Dlaczego ludzie kochają parady i czy psom w armii należy się emerytura? 7 podcastów na Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji TOK FM poleca 7 podcastów o armii, uzbrojeniu i tematach okołowojskowych.

1. Gen. Stróżyk: Żaden normalny żołnierz nie lubi defilady

- Defilada to jest parada, a wojsko nie jest od parad, wojsko nie jest na pokaz. Żaden normalny żołnierz nie lubi defilady - powiedział gen. bryg. rez. Stróżyk, Wiceprezes Fundacji Stratpoints.

2. Paweł Wroński: Ludzie to kochają!

Dlaczego część ludzi uwielbia oglądać parady? Czy to kwestia dumy z własnej armii, czy może fascynacja bronią, czyli narzędziami zabijania? O motywacjach zwolenników i przeciwników defilad wojskowych mówi Paweł Wroński.

3. Jaka przyszłość czeka Grom i polską armię?

O tym w studio TOK FM rozmawiali Andrzej Więcław i płk rez. Piotr Gąstał, goście Piotra Maślaka.

4. Przestarzała broń

Czy jest się czym chwalić? W rozmowie z Agnieszką Lichnerowicz Juliusz Ćwieluch przyznał, że większość sprzętu prezentowanego na defiladzie ma już ponad 50 lat.

5. Czy psom mundurowym należy się emerytura?

O tym, jakie prawa powinny mieć czworonogi na służbie, z Joanną Wydrych rozmawiał Michał Janczura.

6. Legionistki Piłsudskiego

Zakładały mundury i udawały chłopców, a gdy koledzy je demaskowali, słyszały: "Ściągnij portki!". O wojskowej historii kobiet opowiada Marta Grzywacz.

7. Na jaką pomoc mogą liczyć weterani?

Jaki jest los żołnierzy, którzy brali udział w operacjach zbrojnych poza granicami państwa? Jak Polska docenia fakt, że narażali swoje zdrowie i życie w służbie krajowi? O tym w TOK FM mówili Tadeusz Sąsiadek i Przemysław Wójtowicz.

Czy lubisz oglądać parady wojskowe?

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM