Tęczowa flaga ruchu LGBT ma sześć kolorów. Ksiądz z Poznania uważa ją więc za diabelską

Ksiądz Daniel Wachowiak uważa, że prawdziwa tęcza ma 7 kolorów, bo to liczba boska. Według duchownego flagi składające się z 6 barw są "diabelskie".

W piątek na 180 tramwajach w Poznaniu zobaczyć można było chorągiewki z tęczową flagą. Powodem był zaplanowany na dzisiaj Marsz Równości, który po raz pierwszy honorowym patronatem objął prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak. 

Nie wszyscy byli jednak z takiej inicjatywy zadowoleni. 

Według ks. Daniela Wachowiaka z Archidiecezji Poznańskiej prawdziwa tęcza ma siedem kolorów, a nie sześć, co jest liczbą diabelską, a z tylu kolorów składają się właśnie flagi symbolizujące środowisko LGBT.

Duchowny tłumaczył, że "to jest temat zdecydowanie szerszy, niż go przedstawiłem w tweecie. Mój wpis był dość szybką odpowiedzią na to, co zaczęło się dziać w poznańskich mediach. Oto nagle prawdziwą tęczę na niebie rozpoznali jako Głos Boga popierający marsz równości". 

Ruch LGBT w swoim logo używa właśnie 6-kolorowej tęczy. Dlaczego tęcza stała się symbolem środowiska LGBT? Homoseksualni więźniowie byli oznaczani przez nazistów różowym, odwróconym trójkątem. Tęcza miała być dla niego kontrastem. Tęcza odzwierciedla też różnorodność grupy LGBT pod kątem płci, pochodzenia oraz wieku.

Pierwszy raz tęczowej flagi jako symbolu grupy użyto na Marszu Równości w San Francisco w 1978 roku, od kiedy stała się międzynarodowym znakiem ruchu LGBT.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu podjęło jednak decyzję o ich zdjęciu z uwagi na niezadowolenie i negatywne uwagi pasażerów, a także motorniczych.

DOSTĘP PREMIUM