Katolicyzm ponad Konstytucją RP? Abp Wacław Depo: Boleśnie powróciły wypowiedzi

W dniu Święta Wojska Polskiego głos zabrał abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Według niego należy stawiać katolicyzm przed Konstytucją RP, że zwyciętwo w bitwie 1920 r. to dzieło Maryi.

- Nie wszyscy chcą uznać, że ten dzień i następujące po nim wydarzenia, były cudem czynu militarnego za sprawą Maryi Zwycięskiej - powiedział hierarcha w Częstochowie 15 sierpnia, przypisując zwycięstwo w bitwie warszawskiej matce Jezusa.

Jak pisze Katolicka Agencja Informacyjna, arcybiskup zaznaczył, że dziś chodzi o zwycięstwo moralne prawdy i miłości, a także stwierdził, że Konstytucja RP ma znaczenie drugorzędne wobec religii katolickiej. "Bardzo boleśnie powróciły ostatnio wypowiedzi, że w Polsce konstytucja ma iść przed Ewangelią" - ubolewał biskup rzymskokatolicki, odnosząc się do sytuacji w Polsce i sporu wokół łamania Konstytucji przez władze państwowe.

Abp Depo wezwał też polityków do wprowadzenia totalnego zakazu przerywania niechcianej ciąży w Polsce. Obecnie kobietom wolno zdecydować się na zabieg w sytuacji, gdy do ciąży doszło w wyniku gwałtu, ciąża jest uszkodzona lub życie albo zdrowie kobiety są zagrożone.

Co powinno stać wyżej: Konstytucja RP czy katolicyzm?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (514)
Abp Wacław Depo postawił swoją religię przed Konstyucją RP
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 139 razy 57

  Drogi Arcybiskupie - żadna święta Maryja nie istnieje, nie mogla więc pomóc w bitwie w 1920 r. W 1939 roku Niemcy podbili Polskę z hasłem "Gott mit uns". Im też pomogła ?

 • glit64

  Oceniono 92 razy 54

  Oby tych tłumoków zaraza wydusiła. Wraz z ich bliskowschodnimi bozkami. Rozumiem ze "matkaboskazwycieska' w dupie miała powstanie warszawskie i rzez woli? chetnie posłuchamy interpretacji tych wszarzy...

 • zdakzdak

  Oceniono 51 razy 49

  pierwsza religia powstała w momencie kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego idiotę

 • rycerz_mowiacy_ni_ni

  Oceniono 79 razy 29

  Ciekawe co robiła Marysia w czasie II wojny,pewnie kawę w kuchni, że miliony istnień jej nie zainteresowały.

 • Janusz Szmelc

  Oceniono 45 razy 27

  Za przepędzenie bolszewików odpowiada Maryja , ale za ofiary bolszewików , faszystów już Maryja nie odpowiada !? Staropolskie powiedzenie , co złego to nie my .....Panie biskupie wyślij pan te swoje wszystkie "czapeczki" do kapelusznika , niech je trochę porozciąga , bo strasznie panu mózg uciskają !

 • 55pagus

  Oceniono 35 razy 21

  Jak to możliwe, że w Polsce toleruje się ludzi z urojeniami? Dlaczego typy z przewidzeniami mają w tym kraju taką rangę? Co to za kraj, gdzie opowiadanie bajek urasta do rangi doktryny państwowej!
  WSTYD! Obywatele, wstyd!
  Stawiamy się na równi z Iranem i Arabią Saudyjską!
  WSTYD!

 • ar.co

  Oceniono 63 razy 21

  No to rozbiory, klęska wrześniowa z 1939, Katyń, Oświęcim, łagry i 200 tys. zabitych w powstaniu warszawskim to też dzieło Maryi, nieprawdaż? Za to też mamy jej dziękować, panie Depo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX