Jacek Dehnel objaśnił Biblię ministrowi oburzonemu paradą równości. "Sam jesteś sodomitą, Błaszczaku"

Pisarz Jacek Dehnel nie pozostawił bez komentarza słów ministra Mariusza Błaszczaka. Na antenie telewizji Tadeusza Rydzyka polityk PiS określił marsz równości w Poznaniu mianem "parady sodomitów".

Jacek Dehnel w swoim krótkim wpisie na Facebooku odniósł się do słów ministra rządu PiS, który skrytykował manifestację na rzecz równości ludzi bez względu na orientację i tożsamość płciową. "Panu Błaszczakowi pragnę przypomnieć, że sodomici zostali zgładzeni nie za homoseksualizm, tylko za złamanie świętych praw gościnności" - napisał Dehnel.

Pisarz tłumaczy, że to nie osoby nieheteronormatywne są sodomitami, lecz ci, którzy tak jak minister Błaszczak zamykają granice Polski przed ludźmi uciekającymi przed wojną. "Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny. Byłem przybyszem, a nie przyjęliście mnie. Czegoście nie uczynili jednemu z tych najmniejszych, tegoście i mnie nie uczynili" - cytuje Dehnel słowa Jezusa.

"Sam jesteś sodomitą, Błaszczaku" - podsumowuje pisarz.

Wypowiedź ministra Mariusza Błaszczaka odnotowała prasa zagraniczna, m.in. prestiżowy "Washington Post".

Marsz Równości w Poznaniu

Tegoroczna parada równości w Poznaniu odbyła się w sobotę 11 sierpnia. Jak pisaliśmy w tokfm.pl, w piątek na 180 miejskich tramwajach zobaczyć można było chorągiewki z tęczową flagą. Powodem był Marsz Równości, który po raz pierwszy honorowym patronatem objął prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak. 

Nie wszyscy byli jednak z takiej inicjatywy zadowoleni. 

Według ks. Daniela Wachowiaka z Archidiecezji Poznańskiej prawdziwa tęcza ma siedem kolorów, a nie sześć, co jest liczbą diabelską, a z tylu kolorów składają się właśnie flagi symbolizujące ludzi LGBT.

Z podcastu o tęczowych nastolatkach dowiesz się więcej. Posłuchaj!

  • Kiedy młodzi zdają sobie sprawę, że nie są heteroseksualni?
  • Jak rodzice reagują na wiadomość, że ich dziecko zakochuje się w osobach tej samej płci?
  • Na jakie zachowania wobec tęczowych nastolatków pozwalają sobie w szkole rówieśnicy i nauczyciele?
Czy Jacek Dehnel słusznie twierdzi, że minister Mariusz Błaszczak jest sodomitą?

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM