Mieszkaniec Wrocławia przechytrzył ONR: Organizowali "racowisko". Postanowiłem im tę przestrzeń odebrać

Wrocławski ONR musiał zmienić plany przez Adama Witasa. Mieszkaniec Wrocławia zgłosił organizację zgromadzenia tam, gdzie narodowcy zwykli manifestować w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Obóz Narodowo-Radykalny zazwyczaj zbierał się 1 sierpnia w centrum Wrocławia - na skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Piotra Skargi. W tym roku będzie inaczej, bo narodowców ubiegł jeden z mieszkańców miasta. Adam Witas wcześniej niż ONR zgłosił do urzędu miasta zgromadzenie publiczne.

- Ponieważ przez ostatnie trzy lata oni organizowali tutaj takie racowisko, które nie jest zgodne z żadnym prawem, to postanowiłem im tę przestrzeń odebrać - mówi w rozmowie z reporterem TOK FM.

Podczas ubiegłorocznej manifestacji, organizowanej przez narodowców, zwyzywani i pobici zostali działacze KOD, którzy chcieli - z białymi różami - dołączyć do demonstracji.

- Nie uważam, że najlepszą metodą walki z tym, by ONR przestał istnieć w przestrzeni politycznej czy publicznej jest prowokacja. Trzeba im po prostu odbierać przestrzeń publiczną - przekonywał organizator manifestacji.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 16.55. O 17 na trzy minuty zostanie uruchomiona syrena strażacka.

Czytaj też: "Skupienie i stosowna powaga będą przewodnikiem tego marszu". 1 sierpnia II Marsz Milczenia>>>

TOK FM PREMIUM