Kibice Lazio zabronili kobietom wstępu na trybuny. "Stadion to nie miejsce na romantyczny wieczór w Rzymie"

Najbardziej zagorzali kibice Lazio znów wywołali skandal. Fani rzymskiego klubu, znani z antysemickich i rasistowskich zachowań, tym razem chcą zabronić kobietom wstępu na trybunę północną - czyli tam gdzie siedzą kibole włoskiego klubu.

"Curva Nord to święte miejsce, które ma swoje zasady i należy ich przestrzegać" - czytamy w ulotce, którą fani Lazio rozdawali przed pierwszym domowym meczem z Napoli. "Nie zezwalamy kobietom wchodzić na naszą trybunę i zachęcamy je do siadania w innych sektorach. Stadion to nie miejsce na romantyczny wieczór w Rzymie" - napisali ultrasi Biancocelesti.

Do sprawy odniósł się rzecznik klubu, Arturo Diaconale, który przyznał, że to nie jest stanowisko Lazio i klub będzie walczył z dyskryminacją na stadionie.

Kibice Lazio znani są z rasistowskich i antysemickich zachowań. Warto wspomnieć, że w ubiegłym sezonie włoska federacja ukarała klub za to, że na trybunach pojawił się transparent przedstawiający ofiarę Holocaustu Anne Frank, ubraną w barwy AS Romy - czyli lokalnego rywala.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM