Gronkiewicz-Waltz czeka na doprowadzenie siłą na komisję weryfikacyjną. "Nie wezmę udziału w kampanii Jakiego"

Hanna Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie nie ma zamiaru stawić się przed komisją weryfikacyjną. - Co ja będę Patrykowi Jakiemu tłumaczyć. Nie mam zamiaru mocować się na wizji - mówiła w Poranku Radia TOK FM.

Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji ze wskazania PiS, stwierdził, że teoretycznie istnieje możliwość doprowadzenia prezydent Warszawy siłą na posiedzenie komisji, celem złożenia przez nią zeznań. To odpowiedź na konsekwentne postanowienie Hanny Gronkiewicz-Waltz o nieodpowiadaniu na wezwania komisji do złożenia wyjaśnień. 

- Oczekuję na doprowadzenie siłą. Trzeba zobaczyć, jaka jest demokracja w Polsce. Ludzie to muszą widzieć. I w Polsce, i za granicą - skomentowała prezydent i przypomniała, że w jej ocenie ustawa powołująca komisję weryfikacyjną jest sprzeczna z Konstytucją RP. 

- To dlaczego poseł PO zasiada w tej komisji, kiedy pani uważa, że ona jest niekonstytucyjna? - dopytywał Piotr Kraśko.

- To jest moja ocena jako profesora prawa. PO może ocenić to inaczej. Poseł PO często głosuje w tej komisji inaczej. Jest to też forma protestu - stwierdziła polityczka i przypomniała, że wygrała sprawy grzywien nałożonych na nią przez komisję, właśnie za niepojawianie się na posiedzeniach. - Nie chodzi o to, że walczę finansowo z grzywnami, tylko chcę pokazać, że oni działają niezgodnie z prawem. Patryk Jaki chodził i się cieszył, że nałożył grzywnę na Hannę Gronkiewicz-Waltz. A sąd powiedział, że nie, nie można nakładać takich kar na osoby fizyczne - tłumaczyła gościni TOK FM. 

Grzegorz Schetyna nie namawiał

Prowadzący dopytywał, czy szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna nie próbował namówić obecnej prezydent stolicy na złożenie wyjaśnień przed komisją. 

- Nie, nawet tego nie zaproponował. Wiedział, że jestem twarda i nie pójdę. Nie mam zamiaru brać udziału w kampanii Patryka Jakiego - stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- A nie myśli pani, żeby tam teraz, na koniec kadencji, pójść i im powiedzieć? - nie dawał za wygraną Piotr Kraśko. 

- Ale co powiem facetom, którzy mają jakieś papiery, przerywają i nie dadzą się wypowiedzieć - odpowiedziała prezydent Warszawy.

- Pani była szefem NBP, dwanaście lat prezydentem, kandydowała pani na prezydenta RP, a kiedy naprzeciwko będzie siedzieć Patryk Jaki, to pani nie da sobie rady? - zdziwił się dziennikarz. 

- Nie chodzi o to, czy ja sobie dam radę, czy nie. To jest podejście medialne. Nie mam zamiaru się mocować na wizji i brać udziału w kampanii Patryka Jakiego. Wiem, co robiłam dla ludzi. Dla mnie jest ważny człowiek: czy odstał mieszkanie, miejsce w żłobku - zaznaczyła gościni Poranka Radia TOK FM i dodała: - To, co robi komisja, jest gorsze niż dekret Bieruta. Komisja nic szczególnego nie zrobiła. 

- Nie boi się pani, że nieobecni nie mają racji? - zapytał na koniec Kraśko. 

- Co ja mogę politologowi i prawnikowi, który teraz walczy z I prezes SN [mówić - red.]. Czy I prezes SN chodzi? Nie. Ona została I prezes i od czasu do czasu chodzi i tłumaczy ludziom. Przed moją kadencją 2 tys. nieruchomości zostało zwróconych. Co ja będę Patrykowi Jakiemu tłumaczyć - podsumowała polityczka. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

 • co lex deweloper oznacza dla ludzi;
 • jak doszło do rozwiązania marszu narodowców w Warszawie.
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (87)
Hanna Gronkiewicz-Waltz w TOK FM o komisji weryfikacyjnej i Patryku Jakim
Zaloguj się
 • asaf73

  Oceniono 36 razy 6

  Pani Haniu, proszę się nie martwić, nic Pani ludziom nie jest winna, nie musi się Pani tłumaczyć. A niebawem Rafał przejmie Pani stanowisko, zamiecie wszystko pod dywan, i Pani ulubiony model demokratyczny zostanie zachowany.

 • lepiregenre

  Oceniono 4 razy 4

  Widać jak na doni, że PiS-lamska grupa trzymająca władzę na siłę potrzebuje igrzysk dla swojego paradnego elektoratu. Na tę partię głosuje tylko zabita dechami prowincja, dla której prawem jest tylko to co powiem wielebny z ambony lub rozgłośnia Radio Maryja i Zawsze Dziewica.

 • franek-janek

  Oceniono 6 razy 4

  Brawo pani Gronkiewicz-Waltz!

 • piotr_dzierzawski_g_plus

  Oceniono 3 razy 3

  gościni???

 • j.kayman

  Oceniono 5 razy 3

  Rozmowa z Jakim to trochę jak mówienie do ściany. W sumie ściana lepsza bo nie pieprzy bzdur.
  Nie pozdrawiam katoli i pisiorów. Mam nadzieję, że będą zdychali w męczarniach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX