Sprawdziliśmy, dlaczego zwiastun filmu "Kler" zniknął z YouTube. Zdecydował dystrybutor

Trailer "Kleru", najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego, nie jest już dostępny na YouTube. Promocyjny klip został opublikowany w poniedziałek, a dziś zniknął.

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego z pewnością wzbudzi kontrowersje. Zwiastun filmu nie pozostawia wątpliwości, że "Kler" będzie ostrym i bezkompromisowym portretem ciemnej strony polskiego Kościoła.

Co ciekawe, trailer po jednym dniu od emisji zniknął z YouTube. Internauci zaczęli snuć domysły, że być może klip zablokowali przeciwnicy filmu, którzy mogli masowo zgłaszać go administratorom serwisu.

Czytaj też :"Koniec tabu. Ludzie się budzą". Ateiści jednoczą się z kobietami przeciw przemocy religijnej

Dlaczego zwiastuna "Kleru" nie ma już na YouTube?

Jak portal tokfm.pl dowiedział się u dystrybutora filmu, Kino Świat sam postanowił wycofać klip. Powodem była jednak konieczność naniesienia drobnych poprawek technicznych, a nie negatywne odczucia części jego odbiorców.

Kino Świat zapewnia, że zwiastun zostanie niebawem ponownie upubliczniony.

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego ukazuje losy kilku zaprzyjaźnionych księży. Sportretowani w filmie duchowni nie stronią od alkoholu, dopuszczają się korupcji i łamania zasad celibatu.

W rolach głównych występują Jacek Braciak, Janusz Gajos, Robert Więckiewicz i Arkadiusz Jakubik.

 "Kler" będzie można obejrzeć na 43. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Oficjalna premiera filmu zaplanowana jest na 28 września.

Wojciech Smarzowski po tematykę kościelną sięgał już wcześniej. W 2017 roku nakręcił etiudę filmową "Ksiądz". W głównej roli wystąpił Arkadiusz Jakubik.

TOK FM PREMIUM