"Gasi Pan obywatelski płomień". Lempart odpowiada Sutrykowi i potępia "farbowanych opozycjonistów"

W Poranku TOK FM Jacek Sutryk, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia, skrytykował tęczowe flagi na poznańskich tramwajach i zakładanie pomnikom koszulek z napisem "Konstytucja".

Jacek Sutryk powiedział w rozmowie z Janem Wróblem, że nie uważa tego za dobry pomysł. - Jestem za tym, żeby każdy mógł w dowolny sposób manifestować swoje poglądy pod warunkiem, że nie obraża innych - skomentował gość TOK FM. Zaznaczył jednak, że wolałby "oszczędzać w takich akcjach podmioty publiczne, które realizują usługi dla wszystkich mieszkańców". - Zaproponowałbym, aby manifestować w inny sposób, mając na uwadze, że to może nakręcić sytuację, z której trudno będzie wyjść - stwierdził Jacek Sutryk.

"Nie przesadzajcie"?

Do słów kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia odniosła się jego kontrkandydatka, Marta Lempart, jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

- Sutryk, który jest kreowany na wrocławskiego przywódcę opozycji antyPiS, właśnie powiedział wszystkim nam, wycierającym chodniki, ciąganym po sądach, "nie przesadzajcie" - oceniła Marta Lempart w rozmowie z tokfm.pl.

Następnie zwróciła się bezpośrednio do samego Sutryka.

"Gasi Pan obywatelski płomień"

- Otóż krytykując niewinną akcję zakładania koszulek „Konstytucja” na pomniki w całej Polsce, gasi Pan obywatelski płomień, który pomimo takich głupich, zachowawczych wypowiedzi polityków, mimo Waszej wiecznej nieobecności, kiedy fizycznie i faktycznie dzieje się w Polsce zło, Waszego patrzenia na nas z góry, z daleka, mimo wszystko – płonie - zwróciła się Lempart do Sutryka.

Według liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Polsce istnieje prawdziwa i farbowana opozycja. - Na szczęście obywatele i obywatelki są na tego rodzaju symetryzm, na tę urzędniczą, prawdopośrodkową pogardę uodpornieni – i jako prawdziwi, a nie farbowani opozycjoniści, będą robić swoje. Wrocław będzie twierdzą demokracji, a nie neutralną, grzeczną Szwajcarią - zaznaczyła Lempart.

"Żenująca jest ta zachowawcza narracja"

- Żenująca jest zachowawcza narracja w kontekście tęczowej flagi, symbolu równości. Takie „nie jestem rasistą, ale…”. Nazwijmy rzeczy po imieniu. Tęczowe flagi obrażają homofobów i ludzi, których religią jest nienawiść. Słowo "Konstytucja" obraża tych, którzy ją łamią lub się na to godzą - powiedziała liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Lempart pyta, czy polityka Sutryka polega na poszanowaniu nienawiści do gejów i łamania Konstytucji RP. - To jest ta polityka, która będzie kontynuowana? Nieobrażania zwolenników mowy nienawiści i wyznawców konstytucyjnej demolki państwa? Nasza chata skraja, a walka o Polskę, która toczy się codziennie, walka o demokrację i prawa człowieka, Wrocławia ma nie dotyczyć, bo ktoś poczuje się urażony treścią tej walki w przestrzeni publicznej? - podsumowała Marta Lempart w rozmowie z tokfm.pl.

Marta Lempart: Będę kandydować na prezydentkę Wrocławia

Kto byłby lepszym prezydentem Wrocławia?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
Marta Lempart, kandydatka na prezydenta Wrocławia, odpowiada Jackowi Sutrykowi na słowa o tęczowych flagach i koszulkach z Konstytucją
Zaloguj się
 • 66kropek

  Oceniono 13 razy 7

  Zastanawia mnie skąd jest na Czerskiej ten dziwny gen autodestrukcji? Biedroń na prezydenta Polski a Lempart Wrocławia. I to poważnie...

 • Marek Trybut

  Oceniono 13 razy 5

  Brawo Marta Lempart.

  PO w natarciu.
  Odsunąć PiS od władzy i broń boże niczego innego w Polsce nie zmieniać.
  Polacy mają być nadal ciemnym ludem.
  Sutryk robi to we Wrocławiu a Giertych zajął się niszczeniem Biedronia.

 • Jan Stefanek

  Oceniono 7 razy 3

  Co takiego złego powiedział Sutryk? że wolałby "oszczędzać w takich akcjach podmioty publiczne, które realizują usługi dla wszystkich mieszkańców". Normalnie szok. Dla mnie to dość logiczne i naturalne. Ciekawe co by powiedziała Lempart, gdyby na tramwajach pojawiły się krzyże, ale flagi narodowców? Czy to też byłoby ok?

 • ostjan

  Oceniono 13 razy 3

  Mocno się starają oddać Wrocław PiS-owi.

 • rastablaster

  Oceniono 21 razy 3

  Jeżeli Czerska myśli, że tęczowymi flagami da się wygrać wybory, to gratuluję. Odlecieliście :).

 • masofrev

  Oceniono 14 razy 2

  O rany, jak ta baba się drze... Pani Marto - mała podpowiedź: darciem japy nie wygra się wyborów! Czy jako prezydent kazałaby Pani wymalować wszystkie tramwaje na tęczowo?

  A Jacek Sutryk taktycznie: geje i tak nie mają innego poważnego kandydata, więc zagłosują na niego (bo przecież nie na PiS). A u zrażonych do tęczowej propagandy centrystów Sutryk zarobił właśnie punkty...

 • hat75

  Oceniono 8 razy 2

  do wyborów jeszcze ponad dwa miesiące, Pani Marto może jednak spróbować dogadać się z ZIELONYMI, wyciągnąć rękę i budować wspólne listy, inaczej nie ma najmniejszych szans na wejście do drugiej tury, wiele osób nie będzie miało na kogo głosować, albo nie pójdą , albo pójdą oddać nie ważny głos

 • axermann

  Oceniono 5 razy 1

  Piękna ta Lempart w sam raz na plakaty wyborcze...Niemiec płakał jak sprzedawał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX