Kolejny pomnik Lecha Kaczyńskiego ubrany w koszulkę z napisem "Konstytucja"

Po Szczecinie, teraz pomnik Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej został ubrany w koszulkę z napisem "Konstytucja". Sprawą już zajmuje się policja, choć na razie nie wiadomo, w jakim kierunku pójdzie śledztwo.

Jak przekazała w rozmowie z reporterką TOK FM rzeczniczka policji w Białej Podlaskiej, Barbara Salczyńska-Purchla, w tej chwili policjanci zbierają dowody i wykonują tzw. czynności w niezbędnym zakresie, a to oznacza, że jeszcze nie podęto decyzji, jaki artykuł kodeksu znajdzie w tej sprawie zastosowanie.

Dziś rano policjanci zauważyli baner w formie koszulki na pomniku Marii i Lecha Kaczyńskich. Koszulkę miał na sobie były prezydent. Zabezpieczono ją jako dowód w sprawie. Pomnik jest w zasięgu kamer miejskiego monitoringu. Z zapisu, który już przejrzano, wiadomo, że za akcją stoją dwaj mężczyźni - policja zna już ich wizerunki.

Dwumetrowa konstrukcja z brązu, przedstawiająca parę prezydencką w czasie spaceru, stoi przy dworcu autobusowym, tuż obok komendy policji.

Kto zawiesił baner? - nie wiadomo. Być może ktoś z Komitetu Obrony Demokracji, bo na stronie KOD na Facebooku pojawiło się zdjęcie prezydenta w koszulce. Działacze KOD twierdzą, że stoi za tym "niewidzialna ręka".

Pod koniec lipca ktoś przebrał w koszulkę pomnik Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie. Tam postępowanie prowadzone jest w kierunku „znieważenia pomnika”.

KOD w Szczecinie: To nasza strategia

- To trochę nasz pomysł na to, co się dzieje w Polsce i pewnego rodzaju strategia. Znamy cytaty ze słów św.p. Lecha Kaczyńskiego o konstytucji. Wiele z nich mówi o tym, że konstytucja była za jego czasu swego rodzaju biblią - mówiła w Pierwszym Śniadaniu w TOK-u Magdaleną Filiks, przewodnicząca Kodu w Szczecinie, pytana o kulisy pomysłu założenia pomnikowi koszulki.

Przyznała, że nie spodziewała się takiego zamieszania związanego z inicjatywą. Posłuchaj całej rozmowy!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Pomnik Lecha Kaczyńskiego w koszulce z napisem "Konstytucja". Tym razem w Białej Podlaskiej
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy 4

  Swobodan
  Po chrzesciajnsku, gdyz Jezus wybaczal nawet swoim przesladowcom.

 • getz54

  Oceniono 2 razy 2

  Na szczęscie większośc z tych gipsowych krasnolódków nie przypomina postaci zabójcy 95 niewinnych ludzi. Zawsze mozna wytłumaczyc się pomyłką, ze chodziło o Kim Ir Sena, Ho Chi Mincha, czy innego Jana Pawła II. Sąd to przyjmie ze zrozumieniem. W końcu sąd apelacyjny w Krakowie karałby więzieniem nawet za pozostawienie przez porządkowego miotły w krypcie na Wawelu, jako próbę resocjalizacji przez pracę lezących tam osób. Dwóch osób, płci odmiennej.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 8 razy 2

  Za szoguna w palacu prezydencki narodzila sie nowa waeszawska legenda o czterech lwach granitowych spod palacu, ktore gdy poniwnie wrog zagrozi stolicy te cztery lwy spierd...
  Tak powstawaly legendy trzeciej RP, tenkraju czy pincdziesiunt i karuzel vatowskich bezpicznych kas oszczednosciowych i mlodego pokolenia ktore ok. czterdziestki jeszcze nie zdecydowalo co tak naprawde chce robic w zyciu.

 • swobodan1

  Oceniono 12 razy 2

  Gdy powieszono kukłę Żyda Stefana Michnika to sąd skazał osobę, która
  to zrobiła na więzienie.

 • tomaselli

  Oceniono 16 razy 2

  A ja sie tak zastanawiam, czemu ma sluzyc ta dziecinnada, bo chyba nie wzrostowi sympatii do "totalniakow" ?

 • miw.d

  Oceniono 5 razy 1

  Jak nazwać ten nowy USTRÓJ, który obecnie panuje w Polsce?
  Nie ma trójpodziału władzy na ustawodawczą, sądowniczą i wykonawczą,
  nie ma, że wolność Brudzińskiego kończy się tam, gdzie zaczyna się moja wolność,
  nie ma, że większość sprawuje władzę z poszanowaniem praw mniejszości.
  W naszym przypadku to jest "większość", a my jesteśmy "mniejszość".
  Wobec tego co my mamy i w czym żyjemy?
  Czy to już szpital przemienienia? Jakiś matrix?

 • marudna.maruda

  Oceniono 9 razy 1

  Aby chronić przed zniewagą to dobro narodowe, jakim są te licznie rozsiane pomniki, może najbezpieczniej (i taniej) byłoby je zgromadzić na jednym, otoczonym wysokim murem terenie? I jeszcze przykryć porządnym dachem, bo kto wie, co z dronów może spaść na taki monument.

 • andrzej1.61

  Oceniono 2 razy 0

  zamordowanie 100 osób dla korzyści politycznych w Smoleńsku, prawdziwy napis który powinien widnieć na koszulce do zbrodniarz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX