"Warszawa wolna od faszyzmu" - skandowali Obywatele RP blokujący przemarsz ONR

W tym roku, tak samo, jak 15 sierpnia 2017, Obóz Radykalno-Narodowy zorganizował Marsz Zwycięstwa. Tak samo, jak i rok temu, został zablokowany przez Obywateli RP. Z trasy przemarszu usunęła ich policja.

Policja usunęła grupę aktywistów Obywatele RP, usiłującą zablokować przemarsz narodowców na ulicy Nowy Świat w Warszawie.

Kilkanaście minut po tym, jak IV Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej zorganizowany przez ONR wyruszył spod Muzeum Wojska Polskiego, kontrmanifestanci z Obywateli RP usiedli na na ulicy i zablokowali pochód.Policja wzywała do porzucenia blokady i rozejścia się. Antyfaszyści zostali usunięci siłą z trasy przemarszu. W atmosferze wspólnego przekrzykiwania pochód zakończył się na Placu Zamkowym.

Czytaj też: Sąd już raz zdelegalizował ONR. Dlaczego skończyło się na Brzegu? "Brakuje woli politycznej"

Część kontr-manifestantów miała w rękach białe róże oraz transparenty z napisami takimi jak "Nacjonalizm to nie patriotyzm", a także "Nigdy więcej faszyzmu" i "Warszawa wolna od faszyzmu". 

W zeszłym roku, Obywatele RP i działaczki i działacze Ogólnopolskiego Strajku Kobiet również blokowali marsz zorganizowany przez ONR.

TOK FM PREMIUM