Marta Lempart w TOK FM: Będę kandydować na prezydentkę Wrocławia

Marta Lempart ogłosiła w TOK FM, że będzie kandydować w wyborach samorządowych i z poparciem komitetu Wrocław dla Wszystkich będzie się ubiegać o stanowisko prezydenta Wrocławia.

Pytana przez Dorotę Warakomską o program, Marta Lempart stwierdziła, że dziś Wrocław jest miastem dla młodych, zdrowych i mających gdzie mieszkać. - Wrocław jest miastem, które nie wie, ile ma lokali komunalnych, ile ma pustostanów, a jednocześnie ma do nich gigantyczną kolejkę. Przy tych pieniądzach, jakie miasto wydaje na Śląsk Wrocław, nie znalazły się środki, by zlecić to zadanie chociażby firmie zewnętrznej - wyliczała Marta Lempart.

Jak zaznaczyła, głównym celem jej, jak i komitetu ją popierającego, jest aktywizacja jak największej liczby niegłosujących, by jednak tym razem poszli do urn i oddali swój głos. Poza tym istotnym celem jest wprowadzenie ludzi do rady miasta, by uniknąć podziału jej między PiS a PO. - Grozi nam, że rada miasta będzie wyglądała tak, jak nasz Sejm: prawica, skrajna prawica i centroprawica. Zero lewicowej wrażliwości i postulatów. Zjednoczenie opozycji na razie wygląda tak, że lewica ma nie mieć żadnego głosu - wyjaśniała.

Podkreślała, że Komitet Wrocław dla Wszystkich nie gromadzi wyłącznie ludzi związanych z protestami, bo są wśród nich ludzie zajmujący się np. ochroną lokatorów. - Moją główną rolą jest mówienie: to są świetni ludzie, ręczę za nich, warto iść do wyborów. I mówienie, że po Sądzie Najwyższym te wybory są teraz najważniejsze. Że trzeba monitorować te wybory. Że trzeba głosować, nawet jeśli nie na nas - wyliczała Marta Lempart. Dodała, że nie wie, czy urodzi się z tego nowa partia, ale chciałaby nowego politycznego myślenia. - 65 proc. naszych list to są kobiety. Mamy za dużo kobiet, one teraz muszą ustępować miejsca mężczyznom - mówiła.

Przyznała, że jest zadowolona z tego, iż Platforma Obywatelska wycofała poparcie dla Kazimierza Michała Ujazdowskiego, którego - jak przyznała - krytykuje przede wszystkim ze względu na homofobię. - Koszmarny kandydat, który jest uosobieniem wszystkiego tego, co nie powinno się dziać w przyszłości we Wrocławiu ani nigdzie indziej - tak określiła Ujazdowskiego.

Z rozmowy dowiesz się również:

 • więcej o szczegółach programu Wrocławia dla Wszystkich
 • czy są i jak wyglądają rozmowy o potencjalnych koalicjach
 • co się stanie, jeśli Marta Lempart zostanie prezydentką Wrocławia, a w czasie marszu 11 listopada odpalone zostaną race

"Muszyński wykończył TK. Teraz się będzie zajmował SN"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Marta Lempart w Poranku Radia TOK FM. Rozmowa Doroty Warakomskiej
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 3

  To ma byc ta brzydsza twarz Wroclawia, hmm oryginalne.

 • tomaselli

  Oceniono 7 razy 3

  Musicie podawac takie informacje i zdjecia w trakcie spozywania sniadania ? tfu...niedobrze sie robi ! Jezeli Wroclaw chce miec wandala i chama to niech to cos wybierze. Pisze to cos , bo wedlug lewackiej ideologii gender istnieje podobno cos takiego jak plec nieustalona.

 • swobodan1

  Oceniono 1 raz 1

  Marta Lempart - ( to ta tłusta i brzydka), za bezcen kupiła wrocławską kamienicę
  ta obrończyni demokracji !

 • masofrev

  Oceniono 1 raz 1

  Kobieta prze do stołka... Obstawiam, że nie dobrnie do tysiąca głosów, może ten wynik ją trochę otrzeźwi!

 • matts06

  Oceniono 2 razy 0

  Cieszę się, że udało się zawiązać szerszą koalicję. Na prezydenta pewnie nie ma szans, ale może koalicji uda się zdobyć trochę mandatów do rady miasta. Fajnie, że Razem w końcu pokazuje, że ma zdolności koalicyjne, szkoda tylko, że Zieloni tym razem postanowili pójść swoją drogą.

 • ostjan

  Oceniono 3 razy -1

  Nie będzie wyborów prezydentki, a jedynie prezydenta. Może pani Lempart podjęła niewłaściwą decyzję?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX