"Koniec jest bliski". Kuzynka Ołeha Sencowa poinformowała o jego pogarszającym się stanie

Więziony w Rosji ukraiński reżyser Ołeh Sencow za pośrednictwem swojego adwokata przekazał kuzynce list . Jak informuje Natalia Kaplan, stan zdrowia prowadzącego głodówkę reżysera jest "katastrofalnie zły".

Ukraiński reżyser Ołeh Sencow od 87 dni prowadzi protest głodowy, w kolonii karnej na Dalekiej Północy Rosji.

Jego kuzynka, Natalia Kaplan, w środę po godzinie 15, poinformowała w poruszającym wpisie na Facebooku, że stan Ołeha jest "katastrofalnie zły". Napisał do niej o tym w liście, który dostarczył prawnik.

Ołeh Sencow został w 2016 r.skazany przez rosyjski sąd na 20 lat więzienia. Dwa lata wcześniej pochodzący z Krymu reżyser został zatrzymany przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa Rosji - pod zarzutem terroryzmu.

Czytaj też: Ołeh Sencow: "Dziękuję braciom Polakom". Więzień Putina głoduje i zwraca się do Olbrychskiego>>>

O uwolnienie Ołeha Sencowa apeluje m.in. Rada Europy. Pod petycją ws. zwolnienia reżysera podpisali się między innymi, laureatka literackiego Nobla Herta Müller, reżyserka Agnieszka Holland, laureatka tegorocznej Nagrody Bookera - Olga Tokarczuk oraz ukraiński pisarz Jurij Andruchowycz.

Żakowski o "hańbie mundialu": Chciałbym zobaczyć piłkarza, który koszulce ma napis "Sencow"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
Ołeh Sencow jest w coraz gorszym stanie. O sytuacji ukraińskiego reżysera poinformowała jego siostra
Zaloguj się
 • sorrry

  Oceniono 10 razy 4

  Prawie trzy miesiące głodówki to doprawdy nie lada osiągnięcie. Normalny człowiek już dawno by wykitował ale tego ukraińca trzymają przy życiu wieczne idee Bandery i Doncowa oraz myśl o Wielkiej Ukrainie od Sanu po Kaukaz:))) Najwyraźniej idzie na rekord. Ale przed wpisem do Księgi na miejscu Guinnessa sprawdziłbym, czy dyskretnie nie podjada:)

 • qawsedrftg

  Oceniono 12 razy 4

  Trzeba było nie popierać oligarchiczno-banderowskiego reżimu... Ukraina pilnie potrzebuje kolejnej transzy z MFW, ale ten domaga się drastycznego podniesienia cen na gaz dla odbiorców komunalnych. W kasie pusto, a "rząd" odwleka niewygodne decyzje jak długo się da. A potem pewnie na Malediwy albo do Izraela?

 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 3

  Mała ciekawostka.
  Byłem w ub. tygodniu we Lwowie. Miasto żyje swoim rytmem, pełno turystów, zabawa w rynku do późnej nocy. A sprawa Sencowa? Owszem. Na oknie zabytkowej Kaplicy Boimów, zaczepiony arkusz kartonu w formacie A-0 z wypisanym po ukraińsku flamastrem hasłem: Uwolnić Sencowa. I to wszystko, nawet przy arkuszu nie ma NIKOGO, kto turystom mógł by objaśnić o co chodzi.

  I tyle "zainteresowania" rodaków reZysera.... :-))

 • krzyk58

  Oceniono 3 razy 3

  Jak zły? Jak tej złodziejki upadlińskiej z korowajem na łepetynie? :))))

 • octopusdei

  Oceniono 6 razy 2

  A co z inną ukraińską terrorystką, niejaką Sawczenko, bożyszczem gazwybu i polskojęzycznego parlamentu? Przecież znowu jest prześladowana i więziona. Skąd taki nagły brak zainteresowania losem tej bohaterskiej kobiety:)))

 • Oceniono 10 razy 2

  Jakoś nie wygląda na zgłodzonego z własnej woli. A jeśli jego stan zdrowia jest taki fatalny to niech zacznie jeść, cwaniaczek marzy mu się śniadanie w Paryżu

 • rastablaster

  Oceniono 11 razy 1

  Piskorski siedzi od dwóch lat za niewłaściwe poglądy, więc wasza troska o ukraińskiego terrorystę zalatuje hiopkryzją. HASBARA FM, pfff.

 • tomaselli

  Oceniono 17 razy 1

  Jak na 87 dni "glodowki" to niezly z niego byk. Jak go wypuszcza to zwieje do Szwajcarji, gdzie ma juz kilka miliardow "uskladane z uczciwej pracy", a potem dostanie obywatelstwo Izraela. Zawsze ten sam scenariusz i rezyseria.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX