"Związki homoseksualne są szyderstwem z Boga". Abp Jędraszewski wzywa do walki o godność

- Związki homoseksualne, którym chce się nadać wartość małżeństwa, nie mają nic wspólnego z Bożym zamysłem - powiedział metropolita krakowski podczas corocznej mszy w Ludźmierzu.

- Nie pozwólcie, by szydzono z godności człowieka! Brońcie jej! Brońcie tej godności, brońcie ludzkiego życia swoją miłością do Boga, do siebie nawzajem i do owoców waszej miłości małżeńskiej, jakimi są wasze dzieci - takie słowa Abp Marek Jędraszewski skierował do uczestników mszy z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu, a później także w Krakowie.

"To wbrew boskiemu zamysłowi"

Szydzeniem z godności człowieka katolicki duchowny określił związki homoseksualne.

 - Związki homoseksualne, którym chce się nadać wartość małżeństwa, nie mają nic wspólnego z Bożym zamysłem wobec człowieka i są szyderstwem z Boga i Jego najwspanialszego dzieła, jakim jest człowiek - powiedział metropolita krakowski. Wypowiedź duchownego opublikowała Katolicka Agencja Informacyjna.

Marek Jędraszewski to polski duchowny rzymskokatolicki, profesor nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2017 roku jest arcybiskupem metropolitą krakowskim. Abp Jędraszewski znany jest ze swoich ostrych wypowiedzi na temat ruchu LGBT. Homoseksualizm określa jako ułomność.

 Abp Marek Jędraszewski: w imię Maryi

Dokładnie rok temu, w tym samym miejscu, podczas corocznej uroczystej mszy w Ludźmierzu, duchowny mocnymi słowami skrytykował "ideologię gender i związki partnerskie, homoseksualne" nazywając je nową, szaleńczą doktryną, którą należy zwalczać "z różańcem w ręku. Na początku 2017 roku wypowiedział się też na temat aborcji, in vitro i „czarnych protestów”, które nazwał „przerażającą współczesną manifestacją cywilizacji śmierci”. 

- To nowa szaleńcza doktryna, która zalewa współczesny świat. Możemy ją zwyciężyć tylko w imię Maryi - wypowiedział się wtedy arcybiskup krakowski. 

TOK FM PREMIUM