Ekspert o projekcie Biedronia: Powinien już określić, jakie ma plany. Inaczej nie ma szans

- Unikając jasnych odpowiedzi, Biedroń zachowuje się jak "panna na wydaniu". Przekreśla swoje szanse na dobry wynik polityczny - ocenia prof. Tomasz Słomka z Instytutu Nauk Politycznych UW.

Robert Biedroń aktualnie jeździ po kraju, promując swój ruch "Kocham Polskę". - To, że kocham Słupsk i Polskę, nie oznacza, że stanę na czele jakiejś partii - zapowiedział, jednocześnie mówiąc, że "chciałbym zobaczyć, ile jest w Polsce marzycieli". - Wszędzie spotykam ludzi, którzy mówią: zróbmy coś - powiedział kilka dni temu na spotkaniu w Iławie. Natomiast pytany wprost, czy tworzy nowe ugrupowanie - nie potwierdza, ale i nie zaprzecza.

Biedroń: Nieprofesjonalne zachowanie 

Zdaniem prof. Tomasza Słomki z Instytutu Nauk Politycznych UW takie zachowanie na scenie politycznej jest nieprofesjonalne. 

- W całym opisie jego działalności brakuje jeszcze wróżki i szklanej kuli – ocenia politolog. - Świadczy to o nieprofesjonalnym podejściu do polityki. Unikając jasnych odpowiedzi, Biedroń zachowuje się jak "panna na wydaniu". Przekreśla w ten sposób swoje szanse na dobry wynik polityczny. Jeśli naprawdę chce coś sensownego zrobić, powinien się zadeklarować - dodaje, podkreślając, że Robert Biedroń ma potencjał przywódczy. 

- To bardzo zdolny, inteligentny i charyzmatyczny polityk. Polityk, który przeszedł od niszowego tematu mniejszości seksualnych, bo z tym był pierwotnie kojarzony, do bardzo szerokiego spektrum problemów społecznych. Niech, że użyje tej charyzmy i powie jasno, jakie są jego cele - mówi ekspert.

Tymczasem politycy młodej lewicy pozytywnie wypowiadają się o nowym ruchu Roberta Biedronia. Pojawiają się jednocześnie wątpliwości, czy nowa inicjatywa wzmocni opozycję, czy też ją osłabi. Niektórzy obawiają się, że ruch Biedronia rozdrobni jedynie głosy oddawane na lewicę, zmniejszając szansę na wygraną z PiS.

Książka Roberta Biedronia dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>

Chcesz dowiedzieć się więcej? Posłuchaj audycji! Dowiesz się:

  • Czy Robert Biedroń będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego?
  • Czym jest "lewica żołądka"?
  • Dlaczego - zdaniem dr Tomasza Słomki - nie ma już lewicy, prawicy i centrum?

Robert Biedroń: W dziadostwie i beznadziei PO niczym nie różni się od PiS. Chodzi im o stołki

DOSTĘP PREMIUM