Fronda szokuje: Powstanie Warszawskie było karą Boga za tolerowanie homoseksualizmu i aborcji

Felieton zamieszczony na fronda.pl zawiera tezę, że Bóg posłużył się Hitlerem, żeby przykładnie ukarać Warszawę - jak kiedyś Sodomę i Gomorę. Tekst promowano w 74 rocznicę wybuchu Powstania.

Jak autor, Mirosław Salwowski, uzasadnia swoją tezę, że Powstanie było karą za grzechy? - Podczas, gdy w większości krajów w tamtym czasie nielegalne i karalne były homoseksualizm, cudzołóstwo i prostytucja, w przedwojennej Polsce obrzydliwości te nie stanowiły przestępstwa ani nawet wykroczenia” – argumentuje.

 - Chodzi mi mianowicie o to, że końcowy efekt Powstania Warszawskiego, jakim było zniszczenie Warszawy, najprawdopodobniej stanowił karę Bożą dla tego miasta za rozliczne grzechy i nieprawości, które pleniły się na jego terenie, zwłaszcza w okresie międzywojennym - kontynuuje.

Czytaj też: W głosowaniu wygrali przeciwnicy Powstania Warszawskiego. Jak to się stało, że wydano rozkaz?

 Zdaniem felietonisty, prawodawstwo Drugiej Rzeczpospolitej można uznać za będące w awangardzie postępu i liberalizmu. - Podczas, gdy w większości krajów w tamtym czasie nielegalne i karalne były homoseksualizm, cudzołóstwo i prostytucja, w przedwojennej Polsce obrzydliwości te nie stanowiły przestępstwa ani nawet wykroczenia.  Od 1932 roku, nawet niektóre z aborcyjnych morderstw zostały w II RP zalegalizowane (wówczas, gdy ciąża pochodziła z gwałtu lub innego przestępstwa, kiedy zagrażała życiu lub zdrowiu matki lub też nienarodzone dziecko było poważnie uszkodzone) - przekonuje Salwowski.

 Zdaniem autora, Bóg pozwolił na potworności, które wydarzyły się w trakcie Powstania, by przypomnieć nam, że “zło rodzi zło”.  I dlatego powstrzymał się od “uderzenia piorunem z nieba gwałciciela bądź mordercę”.

 Tekst na portalu fronda.pl skrytykował Ośrodek  Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

 - Trudno dociec co kierowało redakcją, że wyciągnęła z szuflady ten napisany kilka lat temu tekst, by opublikować go w rocznicę Powstania Warszawskiego. Na pewno wykazali się nieprawdopodobnym brakiem jakiejkolwiek empatii, szacunku dla ofiar Powstania. Aż nie chce się wierzyć, że nie napisał tego jakiś troll, by zdyskredytować katolicyzm - czytamy we wpisie Ośrodka na Facebooku.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (25)
Fronda szokuje: Powstanie Warszawskie było karą Boga za tolerowanie homoseksualizmu i aborcji
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 12 razy 4

  Za co więc Bóg karze nas obecnie? Czymże zasłużyliśmy na panowanie Jarosława polskęzbawcę beztrybowego?

 • kotkluska2016

  Oceniono 10 razy 4

  Czy rządy figlarnego Jarosława są też karą bożą?

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 9 razy 3

  Zawsze mnie śmieszyło przekonanie, że gdzieś we wszechświecie żyje jakiś wszechmogący dziadek, który nie ma nic innego do roboty jak przyglądać się Polakom.
  Ma cały, wielki wszechświat z bilionami gwiazd a upodobał sobie jakąś dziurę między Bugiem i Odrą.
  To już nie megalomania.
  To skończone wariactwo.

 • rbik53

  Oceniono 11 razy 3

  .
  taaaa…. kolejną karą, za tolerowanie pedofilii w kościele, było nasłanie na Polaków Kaczyńskiego z Dudą....

 • maga2109

  Oceniono 7 razy 1

  Czy widział/słyszał/czytał ktoys kiedykolwiek większego idiotę ???

 • getz54

  Oceniono 11 razy 1

  To chyba Bóg karając Warszawę Powstaniem za tolerowanie homoseksualizmu i aborcji, był pijany. Powinien rozwalic wszystkie kościoły, diecezje, plebanie, seminaria, zakony zeńskie i męskie i wy&ebac w powietrze cały espiskopat Polski. Tego rodzaju brednie zazwyczaj wypowiada się w trzecim stadium kiły, Moze stąd to opętanie seksem u pana Salwowskiego ??

 • krisp_2007

  0

  A karą za co są m.in.: Fronda, Terlikowski, Rydzyk i część episkopatu, która modli się o szybsze odejście papieża do domu ojca ?

 • basia172

  0

  ...i nagrodą dla bogobojnych Niemców, którzy aborcję zdelegalizowali, homoseksualistów powsadzali do obozów zagłady, a prostytucję usankcjonowali w ośrodkach Lebensbornu, ku większej chwale aryjskiego boga.

 • k0szalek

  Oceniono 2 razy 0

  Bóg, gdy chce ukarać, to rozum odbiera......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX