Wybory samorządowe 21 października

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. Rozporządzenie premiera opublikowano w Dzienniku Ustaw.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się 21 października. Wybierać będziemy wtedy prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Druga tura wyborów, w miejscowościach gdzie głosowanie 21 X nie wyłoni prezydenta, burmistrza, wójta, odbędzie się dwa tygodnie później - 4 listopada.

Wybory zostaną przeprowadzone zgodnie ze zmianami wprowadzonymi przez styczniową nowelizację Kodeksu wyborczego i innych ustaw. Nowością jest np. powołanie urzędników wyborczych, którzy mają m.in. nadzorować organizację wyborów, współpracować z szefem Państwowej Komisji Wyborczej czy dyrektorem delegatury Krajowego Biura Wyborczego (KBW), wykonywanie zadań dotyczących głosowania korespondencyjnego czy drukiem kart do głosowania.

Czytaj też: Urzędnicy wyborczy składają rezygnacje. Za dużo pracy, za mało pieniędzy, zbyt wiele niejasności>>>

Śpiewak startuje po to, by umożliwić wygraną Patrykowi Jakiemu? "Pójdę na wybory, ale oddam pustą kartę"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Wybory samorządowe. Data. Premier Morawiecki ogłosił
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 2 razy 0

    Od pewnego czasu to juz nie jest 'pojedynek' wewnatrz pezetpeerowski cos sie od 68 zmienilo, nie wybieramy pomiedzy chamami i rozlamowa zydokomuna.

  • andrzej1.61

    Oceniono 2 razy -2

    Po uzgodnieniach z Putinem i akceptacji KK oraz Nowogrodzkiej pan Morawiecki ogłosił termin wyborów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX