   4 . ciekawe jest to że starasz się dewaluowac dokonania akurat Pana Tomasza Piątką gdy ja w swych komentarzach ani razu go nie przywołałem ...zabrakło tematu czy jest zlecenie akurat na niego?

 • 66kropek

  Oceniono 12 razy -2

  "Hultaje i Huncwoty.' Świetne, świetne , takie cieplutkie .A więc młodzi na proteście byli, na co mamy dowód w postaci audycji pana Maślaka i zdjęć na portalu. A propos zdjęć: Dziewczyny! Może troszkę wam pomoże na wasze przygnębienie i ból mała wizyta u fryzjera?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX