Sikorski: Finansowe karanie Polski przez UE, za to co robi PiS, to błąd

Radosław Sikorski uważa, że finansowe karanie Polski za zmiany w sądownictwie jest niesłuszne. - Mam nadzieję, że w przyszłym roku odsuniemy PiS od władzy, a budżet zostanie - tłumaczył w TOK FM.

Radosław Sikorski stwierdził w Poranku Radia TOK FM, że w Polsce dzieją się rzeczy, na które nawet amerykański prezydent, Donald Trump, by sobie nie pozwolił.

- Trump próbuje działać na granicy prawa, ale nie zdarza mu się go przekraczać. Pewne rzeczy, które u nas widzimy, nawet jemu nie przyszłyby do głowy. Tam nikomu do głowy by nie przyszło zrobienie czystki w Sądzie Najwyższym. Trump nie zmienia systemu amerykańskiego, nie łamie konstytucji - wyliczał w Poranku Radia TOK FM były szef MSZ i były marszałek Sejmu.

Radosław Sikorski: Niesłuszne karanie

Agnieszka Lichnerowicz, gospodyni audycji, zwróciła uwagę na tekst Roberta Biedronia. Prezydent Słupska napisał w "Politico", że karanie Polski przez UE - za naruszanie praworządności - odbieraniem pieniędzy, jest błędem i może zniechęcić Polaków do wspólnoty. Biedroń proponował, by pieniądze przekierować do samorządów. 

- Nie Robert Biedroń to wymyślił, tylko grupa liberalna w Parlamencie Europejskim - tłumaczył były minister spraw zagranicznych oraz dodał: - Z tego co wiem, to taki jest plan Unii. W rozmowach z politykami europejskimi też argumentuję przeciwko budżetowemu karaniu Polski za działania PiS. Bo mam nadzieję, że w przyszłym roku odsuniemy PiS od władzy, a budżet zostanie. 

- Czy dobrym pomysłem jest przekierowanie tych pieniędzy do samorządów? - dopytywała Agnieszka Lichnerowicz. 

- Nie wszystko się da przekierować do samorządu. Ale to co się da, w szczególności fundusze dla organizacji pozarządowych w krajach, które przestają spełniać standardy demokratyczne, powinny być w ten sposób przesuwane - uważa Radosław Sikorski.

Czytaj też: Polska dostanie od UE mniej pieniędzy. Kwaśniewski: Wynika to z naszej osłabionej pozycji>>>

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj! Z audycji dowiesz się o: 

 • sytuacji Donalda Trumpa;
 • czy wybory do Parlamentu Europejskiego będą testem polskiej demokracji.

Czytaj też: "Musimy bronić czci naszego ojca" - syn Tadeusza Mazowieckiego o pozwie przeciwko radnej PiS

Adam Michnik o "kompleksie", jaki ma Kaczyński. "Trzeba szukać wyjaśnień w życiu osobistym"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Radosław Sikorski w TOK FM. Agnieszka Lichnerowicz rozmawia o USA i polskiej opozycji
Zaloguj się
 • f1909

  Oceniono 7 razy 3

  Co ten człowiek znowu bredzi ? -- Kolejne wybory Parlamentarne wygra PIS z większością konstytucyjną a potem będzie rządził bardzo długo i szczęśliwie ku chwale Naszej Pięknej Ojczyzny !!!

 • Janek Chumski

  Oceniono 5 razy 3

  To co mieli przytaknąć bo PiS nie jest wieczny.To przestroga dla innych , którzy chcieliby iść śladami PiS!!
  Tego Radek nie wziął pod uwagę.

 • duquette

  Oceniono 7 razy 3

  .
  Znowu ta skompromitowana morda? Z takimi to faktycznie odsuniecie PiS od władzy.

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 13 razy 3

  Dziedzicowi z Chobielina i jego POpaprańcom, już podziekowalismy w wyborach.

  Paszoł won.

 • Mario Marcucholek

  Oceniono 4 razy 2

  Hahaha Radzio zaczyna panikować bo się zagalopowali w donoszeniu do UE a tu teraz się okazuje że to miecz obosieczny i jakbyśmy jednak wygrali wybory to jednak bez kasy z UE . Czy ktoś w tym waszym PO jeszcze myśli ?

 • rastablaster

  Oceniono 18 razy 0

  Rzekomo pan Sikorski, oraz rzekomo jego żona, nigdy nie przestali pracować dla CIA (aka amerykańska bezpieka). W takim razie jest wysoce prawdopodobne, że pan Sikorski jest agentem wpływu obcego państwa - takim Micheil Saakaszwili czekającym na sygnał od prowadzącego.

  Rzekomo w TOK FM pracują dziennikarze; jednak jest wysoce prawdopodobne, że po redakcji snują się intelektualne prostytutki, które dla pieniędzy powiedzą każdą bzdurę, ale rzekomo.

 • vincent33

  Oceniono 1 raz -1

  pozbawienie przywilejów i dotacji to nie jest kara, to jest właśnie pozbawienie PRZYWILEJÓW
  ja też bym nie chciał aby pieniądze z moich podatków szły np. na rozbudowę infrastruktury Białorusi pod rządami Łukaszenki
  W tej sytuacji zupełnie normalne jest, że Zachód nie chce dokładac się do finansowania państwa PIS które coraz bardziej przypomina kołchoz Łukaszenki

 • kryweg

  Oceniono 3 razy -1

  Nie zgadzam się z Panem ! PiS należy karać za wszystko co zniszczyli w naszym kraju. ZA WSZYSTKO i BEZ ULG !! Dofinansowania z UE można zamrozić i przekazać normalnym rządom, juz bez pisiego mułu.

  Za Wasz brak wyobraźni i brak kar dla pisowskiej hołoty - dzisiaj rachunek płacą porządni Polacy. Zero i jego kolesie oraz prezesina, który nie wie która dokładnie noga go boli (patrz na jego zdjęcia !) - powinni siedzieć w pierdlu juz od kilku lat !!! To Wy nawaliliście, więc niech Pan teraz mniej mówi, a więcej myśli !

 • srv14

  Oceniono 5 razy -1

  A jaką inną formę nacisku ma UE?. Bez kar finansowych "suweren" będzie przekonany ,że zamordyzm i łamanie wszelkich zasad oraz Konstytucji to właśnie współczesny nowatorski trend sprawowania władzy gdzie nic nie znaczą prawa obywatelskie czy podpisane traktaty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX